Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] lusterko nie grzeje
Autor Wiadomość
leczner 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 19
Skąd: Lubli
Wysłany: 2011-10-17, 17:55   [Avensis T25] lusterko nie grzeje

Witam
Mam toyotę avensis z 2003 2.0 d4d. Samochodzik jest fajny, ale dzisiaj przy okazji przymrozków postanowiłem skorzystać z podgrzewanych lusterek. Szyba i prawe lusterko odmarza bardzo szybko natomiast lewe lusterko nie grzeje. Zaznaczam, że ustawianie lusterek działa bez zarzutu. Czytałem na forum różne opinie na temat przyczyny. Nie wiem co może ni działać w moim aucie. Może wspominana wcześniej mata grzewcza?
Mam kilka pytań
1. Co może być przyczyną kłopotów?
2. Jak rozmontować lusterko? - próbowałem ale uszkodziłem zatrzask osłony.
3. Jeżeli to mata grzewcza "się spaliła" to czy mogę założyć kupioną na allegro czy musi być specjalna tylko dla toyoty?
Może ktoś ma jakieś inne pomysły, które pozwolą wyjaśnić problemy z niegrzejącym lusterkiem.
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2011-10-17, 19:25   

Tak jak piszesz, na 90% mata przepalona, ale mozesz miec nadzieje ze to tylko zasniedziale styki :)
U mnie nie dzialaly oba, okazalo sie ze w prawym wystarczylo przeczyscic wtyki, a w lewym musialem wymienic caly wklad.
Samej maty raczej nie kupisz z reszta rozlozenie wkladu na czesci celem wyjecia maty tez jest dosyc klopotliwe. Ja po zdiagnozowaniu usterki chcialem kupic zamiennik wkladu lusterka, jednak po przeczytaniu roznych komentarzy skonczylo sie na kupieniu uzywki. Samych wkladow na allegro akurat nie znalazlem wiec kupilem cale lusterko i przezucilem wklad do siebie.

-- jak cos to skladana obudowe mam na sprzedaż --

Co do demontarzu ty chyba od zlej strony sie za to zabierales :) Na forum jest gdzies opis wiec napisze w skrocie :lol: ustawiasz lusterko maksymalnie do srodka (tak zeby siedzac za kierownica widziec jak najwieksza czesc auta i zeby od zewnetrznej strony byla jak najwieksza przerwa. nastepnie podwarzasz gorny i dolny rog zatrzasku na ktorym sie trzyma wklad (najpierw jeden potem drugi, nie trzeba jednoczesnie) mysisz poprostu zajrzec za wklad i zobaczysz taka plastikowa plytke do ktorej jest przymocowany i podwarzyc ja srubokretem zeby wyczepic jedno z drugiego. Aha mowiac o plastikowej plytce nie mam na mysli tej ktora jest bezposrednio przymocowana do lustra i zakrywa jego brzegi. :-P mam nadzieje ze mi sie udalo wyjasnic, w opisie jest to bardziej skomplikowane niz w "praniu" :-P
_________________
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga