Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] komputer wyslwietla Vsc , brak kontroli trakcj
Autor Wiadomość
emilio 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Sedan
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-05-02, 12:07   [Avensis T25] komputer wyslwietla Vsc , brak kontroli trakcj

Witam !Od niedawna jestem szcześliwym posiadaczem autka Toyota Avensis z roku 2003 wersja T25 z silnikiem D4D .mam kłopot ze wskazaniem komputera ,mianowicie po gwałtownym chamowaniu /by uniknac kolizji/ zobaczyłem ze komupter wyswietlił informacje VSC i ze kontrola trakcji została wyłączona i na aobrotomierzu w prawym górnym rogu wyświetliła się "ikonka silnika"kontrolki te nie gasną podczas jazdy no i jeszcze ostatnoi zmieniłem opony na letnie .sam nie wiem dopiero sie ucze tego autka .PROSZĘ O POMOC.Pozdrawiam Emil
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Andrzej 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 567
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2009-05-02, 12:24   

Spróbuj odłączyć kleme minusową na 4 minuty, zobacz czy kontrolki zgasną.
Jeśli nie, przyjrzyj się czujnikom ABS przy kołach.
Najłatwiej byłoby zdiagnozować sprawę komputerowo lub testerem i znać błąd. Wówczas nie trzeba szukać metodą prób i błędów. Może być kilka przyczyn.
_________________
Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Avensisklub.PL. Ps: Polecam: iParts.pl :)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Qzi 
Czasobywacz


Silnik: Inny
Rok: 1995
Nadwozie: Inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: polska
Wysłany: 2009-05-03, 11:42   

Jeżeli chodzi o Avena jak i Ravkę błąd VSC TRC i CHECK wyskakuje również jeżeli spalone są żarówki stopu! co w tych autkach dzieje prawie zawsze parami ;-)
Moja propozycja zobacz czy działają Ci wszystkie światła STOP czy tylko środkowe.
Jeżeli nie to zostaje tester bo niestety przy uszkodzeniu któregoś z elementów
układu samo zdjęcie klemy nie pomoże :-(
_________________
Doradca Serwisowy ASO ....... juz nie toyota
 
 
reconP 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Liftback
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Gołdap
Wysłany: 2009-10-30, 22:06   

witam. podepnę się do tematu. podobnie jak u kolegi u mnie też świecą się lampki VSC i TRC OFF oraz ikona silnika. u mnie nie nastąpiło to po jakimś hamowaniu, lecz podczas normalnej jazdy... dodatkowo autko nie wchodziło na obroty, tzn. dochodziło do jakichś 2300obr. i dalej nic..... :!: nawet jak pedał był w podłodze ( i na każdym biegu). po wyłączeniu silnika problem z obrotami zniknął (na jakieś 300km) ale lampki błędów zostały.... :cry:
zdarzyło mi się to drugi raz, za pierwszym razem jak wlałem jakiegoś SuperEkoDiesela więc myślałem że to wina paliwa - też potwierdził częściowo me przypuszczenia Fachman z kompem który się podpinał - że to mogłoby być to....
...ale tym razem nie wiem... na paliwie zrobiłem ponad 500km i dopiero zaświeciły mi się te awarie więc tą możliwość raczej wykluczam...
ma ktoś pomysła co to może być ???
_________________
kto ma Toyotę, nie chodzi na piechotę
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
comcf 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 69
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-10-30, 23:00   

Witam ja przerabiam ten temat od roku w D4D, pierwszy raz jade a tu bach zapaliły sie kontrolki od trakcji stanąłem wyłaczyłem silnik, odpaliłem ponownie i było ok. Przyszły pierwsze mrozy i auto nie odpalało od pierwszego razu kreciłem kilka razy i dopiero odpalał za 5-7razem po czym na chwile zapalały się kontrolki od trakcji i po paru sekundach gasły. Podczas jazdy znowu zaczęły coraz częsciej sie swiecić kontrolki od trakcji stawałem odgaszałem zapalałem i było ok. Pojechałem wymienić świece żarowe na nóweksy oryginalne i to samo. Pojechalem do ASO na odczytanie kodów błedów i okazało się ze to główny czujnik kombajnu ABS (około 3 tysi w ASO) ale zrobiłem test auto z garazu na noc pod chmurke na mróz i rano cięzko odpala, z kontrolkami od trakcji to samo co wcześniej, nastepnego poranka podpiąłem od drugiego auta kablami rozruchowymi akumulator i wszystko było ok (czyli mały prąd rozruchu z akumulatora) ktoś mi wytłumaczył ze zima zwłaszcza w dieslu zanim zakrecisz rozrusznikiem trzeba walnąc długie najlepiej na chwile żeby zagrzać akumulator, dać mu kopa i tak się przemeczyłem do dzisiaj, dzisiaj kupiłem nowy akumulator i sprawdze co będzie jutro. Dowiedziałem się że w avensisach problem częsty to rozrusznik należało by go wyjąc i przeczyścic bo za duzo złopie prądu na rozruchu i komp nie czyta z wszystkich czujnikow i to sa te błędy zapisywane do kompa i świecące kontrolki od trakcji. Prawda jest że jak mi się zaświeciły na stałe to się okazało po odczytaniu błędów testerem że mam zjaraną żarówke stopu, po paru dniach to samo zarówka z drugiej strony zajebiście ale wtedy od razu sam sprawdzilem i wymieniłem. Jutro napisze co sie dzieje na nowym akumulatorze jak potestuje go.
 
 
marekk 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 88
Skąd: Zamość
Wysłany: 2009-10-31, 22:47   

motyw z daniem dawki pradu przed rozruchem jest jak najbardziej prawdziwy - sam to przerabialem i t nie tylko w ave ale i w innych dieslach - to naprawde dziala :lol: a co do reszty no coz nie posiadam wiedzy na ten temat

comcf daj znac jak auto reaguje na nowy akumulator
pozdrawiam
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
comcf 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 69
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-11-01, 16:57   nowy akumulator

Witam
Auto stało w garażu bo nie chciałem w niedziele robić sobie rano skrobanki szyb ale jedno co jest pewne to przy odpalaniu auta nie mam już zapalających się kontorlek trakcji. Przekręcam stacyjkę czekam jak zgasną kontrolki i odpalam i jest wszystko ok. W tygodniu sprawdze na mrozie jak będzie, co się dzieje po długim staniu w minusowej temperaturze.

[ Dodano: 2009-11-04, 22:17 ]
witam od piątku po wymianie akumulatora nie mam juz problemów z palącymi się kontrolkami od trakcji. pali od pierwszego przy minusowych temperaturach w ostatnich dniach, odpalam auto zaraz po zgasnięciu kontrolki od grzania świec. Mysleze u mnie problem jest rozwiązany POZDRAWIAM
 
 
mac 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 12
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2009-11-23, 09:04   

Witam, w mojej Avce również wyświetlił się komunikat VSC, TRC OFF oraz symbol usterki silnika. Początkowo wpadłem w panikę, ale po zajechaniu do fachowca, który podłączył się pod komp. uspokoiłem się.Stwierdził ,ze coś jest ze świecami żarowymi. Skasował błędy i kontrolki zgasły. Po paru dniach znowu zaświeciły.Skontaktowałem się z ASO w Toyota Chwaszczyno i tam mi zaśpiewali 250 zł. za podłączenie do kopma. Już miałem jechać kiedy podjechałem jeszcze raz do fachmana. Wymieniłem świece (az trzy!!!) on skasował błędy na kompie i na razie wszystko gra.
_________________
mac
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
comcf 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 69
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-01-31, 12:52   

Zastanawia mnie jedna sprawa przy zapalonych na stałe kontrolkach kontroli trakcji nie działa żaden system. Ostatnio dzwonił do mnie kuzyn bo ma też T25 D4D i zapaliły mu się wszystkie kontrolki od trakcji i był załamany bo myślał ze coś poważnego bo nie działa nic ABS itd sprawdzał na drodze przy hamowaniu. Poradziłem mu żeby sprawdził czy ma światła stopu z tyłu okazało się że nie ma ani z prawej ani lewej strony bo się żarówki spaliły, wymienił je i mi podziękował bo wszystko już działa.
Wychodzi na to że jak nie masz stopu z tyłu to ci wyłączymy kontrole trakcji i się zabij na drodze, nie ma to jak dbanie o nasze bezpieczeństwo za zapłacone grube pieniądze w salonie za ten system.
 
 
Shotgun 
Natret


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 326
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2010-01-31, 13:03   

no to bardzo dziwne że tak jest że jak sie przepalą żarówki to wysiada wszystko do dopiero zagadka jak dla mnie, tżeba było by to sprawdzić w serwisie czy to rzeczywiście prawda.

pozdro
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
tatamacieja
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-20, 20:33   

Witam. Toyotkę mam dopiero od czerwca'09. W lecie było wszystko cacy. Ale gdy nadeszły mrozy zaczęły się problemy. Pierwszy raz w grudniu przy pierwszych dużych mrozach. Całą nockę stała na dworze, rano bardzo ciężko odpaliła (rozumiem - diesel). Pochodziła z 2 minutki - jadę. Wciskam gaz, obroty doszły do ok. 2300 - zadławiła się, straciła moc. Zapaliły się VSC i TRC OFF oraz ikona silnika. Ledwo dojechałem do celu (nie było daleko). Znajmy powiedział, że pewnie paliwo mi przymarzło. Odpaliłem ją znowu - moc wróciła - lampki nie zgasły. Znajomy błędy skasował. Przez tą zimę już kilkakrotnie kasowałem błędy (na szczęście tanio bo kuzyn). Zauważyłem, że lampki zapalają się gdy jest jeszcze zimny silnik a obroty przekroczą ok. 2200 - 2300. Ale o dziwo dzisiaj znów lampki się pozapalały. Jechałem w miarę spokojnie autko temperaturę już łapało a tu bach - traci moc. Znowu stop, gaszę auto, odpalam znowu. Auto jedzie, moc jest, ale trakcji i ESP nie ma. Znowu jechać do kuzyna? Wstyd. Chyba pójdę i odepnę klemę minusową – ponoć pomaga.
Proszę o pomoc. Piotr

[ Dodano: 2010-02-20, 21:08 ]
Ale numer. Poszedłem wieczorem na parking, odpiąłem klemę minusową, poczekałem parę minut - wszystko jest OK, kontrolki pogasły. Odpaliłem autko, przejechałem się. Wkręciłem avenkę :-) na 3000 obrotów - lampki nie świecą, wszystko jest OK. Czyli mam sposób na przywrócenie ESP i trakcji. Błędy pewnie nadal są w pamięci, ale wszystko działa. Pytanie jaka jest przyczyna zapalania się tych lampek?
Pozdrawiam - Piotr :-)
 
 
ampablo 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-CAT diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 44
Skąd: Jugow
Wysłany: 2010-02-21, 07:28   

a jakie miales kody bledow,podaj kody to cos pomyslimy bo bez nich nikt nie jest wrozka.pozdrawiam
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
tatamacieja
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-21, 09:16   

hmm niestety nie pamiętam, ale spróbuje się dowiedzieć
 
 
gawrys 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 15 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 776
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2010-02-21, 09:19   

tatamacieja, wyczyść ergo ,wymień filtr paliwa i sprawdź turbinkę bo na pewno masz kod błędu P1251
_________________
Jeśli Ci pomogłem to klikaj "pomógł" - tak niewiele za tak wiele
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
comcf 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 69
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-21, 13:24   

Ja wiem jedno jest to mój pierwszy i ostatni chyba diesel, oszczędności pozorne -dobry akumulator, dobry olej napędowy którego w Polsce nie ma, uzdatniacze do paliwa, wymiana filtra paliwa, czyszczenie zaworu recyrkulacji i te pierdzielone kontrolki trakcji i kody błędów za każdym razem co innego znaczące , zimą jazda na odcinkach do 10 km katastrofa bez webasto można zamarznąć, diesel jest dobry dla kogoś kto rano odpala i jeździ 8 godzin, dobry do ciężarówek albo przedstawiciela co jeździ po Polsce. Moje następne auto to benzyna i zakładam gaz. Miałem dwa auta na gazie i żadnych problemów, nawet tańsze w eksploatacji. Najbardziej mnie wpienia że nie ma nigdy pewności po odczytaniu kodów błędów na 100% co jest, bo jak pojedzie się do innego mechanika to diagnoza jest inna. Jestem informatykiem i wiem jedno z roku na rok jest coraz gorsza elektronika, dlaczego auta z przed 6 lat z wyposażeniem takim samym jak dzisiaj i nadźbaną elektroniką są mniej awaryjne-bo były droższe i staranniej wykonane z materiałów lepszych, teraz to chyba jest już wszystko z recyklingu, bo oszczędności ale nie dla nas . Z tego co widzę to wszyscy z dieslami borykają się z tymi świecącymi kontrolkami ciekawe dlaczego no nie?.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga