Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolka poduszek a fotelik dziecięcy
Autor Wiadomość
Antofima 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Mielec
Wysłany: 2012-06-18, 22:34   Kontrolka poduszek a fotelik dziecięcy

Witam,
Od paru dni jestem posiadaczem avensis kombi 1,8vvti (2006r. po liftingu) Wracałem do domu około 400km i wszystko grało. Problem zaczął się (przynajmniej tak mi się wydaje) jak wsadziłem fotelik dziecięcy (z tyłu po prawej stronie) a raczej jak dziecko w nim siedzi. Po przejechaniu paru kilometrów zapala się kontrolka poduszek i napinaczy pasów. Jak jadę z pustym fotelikiem nic się nie dzieje, wszystko ok. Czy ktoś wie o co chodzi?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
lutek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-19, 17:43   

Sprawdz wtyczki pod fotelem pasażera czy są dobrze powpinane....może coś nie łączy.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Antofima 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Mielec
Wysłany: 2012-06-19, 18:35   

Sprawdziłem obydwa siedzenia z przodu i wszystkie konektory są pospinane. Czy z tyłu w siedzeniach też są jakieś czujniki?
 
 
Geronimmo 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Wiek: 39
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2012-06-21, 15:06   

Witam! Podepnę się pod temat ponieważ również mam podobny problem, jednak powstał w inny sposób. Po czyszczeniu klimatyzacji (w sposób opisany na tym forum) coś stało mi się z czujnikami. Przez 2 dni świecił mi się brak zapiętych pasów (oczywiście pomimo ich zapięcia) oraz przy odpalaniu mrugała kontrolka ABS. Pewnego dnia auto postało trochę na słońcu i problem z pasami się naprawił, jednak teraz cały czas pali mi się kontrolka poduszki powietrznej. Nie wiem czy jakieś kable przez to mi zamokły, bo po odgrzybianiu klimy (za pomocą pianki w otworach wentylacyjnych) dosyć mokrą miałem podłogę od pasażera.

Odnośnie zapytania kolegi. Dowiadywałem się jak to wygląda w sprawie zapiętych pasów. W siedzeniach są maty, które określają czy ktoś na nich siedzi. Są one montowane w przednich fotelach, ale z tego co wiem to w tylnej kanapie tego nie ma. Chyba, że auto po lifcie ma tą opcję dodatkowo. Zatem nie powinno mieć to znaczenia.

Pozdrawiam
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Antofima 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Mielec
Wysłany: 2012-06-21, 18:56   

Owszem, nie ma znaczenia. Pomimo moich podejrzeń, że winny jest fotelik z tyłu, jechałem dzisiaj sam i zaświeciła się kontrolka. Na jutro jestem umówiony na podpięcie do kompa - zobaczymy co pokaże. Oczywiście dam znać co było przyczyną.

[ Dodano: 2012-06-22, 18:09 ]
Komputer pokazał błędy:
B1821 - Open in Side Squib (RH) Circuit
B1906 - Open in P/T Squib (LH) Circuit
Nie mam w ogóle doświadczenia w tym temacie ale jak na moje oko to wg kodu błędu B1821 to zepsuty jest tylny silnik spryskiwacza tylnej szyby a tekt mówi, że otwarty przewód poduszki (RH czyli po prawej stronie). Natomiast B1906 to wg kodu to jest właśnie poduszka z lewej strony bo LH (nie wiem co ma tekst oznaczać).
Czy ktoś może mnie poprawić i wytłumaczyć o co chodzi?
Przy okazji znalazłem fajną stronę z kodami do różnych marek aut http://www.permoveo.ltd.uk/TechnicalResources.aspx w tym do toyoty http://www.permoveo.ltd.u...ta/Default.aspx
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga