Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] gwizd podczas wciskania pedału gazu
Autor Wiadomość
zed7 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Liftback
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2010-07-16, 23:23   [Avensis T25] gwizd podczas wciskania pedału gazu

Witam. czy ktoś spotkał się z czyms takim że gdy po wlączeniu samochodu i wciskaniu pedału gazu słychac jakby gwizdanie, pojawia się jak nawet jak lekko wciska sie gaz.
Szybciej miałem problem z mocą i po przeczyszczeniu EGR i wymianie jakiegos przewodu od ciśnienia (bo niby był przetarty) samochód niby jeździ dobrze. Przy jeżdzie bez mocy po pewnym czasie pojawił sie taki dziwny gwizd. czy to może być coś poważnego?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
AVETONI 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Wiek: 54
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-07-16, 23:48   

Jeśli to syczenie to może być nieszczelnośc układu intercoolera. U mnie pojawiało sie przy wyższych obrotach ale to zależy od rodzaju nieszczelności. Jeżli jest gdzieś dziura to może gwizdać nawet przy niewielkich obrotach.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Motostacja 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 59 razy
Wiek: 40
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1025
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2010-07-17, 22:33   

A może to turbinka w ten sposób daje znak "ja niedomagam"? :mrgreen:

Generalnie to zdrowa turbina powinna chodzić cicho nawet przy dużym obciążeniu (jedynie najgorsze Diesle (czyt. TDi) mają głośne turbiny). Jeśli pojawia się głośny gwizd to nadchodzi jej koniec.

Taka rada: Sprawdź poziom oleju zrób 1000km i sprawdź ponownie stan. Jeśli zauważysz ubytek po przejechaniu ok 1000km to 100% turbina.

Co jeszcze może gwizdać buczeć. Może być nieszczelna lub źle zamocowana rura w obudowie filtra powietrza. Zdejmij górną pokrywę obudowy filtra wyciągnij filtr i zobacz czy aby przewód idealnie zasłania cały otwór ;-) Jeśli tak to zjedź niżej szukając nieszczelności :-)

Jednak ja obstawiem na doładowanie (czyt. Turbinę ;-) )
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
avensisgdansk 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-09-11, 23:13   

Witam

Mam chyba ten sam problem. dzisiaj podczas jaazdy jakos dziwnie zaczął chodziś silnik i wydobywać dziwne dzwięki syczenia i odglosy jadacej karetki . czy to jest turbina? jaki koszt ewentualnej naprawy lub regeneracji ?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
HUGOBERG
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-12, 10:11   

To na pewno jest turbina.Czasami moze to byc nieszczelnosc w jakims gumowym przewodzie,ale to zadko sie dzieje.Otworz klape silnika wlacz silnik i karz komus delikatnie doawac gazu zeby dokladnie zlokalizowac te dzwieki.Jesli beda przy turbinie to na 100%.U mnie w Jaworznie/Mysłowice koszt regeneracji jesli jest w "miare sprawna"ale wymaga regeneracji to 900zl netto a jak jest kompletnie zniszczona czyli te sprzeglo jest rowniez zatarte to juz 1600zl netto.Nowej nei oplaca sie kupowac bo kosztuje majatek.Jak ja sie pytalem to 6tys nowa z garretta.A tak to oni srodek wymieniaja a obudowa zostaje ta sama.Wiec wychodzi jak nowa od nich.Ale trzeba dac do kogos sprawdzonego.Bo jak jakis partacz ja zle zrobi to tragedia bedzie!
 
 
avensisgdansk 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-09-26, 20:57   

Witam

Okazalo sie , że to turbina :( . dałem do regeneracji w firmie Tech Mot i powiedzieli mi że jakiś bardzo twardy gumowy element uszkodził turbinke.
koszt regeneracji 1200 zł netto + wymiana oleju i filtrów razem ok 2200 zł . Bolało ale cóż .....
mam jednak jeszcze jeden mały problem. tak jak wspomniałem wczesniej turbina po regeneracji , wymiana oleju i filtrów . problem polega na tym ze miedzy 2 000 a 3000 obrotów słychać swist. powyżej 3000 swist ustaje. co to moze być ?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
HUGOBERG
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-27, 15:19   

Moze byc tak,ze ta turbina musi sie dotrzec.Albo cos sknocili podczas regeneracji.Jedz i karz sprawdzic to.Masz gwarancje!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga