Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] Bardzo niezadowolony
Autor Wiadomość
HubertB 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-23, 12:14   [Avensis T27] Bardzo niezadowolony

Witam serdecznie,
chciałbym się krótko podzielić swoimi uwagami co do T27 w dieslu 2,0 ze skrzynią 6 biegową.
Samochód ma 11500km przebiegu. Bardzo o niego dbam i go nie katuje.

Wypiszę swoje uwagi w punktach.
1. Skrzynia biegów trzeszczy jak w traktorze. Jest to wada konstrukcyjna całej skrzyni.
2. Przy przebiegu około 10000km miałem wymieniany synchronizator biegu wstecznego (tydzień w serwisie)
3. Jestem umówiony na początek maja na sprawdzenie sprzęgła. Coś piszczy przy ruszaniu. W trakcie jazdy nie ma takich objawów. CCC wstępnie stwierdziła, że coś ze sprzęgłem.
4. Po stronie kierowcy trzeszczy podsufitka - podobno nie do wyeliminowania
5. Radio od czasu do czasu wyświetla krzaki (konieczne wyłączenie silnika i włączenie ponownie i to także nie zawsze pomaga)
6. Przy hamowaniu elektryczna regulacja fotela na odcinku lędźwiowym uderza w plecy
7. Niestety bierze olej. na 10000km 1 litr.

Jednym słowem jestem bardzo niezadowolony., Takie usterki w samochodzie za ponad 100k nie powinny mieć miejsca.

pozdrawiam i Wesołych Świąt !!!
_________________
Pozdrawiam,
Hubert
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Shotgun 
Natret


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 326
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2011-04-24, 10:48   

witam

powiem krótko u mnie nic takiego nie występuje

powodzenia
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
IcyMan 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 5
Skąd: Lublin (Polska B)
Wysłany: 2011-04-24, 18:44   

Dobry kolega z pracy jest właścicielem VW Passata Kombi wersja Variant Comfortline rok 2008, 2.0 TDI PD 140 kM. Samochód kupiony w lubelskim salonie VW za 125 tyś zł. A oto co mu się przydarzyło w codziennej eksploatacji:
- przy przebiegu ok. 25 tyś pewnego ranka samochód nie chciał odpalić. Serwis wykazał zatarcie silnika i w efekcie jego trwałe uszkodzenie ! Silnik do wymiany, gwarancja nie uznana więc sprawa trafiła do sądu. Sprawa skończyła się ugodą polubowną - PZU wypłaciło połowę odszkodowania a druga połowę kolega wyłożył, prawie 20 tyś zł. Silnik wymieniono. Ciągnęło się to 4 miesiące, kolega był bez samochodu !!
- przy przebiegu 40 tyś samochód podczas stania w korku zapalił się od strony tłumika! Dzięki innym kierowcom udało się pożar ugasić w porę więc straty nie były duże.
- przy przebiegu 50 tyś padła turbina, koszt nowej 6 500 zł, regeneracja jakieś 2 000 zł
Obecnie samochód ma 65 tyś przebiegu i pompowtryskiwacze są do wymiany. Samochód nie ma przyspieszenia, dymi .......
A to tylko "te większe usterki"
Gwarancyjne naprawy to wymiana dwa razy łożysk, katalizatora, jakieś przeprogramowanie komputera wraz z imo.
To tak dla kolegi HubertB, który jest zły na Toyote :mrgreen:
 
 
 
HubertB 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-24, 21:53   

IcyMan napisał/a:

To tak dla kolegi HubertB, który jest zły na Toyote :mrgreen:

Zły tak, bo wydałem ponad 100k, a zawiedziony dlatego że od dziecka mówiłem, że całe życie będę miał tylko Toyoty. Wcześniej miałem Corolle Wagon 1,4D4D. Przejechałem nią 75000 km. Nic się nie działo. Byłem piekielnie zadowolony a później piekielnie smutny, że Toyota rezygnuje tego segmentu w wersji kombi.
_________________
Pozdrawiam,
Hubert
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
a1k2 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2009
Nadwozie: Wagon
Wiek: 68
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-04-25, 11:56   Re: Bardzo niezadowolony

HubertB napisał/a:
Witam serdecznie,
chciałbym się krótko podzielić swoimi uwagami co do T27 w dieslu 2,0 ze skrzynią 6 biegową.
Samochód ma 11500km przebiegu. Bardzo o niego dbam i go nie katuje.

Wypiszę swoje uwagi w punktach.
1. Skrzynia biegów trzeszczy jak w traktorze. Jest to wada konstrukcyjna całej skrzyni.
2. Przy przebiegu około 10000km miałem wymieniany synchronizator biegu wstecznego (tydzień w serwisie)
3. Jestem umówiony na początek maja na sprawdzenie sprzęgła. Coś piszczy przy ruszaniu. W trakcie jazdy nie ma takich objawów. CCC wstępnie stwierdziła, że coś ze sprzęgłem.
4. Po stronie kierowcy trzeszczy podsufitka - podobno nie do wyeliminowania
5. Radio od czasu do czasu wyświetla krzaki (konieczne wyłączenie silnika i włączenie ponownie i to także nie zawsze pomaga)
6. Przy hamowaniu elektryczna regulacja fotela na odcinku lędźwiowym uderza w plecy
7. Niestety bierze olej. na 10000km 1 litr.

Jednym słowem jestem bardzo niezadowolony., Takie usterki w samochodzie za ponad 100k nie powinny mieć miejsca.

pozdrawiam i Wesołych Świąt !!!


Ad.1 rzeczywiście jeden z biegów wchodzi ze zgrzytem,ale trochę cierpliwości .....zapewne przesiadłem się z innego auta i trudno Ci sie przyzwyczaić do nieco innego wkładania biegów

Ad.4 plastiki w kazdej Toyocie trzeszczą ( mniej lub więcej)

Ad.5 radio samo mi się uruchamiało podczas jazdy lub grało ,ale nie można było zmienić stcji i inne dolegliwości radia ...dokładnie ten problem znają w stacjach Toyoty....wymieniają natychmiast na nowe bez mrugnięcia

Ad .7 - no własnie ,olej niestety biorą ,moja zaczęła po 50 tys. Serwis w Toyocie twierdzi ,że to prawidłowość....mam wątpliwości

Tyle co mogę się z Tobą podzielić...no i współczuć
Pozdrawiam
_________________
AK
 
 
Shotgun 
Natret


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 326
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2011-04-25, 20:38   

co do biegów nie mogę sie zgodzić bo wystarczy docisnąć pedał do końca wystarczy centymetr lub trochę więcej od podłogi i może zatrzeszczeć ale trzeba dociskać

plastiki raczej u mnie są ok

z radiem brak problemów

olej każde auto bierze kolega kupił nowego mietka i co w instrukcji pisało że po 5 tyś km ileś tam oleju trzeba dolać. więc po co ta dyskusja zawsze weźmie olej

pozdro
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga