Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] hamulce słabe !!!!
Autor Wiadomość
raddar85 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 13
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2011-01-14, 17:31   [Avensis T25] hamulce słabe !!!!

Witam wszystkich użytkowników Avek !

Przedstawię swój problem,
Wyjeżdżam z parkingu na drogę hamuje w sumie gwałtownie a tu pedał wpadł i ledwo wyhamowałem, pod koniec hamowania załączył się ABS. Ruszyłem ponownie i udałem się w krótką przejażdżkę zaobserwowałem że hamulec nie jest taki jak powinien być a mianowicie jest bardziej miękki no i hamulce nie działają jak " żyleta " .
Brak ubytku z płynie nigdzie się płyn nie sączy, żadna kontrolka na desce rozdzielczej mi się nie pali i w sumie nie wiadomo co jest. Sugestia poszła taka że może to być pompa hamulcowa (ale czy komputer nie pokazał by jakiegoś błędu jakieś kontrolki) a może jakiś czujnik ?
Czy wymiana płynu hamulcowego może coś zmienić ?
ABS działa kontrola antypoślizgowa działa TRC się nie pali.


Bardzo proszę o pomoc !!!!
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wugie
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-18, 17:20   

Witam,
Odnośnie hamowania to ja po zakupie swojej Ave też wpadłem w panikę kiedy po pełnym wciśnięciu ledwo wyhamowałem. Teraz już się nauczyłem, że jeśli nie zachodzi potrzeba gwałtowego hamowania wystraczy wciskać jeden raz pedał według potrzeb. Kiedy jednak potrzebuję gwałtownie hamować wówczas naciskam pedał hamulca a następnie go odpuszczam i drugie wciśnięcie powoduje, że hamulce to żyleta. Dlaczego tak się dzieje nie wiem ale w Toyocie też nie potrafili tego wyjaśnić i standartowo usłyszałem, że "ten model tak ma".
Pzdr
Wugie
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
pawel.s10 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 80
Skąd: weymouth uk
Wysłany: 2011-01-21, 11:09   

wczoraj wpadłem w panikę

pojechałem w trasę. postałem trochę w korkach i zauważyłem że hamulce działają jakoś dziwnie.

mianowicie

hamują jak wszyscy piszecie za drugim razem dobrze
jak na postoju wcisnę pedał to jest miękki i daje opór ale jak trzymam to noga wchodzi w podłogę jak (w masło)
puszczam i naciskam ponownie jest opór a za chwilę pedał idzie w dół aż do oporu
pomyślałem żę może wężyk mi poszedł ale pod autem jest sucho a płyn też nie ubywa
auto ma 100.000 km przebiegu
jak pompuję to twardnieje ale po naciśnięciu znowu się chowa
coś jak przy odpowietrzaniu. naciskasz pedał, ktoś odkręca odpowietrznik i pedał idzie w dół - bardzo podobnie
_________________
było Audi A6 C5 2.4 1997
wreszcie T25
 
 
WaLeC
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-22, 12:05   

Proponuję w jakimś serwisie zmierzyć jakość Twojego płynu hamulcowego, prawdopodobnie jest z delikatną zawartością wody i wtedy coś takiego może się dziać.
Jeśli masz możliwość to nie zastanawiaj się tylko od razu zmień płyn hamulcowy w układzie, jeśli dawno nie był wymieniany, koszt nie duży, bo słyszałem, że około 30 zł, a wiadomo, że płyn nowy to nowy. Płyn ten jest bardzo higroskopijny, bardzo wchłania wodę, a to jest nie dobrze, bo obniża mu się temperatura w której gotuje się. Przy hamowaniu częstym płyn może się zagotować i wtedy może wystąpić właśnie efekt tego, że hamulec łapie za 2, 3 razem dopiero. Przy okazji sprawdzi Ci to czy układ nie jest zapowietrzony.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
raddar85 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 13
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2011-01-22, 21:36   

Właśnie to uczyniłem, tzn. wymieniłem płyn hamulcowy, odpowietrzony no i jak na razie wszystko gra, mam nadzieje, że to właśnie o to chodziło. Na początku wystraszyłem się jak ktoś mi powiedział że to może być pompa ( koszt wymiany bagatela jedyne 1050 pln w Toyota Serwis ).
Dzięki za podpowiedź i życzę bezawaryjności :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga