Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] 1.8Valvematic Drgania w podwoziu podczas jazdy
Autor Wiadomość
Dobrodziej 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2017
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 08 Lut 2024
Posty: 3
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2024-02-09, 00:59   [Avensis T27] 1.8Valvematic Drgania w podwoziu podczas jazdy

Witam, mój pierwszy post na forum.
Od prawie dwóch miesięcy stałem się posiadaczem Toyoty Avensis T27 kombi Selection z 2018 roku,1.8 Valvematic, z przebiegiem 38.000 km, więc auto "więcej stało niż jeździło".
Problem jaki sprawia mi dyskomfort podczas jazdy jest następujący:
Podczas jazdy odczuwam drgania na podwoziu/fotelu, najbardziej wydaje mi się, że powodowane przez koła, zawieszenie. Zaczynają się od trzeciego/czwartego biegu i w górę występują w sumie w przedziale obrotów na jakich jeżdżę/ przyspieszam (1700- 2800).
Objawy podobne do tego jakie dają felerne opony/felgi. Felgi sprawdzone ( proste - taki mi powiedziano), opony bez wad , koła wyważone ponownie.
Ciężko jednoznacznie mi stwierdzić czy to kwestia silnikowa(zapłonu, wtrystku itp), raczej nie bo podczas rozpędzania na 1 i 2 nie czuję żadnego dyskomfortu. Dopiero od ok 40- 50 km na godzinę zaczynam odczuwać jakby podskoki, drgania, (szarpnięcia ?), w moim odczuciu nie zawsze są one jednostajnie powtarzalne, ale występują ciągle.
Auto dwa razy sprawdzono w ASO Toyota Carolina Włochy, stwierdzili, że niczego szczególnego niepokojącego nie widzą. Podnieśli i nie widzą zastrzeżeń co do tulei zawieszenia. Co usłyszałem " ten typ tak ma", "to nie diesel który ma dwumas".
Autko ma nieziemsko mały nalot, opony mają 6-7 lat, co im nie służyło w mojej ocenie, mimo że stały tyle czasu. Są to niskoprofilówki 18 cali 225/45. (Na takich wyjeżdzał Selection) Nie do końca wierzę ich stanowi, czekam powiedzmy do marca aż być może będę mógł założyć letniaki, może to da jakiś ogląd na sprawę.
W mojej ocenie, wpływ może mieć układ przeniesienia napędu, bądź zawieszenie.
Co ciekawe, ale wydaje mi się, że drgania są mocniej odczuwalne przy podjeżdżaniu pod górkę, tak jakby podskakiwały koła. Również podczas jednostajnej jazdy na 4 5 biegu powiedzmy miedzy miedzy 60-90 km/h odczuwam uderzenia/drgania pod podłogą. zastanawia mnie ich niejednostajność (wtedy łatwo stwierdzić= koła), i zmienny stopień nasilenia, bo czasem mam odczucie podobne do wypadającego zapłonu.
Gdzie szukać przyczyny, ktoś się spotkał z problemem podobnym ?
Co dawać takie objawy : może coś z zawieszeniem, poduszki amortyzatora ?
Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedzi.

[ Dodano: 2024-04-18, 00:22 ]
Aktualizacja.
Jestem po wymianie kół na zimówki 225/45/18. W sumie bez większych zmian, nawet czasem jakby gorzej z tymi wibracjami/uderzeniami w podłodze.
Byłem po raz kolejny w ASO Toyoty, nie widzą problemu.

Miałem aluzje co do przegubów wewnętrznych, przedstawiłem je w serwisie w formie nagrań. Odpowiedź "To norma" nie ma się czym przejmować"
Oto one :
PRZEGUB LEWY
https://drive.google.com/file/d/1_dJrBPdpgv1WwrCSCXdKd4Xp9JJGpRre/view

PRZEGUB PRAWY
https://drive.google.com/file/d/19_C3AdlwbhJq7nycdNJtwqHQAPDdnE87/view

Czy tak rzeczywiście może być ?

Chyba chcę iść w stronę kół, założyć 16 cali 205/60.
Co za tym przemawia ? Fakt, ze po wciśnięciu sprzęgła drgania nie ustają.
Czy jest tutaj ktoś z okolicy Grodziska Maz, Milanówka, Żyrardów, Pruszków posiadający Avensisa T27 1.8, aby porównać te przeguby ?
  
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga