Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Jak się ustrzec przd zakupem przekładańca T25
Autor Wiadomość
unperson 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-11-14, 21:09   [Avensis T25] Jak się ustrzec przd zakupem przekładańca T25

Witam serdecznie,
mam pytanie, mianowicie jak poznać auto "dobrze" przełożone z anglika?
Czego poprostu nie da się przełożyć w Avensis II 2.0 D-4D z 2003r silnik 1CDFTV
oraz innych toyotach ave (dla potomnych)
Myślę, że pomoże to ustrzedz się przed zakupem podstępnie wciśniętego, niechcianego "angola"
Dziękuję i czekam na sugestie :
_________________
AveTurboCiągnik + Oryginal Virus TRD-TTE
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
lutek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-14, 21:14   

Jak takie auto rozpoznać nie wiem ale wiem,że wystarczy wpisać nr VIN na stronie toyodiy.com i wyskoczy czy to angol czy nie.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
unperson 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-11-15, 19:52   

lutek napisał/a:
Jak takie auto rozpoznać nie wiem ale wiem,że wystarczy wpisać nr VIN na stronie toyodiy.com i wyskoczy czy to angol czy nie.


Ten dekoder nie zawsze działa poprawnie.
Wiem, że VIN można sprawdzić w ASO, nie mniej jednak nie o to pytałem.
Chodzi mi, o widoczne MECHANICZNE ślady przekładki aby dało się sprawdzić podczas oględzin pojazdu.
_________________
AveTurboCiągnik + Oryginal Virus TRD-TTE
 
 
 
Motostacja 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 59 razy
Wiek: 40
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1025
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2010-11-17, 12:36   

Jeśli przekładka jest zrobiona bardzo dokładnie to na pierwszy rzut oka będzie bardzo ciężko cokolwiek rozpoznać. Jednak są pewne rzeczy, których nie da się zamaskować to znaczy da się, ale wiąże się to z wymianą wykładziny na podłodze itd. Otóż po wyjęciu schowka od strony pasażera i poświeceniu latarką na 90% będzie widać ślady przekładki, jakieś pofalowania wykładziny w miejscu gdzie były pedały, ślady odkręcania silnika od nawiewów, ślady ingerencji w wiązkę elektryczną.

I wsiadając do angola po przekładce warto przyrzeć się siedzeniu pasażera (czyli siedzeniu teraz po prawej stronie) w angolu będzie bardziej nosiło slady zużycia niż fotel po lewej stronie. Naklejki po prawej lewej stronie szyby lub ich pozostałości też świadczą że auto było przekładane. Warto jest się w ogóle dokładnie przyjrzeć wnętrzu auta z prawej strony, bo jeśli nosi ono wyraźne ślady zużycia i są ona mniej widoczne jak ze strony lewej to na 100% to przekładaniec :-)

Bo tak na zdrowy rozum komu by się opłacało podczas przekładki wymieniać fotele czy szybę czołową ? To się po prostu nie opłaca.

Po takich szczegółach mozna poznać angola.

Mam nadzieje, że co nieco przybliżyłem :-)
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
unperson 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-11-18, 22:18   

plesser napisał/a:
Mam nadzieje, że co nieco przybliżyłem :-)


hhm, tak ogólnie wniosłeś bdb symptomy, może by jeszcze coś napisać, dodać o sprawach których się poprostu nie da przełożyć i nie ze względu na opłacalność ???
_________________
AveTurboCiągnik + Oryginal Virus TRD-TTE
 
 
 
Xavier 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-20, 13:22   

unperson napisał/a:
hhm, tak ogólnie wniosłeś bdb symptomy, może by jeszcze coś napisać, dodać o sprawach których się poprostu nie da przełożyć i nie ze względu na opłacalność ???

Jak kasa nie gra roli to wszystko się da przełożyć...
Tak jak pisał kolega wyżej - jedynie sprawdzenie numeru VIN w serwisie Toyoty daje 100% pewność. Dodatkowo jest to najprostsze działanie. Po co szukać dziury w całym?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
bberry 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2008
Nadwozie: Liftback
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 16
Skąd: siedlce
Wysłany: 2010-11-20, 21:55   Re: jak się ustrzec przd zakupem przekładańca T25 z anglika

Podobno mozna to stwierdzic to po nr VIN (pierwsze 4 znaki ). Znam faceta, który robi ,,przeszczepy" i sprzedaje je - informujac kupujacego o tym - cena takiego jest około 7-10 tys. nizsza niz tzw ,,normalnego" - sprzedają sie bardzo dobrze ;-)
_________________
jmw
 
 
unperson 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-11-22, 19:58   Re: jak się ustrzec przd zakupem przekładańca T25 z anglika

bberry napisał/a:
Podobno mozna to stwierdzic to po nr VIN (pierwsze 4 znaki ). Znam faceta, który robi ,,przeszczepy" i sprzedaje je - informujac kupujacego o tym - cena takiego jest około 7-10 tys. nizsza niz tzw ,,normalnego" - sprzedają sie bardzo dobrze ;-)


Nie popieram "anglików-przekładańców" a w szczególności tych w "stodolniany" sposób przełożonych (niejednokrotnie spartolony z oszczędności lub braku wiedzy technicznej).
Druga sprawa to zatajanie tegoż faktu przed potencjalnym nabywcą.
Oczywiście jeśli kupujący WIE i akceptuje taki stan rzeczy to luz (jego spraw jeśli wszystko jest zgodne z prawem) w innym przypadku jest to zwykłe oszustwo, które należałoby ścigać z ramienia prokuratury, bowiem nikt nie ma prawa podstępnie wciskać takiego pojazdu nie informując o tym.
Osobiście nie popieram całego procederu bo ludzie padaja ofiarami z niewiedzy, dowiadując się po fakcie podczas przeglądu, awarii, naprawy itp ... To oszustwo !!!
_________________
AveTurboCiągnik + Oryginal Virus TRD-TTE
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
turbomaniak 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: Inny
Rok: 1992
Nadwozie: Inne
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 15
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-01-23, 19:27   

Wiadomo, jak ktoś jest tego świadom i chce sam dla siebie przekładać auto bo mu wyjdzie taniej, to są firmy w Polsce, które wykonują takie usługi. Ale co innego trafić na taki samochód nie wiedząc o tym.
Są ludzie, którzy to robią w miarę profesjonalnie, ale osobiście nie wierzę, by nie został ani jeden szczegół po takim zabiegu, który by nie zdradził, że to anglik.
W Avensis jest na pewno wycinana ściana grodziowa i wyjmowany silnik ze skrzynią ( oczywiście jeśli mówimy o profesjonalistach a nie robocie na klepisku w stodole ).

W przypadku Ave do wymiany idą też fotele. Nie wiem jak jest u Was, ale w większości przypadków sterowanie fotelem w anglikach jest po prawej stronie ( od drzwi ), a więc nawet przełożenie fotela na lewą stronę ( jeśli pasują mocowania ) sprawi że regulacja będzie od strony tunelu, a więc samo to zdradza nam, że to anglik. Dźwignia hamulca ręcznego - rzadko się już zdarza, żeby była umieszczona centralnie, a w Ave jest bliżej po stronie fotela kierowcy. Kto idzie na taniość zapomni o tym elemencie. Licznik też się różni.

A tak w ogóle to warto zajrzeć przed zakupem na forum angliki, jest tu opis części ( nie wiem na ile dokładny ) wykonanie i zdjęcia z prac nad przekładką Avensis. Fajny temat bo można sobie porównać auto przed i po przekładce.
Przekładka Toyota Avensis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga