Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Problem z uruchomieniem silnika na mrozie
Autor Wiadomość
tlas 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2010-12-04, 22:20   [Avensis T25] Problem z uruchomieniem silnika na mrozie

Witam,

Odkąd temperatura spadła poniżej -5C mam problem z odpaleniem silnika, wcześniej nie było żadnych problemów odpalał od razu. Od kilku dni nie udaje mi się albo wcale go odpalić albo dopiero po bardzo wielu próbach.
Dzisiaj się zawziąłem (bo byłem umówiony na przegląd w ASO) podłączyłem do innego samochodu co by akumulator się nie rozładował i próbowałem przez ponad pół godziny i po jakiś 50 (słownie pięćdziesięciu) próbach w końcu zaskoczył. Nie wiem jak to opisać ale sama "chęć" odpalenia (czyli wyraźna praca silnika) trwa jakąś sekundę, jeden czy dwa obroty, a później już słychać tylko rozrusznik, czy to normalny objaw?
Oczywiście jak już zaskoczy to pracuje równiutko, nie kopci i na ciepło odpala bez problemu. Wspomniałem o tym w ASO ale tylko rozłożyli ręce twierdząc że "te diesle tak mają że ciężko odpalają".
Kurcze, 15 lat temu mój 12 letni Opel Kadet lepiej odpalał a tu taka technika i to samo. Obiecałem sobie wtedy że nigdy więcej diesli i nie wiem co mnie podkusiło żeby kupić teraz diesla :(
Ale do rzeczy. W ASO sprawdzili świece żarowe i ponoć są OK (co ciekawe powiedzieli że w tym modelu świec się nie wymienia, czy może to ktoś potwierdzić bo rzeczywiście od nowości nie były wymieniane). Akumulator też bym wykluczył, a filtr paliwa był wymieniany jakieś 5 tys. km temu. Co warto by jeszcze sprawdzić? Jedyne co wymyśliłem to że jak to się powtórzy zostawię im na noc niech sami rano spróbują.
Czy ktoś miał podobne problemy z tym konkretnym modelem?
Sorry za przydługą opowieść ale jestem lekko wkurzony...

Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne sugestie

[ Dodano: 2010-12-04, 23:06 ]
Poczytałem trochę forum i tak się zastanawiam czy to nie jest problem rozrusznika. Tak jak pisałem wydaje mi się że rozrusznik kręci silnikiem jakieś 2 obroty a później już tylko słychać pracę samego rozrusznika (przynajmniej tak mi się wydaje bo przestaje "telepać" silnikiem)
Czy ktoś kto musi dłużej kręcić rozrusznikiem może mi powiedzieć czy przez cały czas kręcenia "telepie" silnikiem?
_________________
pozdr.
tlas
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
amor 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Wielkpolska
Wysłany: 2010-12-05, 13:19   

Witam, mam podobny problem z uruchamianiem auta. Samochód jest garażowany, także akumulator kręci ale nie odpala. Podejrzewam że przyczyna tkwi w filtrze paliwa, który wymieniony był jakieś 10 tys km temu. Jutro wymieniam filtr i w przypadku dalszych problemów z uruchamianiem wymieniam akumulator. Ten który mam to P74R, 74Ah, 680A i wydaje mi się za słaby jeżeli chodzi prąd rozruchowy. Chociaż jak zmierzyłem napięcie spoczynkowe wynosi 12,5 V a powinno wynosić 12,6V.
Zastanawiam się też nad wymianą świec żarowych ale w tej sprawie muszę porozmawiać z serwisem. Myślę, że nie jest tak jak sądzisz, że świece nie podlegają wymianie.

Jestem ciekaw jak z problemem rozruchu zimowego Toyot Avensis 2,2 D4D radzą sobie inni ich użytkownicy.
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
makmak 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-12-05, 14:42   

Witam,
widzę, że kolega opisał dokładnie mój problem. Po ostatniej wizycie w ASO (zrobili upgrade software) odniosłem wrażenie, że się znacznie poprawiło. Stanie na mrozie -8C stopni po 8-10 godzin i odpalał od pierwszego razu ale radość trwała tylko kilka dni. Wczoraj postanowiłem go przetestować zostawiając auto przed garażem na całą noc (-12C) i niestety rano po wielu próbach nie udało się odpalić :( ... aż tu niespodzianka, w południe kolejna próba przy temp. -7C i odpalił. Podczas tej próby mierzyłem napięcie na akumulatorze, przed włączeniem 12,2V po przekręceniu kluczyka, gdy zaczęły grzać świece żarowe spadek do 11V, w momencie gdy zaczął kręcić rozrusznik spadek do 8,8V. Auto odpaliło za 6 razem ale zmieniłem sposób uruchamiania. Zamiast każdorazowo kilkakrotnie grzać świecami przed włączeniem rozrusznika, pogrzałem 3 razy, po czym spróbowałem pokręcić rozrusznikiem, 1-2sek przerwy i znów (już bez grzania świecami) i tak do skutku jednocześnie dodając trochę gazu gdy zaczynał łapać.
Nie wiem czy to jest sposób na uruchamianie D4D na mrozie, będę dalej obserwował jak auto się zachowuje, może ktoś wyciągnie z tego opisu jakieś konstruktywne wnioski, sam na tym się nie znam.
 
 
dkos 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Sedan
Wiek: 51
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: ząbkowice śląskie
Wysłany: 2010-12-05, 15:08   

witam, mam avensis 2003r druga zimę. poprzedniej zimy a nawet jesieni miałem problem z odpaleniem. co prawda jesienią odpalał za każdym razem, ale moim zdaniem ze zbyt długim opóźnieniem ( tzw. " chełtanie " ). zimą nawet w garażu za którymś razem. jeszcze nie znałem dobrze tego samochodu, wymieniłem akumulator, sprawdziłem ładowanie, zero poprawy, dopiero znajomy poradził wymontować rozrusznik, który przecież kręcił i go sprawdzić. po małej regeneracji u fachowców ( określili go między innymi że był" suchy jak pieprz" auto odpala idealnie
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
wagron 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź / Wrocław
Wysłany: 2010-12-06, 13:51   

Cześć,

Miałem bardzo podobny problem w moim 2.0 D4D. Jak temperatura spadła parę stopni poniżej zera silnik ciężko odpala. Jak w poprzednim tygodniu było -14 odpalałem kilkanaście minut na kablach. Silnik kręcił i tak jakby już załapał obroty i od razu puszczał.
Sprawdziłem świece i okazało się, że trzy świeczki mam padnięte. Wymieniłem wszystkie cztery i akumulator bo też niestety nadawał sie tylko na śmietnik i jak na razie zapala ładnie chociaż przy około -8st musiałem wcisnąć gaz przy odpalaniu żeby załapał. Na razie nie miałem okazji sprawdzić jak będzie w okolicy -15, ale mam nadzieję, że już nie będzie sprawiał problemów.

Najlepiej sprawdź sam świece.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce :)
 
 
Krzysztof83
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-06, 20:55   

dkos napisał/a:
, dopiero znajomy poradził wymontować rozrusznik, który przecież kręcił i go sprawdzić. po małej regeneracji u fachowców ( określili go między innymi że był" suchy jak pieprz" auto odpala idealnie


a ile kosztowała taka regeneracja?
I czy może ktoś powiedzieć co to znaczy, że rozrusznik jest suchy jak pieprz ?

może bym u siebie zastosował taki zabieg, bo też miałem problemy z rozruchem 2,0 d4d,
ale na razie wgrałem tylko nowe oprogramowanie, bo reszta nowa i wtryski też niby ok.
a skoro po tym odpala od razu to może warto pójść w tym kierunku??!!
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
madx1 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-12-09, 16:05   

Jasne i niedługo wymienimy wszystko oprócz nadwozia i auto zacznie zapalać albo i nie!!!

Ja też mam podobny problem z silnikiem D4D dodam że świece nowe, filtry nowe, aku nowy (auto z przebiegiem 102 tys) i może jest lepiej ale nie tak jak powinno być moim zdaniem. Jest jakaś z tym kicha bo przecież silniki toyoty nie są produkowane tylko na plusowe temperatury. I jeśli przyjdą większe mrozy a auto mi nie odpali pojadę do serwisu na diagnozę zapłacę kasę za naprawę i nie odpuszczę póki nie będzie z tym porządku. a gadka z serii " bo te silniki tak mają" to głupszego pierdu jeszcze nie słyszałem. Chyba, że ktoś na szanownym forum uleczył takowy problem i pochwali się wiedzą. Bo moim zdaniem wymiana połowy auta na ślepo to żaden sposób.
 
 
 
shifter_ 
Czasobywacz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 70
Skąd: pl
Wysłany: 2010-12-10, 20:04   

w zeszłym roku w mojej było to samo, w ASO zregenerowali rozrusznik i paliła bez problemu, w tym roku nie wiem, bo przed mrozami odebrałem nową T27 :)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
MICHAS 
Normalniak


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: York
Wysłany: 2010-12-11, 08:22   

Bez przesady koledzy, nowy akumulator, swiece czy kable wysokiego napiecia plus jakis dobry dodatek do paliwa, to jeszcze nie wymiana calego auta! :evil:
U mnie nie ma takich mrozow(do -12C), ale dolalem odrobinke Redex Diesel i pali za pierwszym razem...
_________________
Zycie bez wiedzy jest smiercia...
 
 
 
bernardyn 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Liftback
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 52
Skąd: łódź
Wysłany: 2010-12-11, 15:04   

MICHAS napisał/a:
Bez przesady koledzy, swiece czy kable wysokiego napiecia plus


Jaaasne, a najbardziej pomoże wymiana kabli wysokiego napięcia w d4d :mrgreen:

Spóbujcie podgrzać 2 razy świece do tego "pyknięcia przekaźnika" wcisnąć sprzęgło i dawać trochę gazu przy zapalaniu-troszke pomaga .

Z tą zmian oprogamowania może to i niegłupi pomysł,bo wszytsko inne zostało już chyba wyeliminowane. :cry:
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
MICHAS 
Normalniak


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: York
Wysłany: 2010-12-11, 19:36   

Tak to jest jak sie jezdzilo cale zycie benzyniakiem, hehe :mrgreen:
_________________
Zycie bez wiedzy jest smiercia...
 
 
 
kocur 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Liftback
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-12-11, 23:05   

Aktualnie podgrzewam świece tylko raz aż do cyknięcia przekaźnika a następnie sprzęgło i gaz do podłogi i o dziwo odpala bez problemów. Teraz pozostaje czekać na większy spadek temperatury żeby to przetestować :roll:
_________________
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
kris1610 
Natret



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 8 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 277
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2010-12-12, 10:01   

Gaz do podłogi?? :mrgreen:
Jesteś chyba pierwszym co słyszę że tak robi.
_________________
TOYOTA AVENSIS POCZUCIE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI :)
 
 
 
kocur 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Liftback
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-12-12, 10:55   

Może i pierwszy ale za to skutecznie pali :-P
_________________
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
shifter_ 
Czasobywacz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 70
Skąd: pl
Wysłany: 2010-12-12, 11:46   

powaliło was z tym gazem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga