Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Reflektory Xenon T25 zmiana na zwykłe H7
Autor Wiadomość
lukas4843 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: Ostowiec
Wysłany: 2013-03-29, 18:56   

Kupiłem w Szwecji. Mam automatyczną regulację świateł,samo włączające się(odpalam
" J " ave i światła się włączają),żarówki h7,spryskiwacze.Czytałem gdzieś że soczewkowe mogę mieć ale spryskiwacze do nich?No chyba że Szwed tak sobie zażyczył w salonie.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
darekgra 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 50
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2013-03-29, 19:32   

Kraje skandynawskie to inna bajka... tam nawet niektóre auta na H1 lub H4 miały, mają spryskiwacze i nawet wycieraczki na reflektorach , tak samo jak niezależne ogrzewanie jest spotykane dużo częściej niż u nas.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
RAFAŁ 
Śpi na forum



Typ: Avensis T22
Silnik: 1.6 16V VVTi benzyna
Rok: 2002
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 409
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-02, 13:56   

Pieter napisał/a:
RAFAŁ napisał/a:
160zł to jakaś najtańsza wersja np chińska, Philps czy Osram poniżej 200zł nie znajdziesz chyba, że z niewiadomego źródła, napewno nie z legalnego kanału dystrybucji ( używki, kradzione, prywatny import itp)

U joty są oryginalne po 135zł/szt kupowałem u nich 2 razy już - są z legalnego źródła.

http://allegro.pl/osram-x...3104595052.html



Potwierdzam, w styczniu 2012 była promocja, że przy zakupie 4 kompletów 5 gratis Osram dawał, ja dawno wszystko sprzedałem i zapomniałem, ale jak widać do dziś niektóre firmy mają jeszcze z tej promocji i dlatego taka cena. Nasz oddział z Pruszcza Gdańskiego też jeszcze ma w tej cenie
http://allegro.pl/d2s-xen...3080719528.html
_________________
Wymiana sprężyn tylnych - Audi A6.
Audi A6 C4 2.8. Problem z olejem.
 
 
krzysiek6210
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-24, 11:32   

Mam teraz na H7 Philipsa - zobaczymy ile wytrzymają
Zrezygnowałem z tych pseudoxenonów .!!!
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Fortis
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-25, 09:32   

Ja osobiście nie rozumiem tematu ... Kupiłeś Toyotę która w stosunku do aut tej samej klasy jest dużo droższa nawet używana i nie masz "ochoty" zapłacić za żarówkę raz na 2 lata 300zł? tylko bawisz sie w jakieś konwersje? w lampach xenonowych "padają" odbłyśniki z tego co wiem we Wrocławiu za 250zl robią to profi i po problemie a bezpieczeństwo i jakość światła moim zdaniem ma spore znaczenie.
Montując do lamp xenonowych żarówki H7 bo ma być taniej/ trzeba było sobie kupić jakieś Daewoo albo Golfa a nie Toyote....
 
 
krzysiek6210
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-25, 10:38   

Przejedz 2000 godzin na xenonach i porównaj jakość światła z H7 -
H7 wypada o wiele lepiej a dobry PHILIPS ok 50 zł kosztuje a nie prawie 200 zł za żarnik xenonowy.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Fortis
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-25, 21:55   

2000h/ 24h= 83Dni to chyba jest nie dużo :)
Nie sądzę żeby H7 świeciły lepiej niż Xenon - barwa światła i jej natężenie ma spore znaczenie, poza tym nie wydaje mi się żeby Toyota wydawała pieniądze na projekty typu xenon tylko dlatego żeby były ...
Popatrz na odbłyśniki lamp bo sądzę że coś z nimi nie tak..
Pozdrawiam
 
 
krzysiek6210
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-26, 10:44   

Odnośnie
"nie wydaje mi się żeby Toyota wydawała pieniądze na projekty typu xenon tylko dlatego żeby były ..."
Zobacz na
http://www.avensisklub.pl...racja-vt222.htm
Toyota o może firma KOITO, która robi lampy daje wadliwe odbłyśniki !!! za słabe i źle wykonane.
Jakby dobrze robili odbłyśniki to by problemu nie było

Lepiej mieć dobrze zrobione H7 niż słabe xenony - poczytaj opinie na forum

i 2 sprawa
Żeby żarniki świeciły jednakowo potrzebują ok 100 godzin świecenia do uzyskania jednakowej barwy - zawsze wymieniaj parami !!!

2000h/ 24h= 83Dni ???? nie dni tylko doby - /2 to daję ok 166 dni, ale średnio przyjmuje się 2 lata bo nikt nie jeździ i nie świeci ciągle 12 godzin :)

Zobacz jaka jest różnica przy wypalaniu się żarników
http://www.xenon-serwis.p...z-1/84/518.html

http://www.xenon-serwis.p...z-2/84/519.html

i wtedy się wypowiedź.

Widziałem to na swoim aucie wiec mowie że wole H7 - mają jednakową barwę przez cały czas świecenie a nie jeżdżę po ciemku
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
RAFAŁ 
Śpi na forum



Typ: Avensis T22
Silnik: 1.6 16V VVTi benzyna
Rok: 2002
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 409
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-26, 13:08   

Sprzedaje oświetlenie od ponad 10 lat i moim zdaniem na filmach są żarówki o różnej barwie, trudno stwierdzić czy nie chcą manipulować klientem, co nie zmienia faktu, że wszyscy producenci zalecają wymianę parami. Dodatkowo prawdą jest, że każdy xenon traci wraz z ilością przepracowanych godzin na strumieniu, czyli słabiej świeci.
_________________
Wymiana sprężyn tylnych - Audi A6.
Audi A6 C4 2.8. Problem z olejem.
 
 
krzysiek6210
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-26, 13:32   

Z czasem żarnik xenonowy zaczyna migotać
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Fortis
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-26, 23:32   

Według twojego "oszczędnego" rozumowania Cały projekt xenonów i ich zastosowanie jest bez sensowne ...
Dlaczego w takim razie Toyota wydała kupe kasy na ten projekt?
Dlaczego większość producentów wymaga dopłaty do samochodu w przypadku instalacji xenonów?
Dlaczego mają one spryskiwacze i automatyczne poziomowanie??
Dlaczego są montowane w samochodach klasy wyższej ?

Cytat:
Reflektory ksenonowe to obecnie najlepsze rozwiązanie pozwalające na bardzo dobre oświetlenie drogi podczas prowadzenia pojazdu. Dzięki zastosowaniu reflektorów ksenonowych udało się uzyskać światło znacznie jaśniejsze oraz pozwalające na szersze oświetlenie drogi w porównaniu z lampami halogenowymi. Światło o barwie zbliżonej do światła dziennego najlepiej odpowiada przyzwyczajeniom oraz możliwością oka ludzkiego.

W reflektorach ksenonowych światło powstaje za pomocą łuku elektrycznego wytworzonego pomiędzy elektrodami umieszczonymi w środowisku szlachetnego gazu jakim jest właśnie ksenon. Lampy te pobierają znacznie mniej (nawet o 30 %) energii do wytworzenia nawet dwukrotnie silniejszego promienia świetlnego.


Uważam że powinieneś po prostu zregenerować lampy i założyć nowe oryginalne żarniki i zapomnisz o problemie i będziesz zadowolony z efektów którym żadna H7 nie dorówna ...
Ale ty chcesz TANIO .... rozumiem są pewne rzeczy które można obejść ale zawsze są tego jakieś skutki w tym wypadku masz beznadziejne światła- jak już tak się uparles na H7 to kup lampy pod H7 nie montuj tego w lampach z wypalonymi odbłyśnikami po xenonie...
I proszę nie pisz mi tutaj że internauci coś piszą, bo my internauci nie mamy nawet pojęcia jak wysoka technologia jest w tych lampach a to że jakiś angol spieprzył sprawę z odbłyśnikami to jedyne co nam zostało to albo tak jak Niemiaszki kupić nowe lampy w aso albo po Polsku zregenerować :) ...
A propos tego nie obiektywnego testu....
Po pierwsze Testujący nie pokazał nam odbłyśników ani żarówek ------
po drugie testujący mógł mieć żarnik który miał nawet 5 lat :) a drugi zupełnie nowy....
Podkreślę to o czym cały czas mówię - chcesz mieć porządne światło i komfort ? to Zapłać !!!
I Sądzę że jak kupowałeś Avena to szukałeś takiego z Xenonami .... i teraz masz problem bo nie liczyłeś się z kosztami ... niestety ja jak kupowałem VAG'a też nie liczyłem się z tym że za sam komfort że to auto się poruszało będę tyle płacił ... Ale nie wpadałem na takie pomysły a idąc tą drogą to zaraz napiszesz że wyrzuciłeś z Avena tylne zawieszenie na wahaczach i założyłeś belkę bo auto się klei do drogi a nie trzeba płacić za wymianę tulei i łączników.....Sory ale ja to tak widzę ...
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga