Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Andrzej
2011-08-04, 23:27
[Avensis T25] Warto czy nie warto poproszę o pinie
Autor Wiadomość
Marcin 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2004
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-04, 22:36   [Avensis T25] Warto czy nie warto poproszę o pinie

Warto czy nie warto?? oto jest pytanie
Proszę o opinię ja wy to widzicie ma około 5h drogi więc wysłucham waszych porad

http://szukaj.pl.mobile.e...006&tabNumber=2

Pozdrawiam
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 955
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-05, 02:31   

Zderzak przedni wygląda na malowany, ma trochę inny odcień ale tak to wygląda bardzo dobrze, fotel niestyrany, więc jest szansa, że przebieg niewiele kręcony.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
carpasja 
Czasobywacz


Typ: Inne
Silnik: Inny
Rok: 2003
Nadwozie: Inne
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 20
Skąd: Wawa-WPR
Wysłany: 2011-08-05, 10:01   

schwefel, kupiłbyś to auto gdyby było w idealnym stanie ale miało np. cofnięty licznik o 50k km?
_________________
www.carpasja.pl bezwypadkowe auta z Niemiec

bartek@carpasja.pl lub 691-18-00-00
 
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 955
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-05, 15:51   

Jeżeli by było bezwypadkowe i dobrze utrzymane to oczywiście. 50tys.km to jest nic dla tego silnika. Wychodzę z założenia, że w PL nie ma samochodów z niecofniętym licznikiem i kupując u handlarza trzeba się kierować stanem technicznym a nie przebiegiem.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
IcyMan 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 5
Skąd: Lublin (Polska B)
Wysłany: 2011-08-05, 16:38   

Ta Avka została sprowadzona bodajże w marcu zza Odry. Interesowałem się nią ale ktoś mnie ubiegł i ją chyba kupił - przynajmniej tak mnie zapewniał właściciel komisu. Kosztowała wtedy 49 900 zł. Miałem już umówiony serwis w ASO. Teraz ktoś ja wystawił ponownie już przerejestrowaną. Dziwne ....
 
 
 
carpasja 
Czasobywacz


Typ: Inne
Silnik: Inny
Rok: 2003
Nadwozie: Inne
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 20
Skąd: Wawa-WPR
Wysłany: 2011-08-05, 18:30   

Schwefel napisał/a:
Jeżeli by było bezwypadkowe i dobrze utrzymane to oczywiście. 50tys.km to jest nic dla tego silnika. Wychodzę z założenia, że w PL nie ma samochodów z niecofniętym licznikiem i kupując u handlarza trzeba się kierować stanem technicznym a nie przebiegiem.


gratuluję podejścia. Nie dziwne, że kręci się w tym kraju przebiegi skoro nawet ludziom jak mniemam świadomym to nie przeszkadza. Utwierdzasz handlarza taką postawą, że jego proceder jest niczym złym. Jest jeszcze inna strona medalu. Nie wiem jak ty ale ja nie chciałbym mieć do czynienia z oszustem wydając swoje ciężko zarobione pieniądze. Jeśli ktoś na starcie w ogłoszeniu kłamie u mnie spalony jest w przedbiegach. Nigdy nie będzie normalnie w tym kraju. Kolejną rzeczą jest cena. Auto z przebiegiem np. 250 tysięcy w porównaniu do takiego samego ze 150 tys km bedzie ok. 1-2 tysiące euro tańsze. Nie dość, że ktoś cie oszukuje na liczniku to jeszcze kosi na tobie szmal jak się patrzy. Takie podwójne dyma...nko. Ale jeśłi lubisz...
_________________
www.carpasja.pl bezwypadkowe auta z Niemiec

bartek@carpasja.pl lub 691-18-00-00
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2011-08-05, 21:02   

Nie bardzo rozumiem kolego do kogo masz pretensje w swoim poscie, bo chyba nie do osoby po prostu świadomej istoty rzeczy jaką jest między innymi kolega Schwefel. Niestety taka jest prawda - do stanu licznika trzeba podchodzić z pewną rezerwą, nie nastawiając się na to, że jest prawdziwy, szczególnie w przypadku samochodów sprowadzanych z zachodu.
Inna rzecz, że to też wina naszej mentalności i przyzwyczajeń sprzed wielu lat, kiedy w samochodach takich jak polonez czy fiat 125 po 100 000 silnik był do remontu, dzisiaj przebieg rzędu 300 000 nie musi wcale wiązać się z jakimiś kosmicznymi nakładami finansowymi, jeśli auto jest zadbane i regularnie serwisowane. I tu właśnie dochodzimy do sedna problemu czyli tego o czym kolega Schwefel miał okazję już wspomnieć "
Schwefel napisał/a:
trzeba się kierować stanem technicznym a nie przebiegiem.
.
A co do przebiegów, osobiście nigdy nie kupiłem auta, które miało przebieg poniżej 200000 :mrgreen: Za to w trzech na cztery przypadki był to przebieg potwierdzony (nie pytajcie jak - po prostu pewny i już) i z eksploatacji wszystkich byłem zadowolony, a przebiegi roczne mam rzędu 40 000km. Inną rzeczą jest, że poza pierwszym z tych aut wszystkie pozostałe to były japończyki - mazda i dwie toyoty :)

PS: i jeszcze jedna rzecz, na którą zwróciłem uwagę już po napisaniu tego co wyżej. Jak to się mówi "Uderz w stół a nożyce się odezwą" to taka moja dygresja, która przyszła mi do głowy po przeczytaniu podpisu kolegi carpasja i którą pozostawię bez większego komentarza :lol:
_________________
 
 
 
Marcin 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2004
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-05, 21:31   

Witam z ciekawości zadzwoniłem i poprosiłem o numer vin gość przez telefon mówił ze nie ma problemu i tak mineły 2dni a numeru vin nie dostałem
wielkie dzięki za podpowiedzi
Czuje że będzie to długa droga a zeby znaleźć porządny model
pozdrawiam
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
carpasja 
Czasobywacz


Typ: Inne
Silnik: Inny
Rok: 2003
Nadwozie: Inne
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 20
Skąd: Wawa-WPR
Wysłany: 2011-08-05, 21:36   

wybacz mi kolego talrep, że już swoją obecnością na forum wzbudzam twoje podejrzenia co do mojej uczciwości. Niestety ale zdania nie zmienię. Nie ma najmniejszego znaczenia w jakim stanie technicznym jest samochód jeśli ma przekręcony licznik i odkrywasz to w momencie decyzji o zakupie to jest to jawne oszustwo które należy tępić. Nie może być tak, że norma czyt. patologia, która w naszym kraju funkcjonuje jest dodatkowo w pewien sposób usprawiedliwiana. Czy to tak trudno zrozumieć? dam ci prosty przykład. Załóżmy, że kupiłeś w salonie Ave diesla i przez 5 lat zrobiłeś 200 tys. dochodzi do sprzedaży, wystawiasz ofertę i zero telefonów bo przebieg, a komisy na ulicy obok 30% taniej sprzedają z przebiegiem 130 tys. skręconym z 300 lub 200. Ktoś spojrzy na twoje auto? Nie. I utwierdzanie społeczeństwa, że to nic, że się kręci, że ważny jest stan jest głupotą do kwadratu. Wiesz gdzie lądują auta z zachodu z przebiegami 300 i więcej tys? Głównie w PL. A u nas wiecznie się wierzy, że dziadek do kościoła jeździł a silnik jest czysty bo się od nowości nie pobrudził tak dziadzuś dbał. To jest zgroza, w takich miejscach jak fora powinny być przykładem tępienia patologii a nie jej powielaniem. Wróce dodatkowo do cen. Jakimś dziwnym trafem auta na allegro w 70% sprowadzone z Niemiec są tańsze niż auto o takich samych parametrach stojące w Niemczech. NIe trzeba być doktorem nauk matematycznych żeby sobie odpowiedzieć dlaczego.

Konkluzja jest prosta. Macie prawo do swojego zdania, nic mi do tego. Ale nie wmawiajcie proszę ludziom, że stan licznika się nie liczy. Bo się liczy i przelicza na wymierną korzyść finansową sprzedawcy. I jeszcze pytanko. Ile z osób kupujących auto z "polskimi" przebiegami zwróciłoby na to samo auto uwagę przed korektą licznika. Odpowiadam. na 100 może 3, reszta powie, panie ale toto ma nalatane, to już szrot. I tak się bagienko nakręca. :-|
_________________
www.carpasja.pl bezwypadkowe auta z Niemiec

bartek@carpasja.pl lub 691-18-00-00
 
 
 
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2011-08-05, 23:14   

Oczywiście się kolego z tobą zgadzam w całej rozciągłości. Ani razu w swojej wypowiedzi nie powiedziałem, że akceptuję taki stan rzeczy, wręcz przeciwnie, też uważam, że trzeba to tępić, jednak mi nie chodziło o uświadamianie handlarzy, którzy kręcą liczniki tylko potencjalnych klientów, którzy te samochody kupują.
Masz również 100% racji, mówiąc że nikt nie zwróci uwagi na ogłoszenie, w którym jest auto z przebiegiem powiedzmy grubo powyrzej 200 000, dlatego ja zawsze jak sprzedawałem swoje samochody poprostu nie wypełniałem tej rubryki, a jak klient już przyjerzdzał oglądać auto i patrzył na stan techniczny to stan licznika był tylko potwierdzeniem mojej uczciwości, co jednak nie zmienia faktu, że ja na sprzedaży aut nie zarabiam i w związku z tym miałem nieco inne podejście do sprzedaży w porównaniu do wcześniej spotykanych przez nabywców moich aut sprzedawców.

pozdro
_________________
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 955
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-06, 03:35   

Nie do mnie z tymi pretensjami. Ja nie udzielam pozwoleń na kręcenie liczników. Jak cię to tak boli to zbierz 100tys. podpisów i złóż obywatelski projekt zmiany ustawy, przywal grzywną, więzieniem wedle uznania.
Mnie to ani ziębi ani grzeje, bo od jakiegoś czasu mogę sobie pozwolić na nowy samochód z salonu.
 
 
Drenaż 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-08-06, 23:52   

Carpasja

http://bez-wypadkowe.net/...olecam-Carpasji
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
carpasja 
Czasobywacz


Typ: Inne
Silnik: Inny
Rok: 2003
Nadwozie: Inne
Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 20
Skąd: Wawa-WPR
Wysłany: 2011-08-07, 02:12   

uczciwość wymaga dwóch stron medalu, ale w naszym kraju normą jest, że cieszymy się jak komuś ktoś wkłada szpilkę.

http://bez-wypadkowe.net/...php/203-Polecam
_________________
www.carpasja.pl bezwypadkowe auta z Niemiec

bartek@carpasja.pl lub 691-18-00-00
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga