Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Problem z rozszyfrowaniem wpisów w książce ser
Autor Wiadomość
banio13 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2011-06-24, 10:18   [Avensis T25] Problem z rozszyfrowaniem wpisów w książce ser

Witam! Jestem nowym i szczęśliwym posiadaczem ave kombi rocznik 05' D4D.Autko kupiłem sprowadzone z Holandii i tu mam problem gdyż ostatni wpis w książce to pieczątka z datą 10.2010r. przy przebiegu 200600km. Auto przyjechało do kraju na początku lutego i niestety barany cofnęli licznik na słynne 169 000km( po kiego skoro w książce jak byk jest wpis z datą!) ale nie o to nie oto...Martwi mnie fakt iż w książce nie jest wyszczególniony zakres napraw takich jak rozrząd oleje itd. Są tylko pieczątki i po holendersku mały przegląd, duży przegląd i nic.Może wiecie koledzy o co kaman, wysłałem maila do tego salonu ale zero odzewu...Tak po za tym auto wzorowo utrzymane, widać że właściciel jezdił po autostradach-widać to po zużyciach materiałów- przebieg jak najbardziej adekwatny, prowadzi się super qwa mało pali i na te 116 kM ma niezłego kopa(miałem chipa dołożyć ale po przejechaniu paru km stwierdziłem że na moją jazdę wystarczy. Ogólnie super auto - nie dziwię się że jesteście zakręceni na punkcie tego modelu, zresztą ja też zaczynam już niezłego pier...lca dostawać-doszło do tego że sam proponuje żeby na zakupy pojechać!!!! :-D :-D :-D żona oczywiście w szoku... Kupiłem teraz rozrząd z wszystkimi filtrami i paskami mam dylemat co do oleju bo oczywiście nie napisane jaki i kiedy był lany. Zaryzykuję i chyba wleję mobil 1 5w30.Pozdrawiam i Dziękuję z góry za pomoc.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
czakmol 
Nawiedzacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 198
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-24, 10:41   

banio13 napisał/a:
Zaryzykuję i chyba wleję mobil 1 5w30

Same dobre decyzje !
Olej właściwy (90 % D4-D jest eksploatowane na tym typie oleju), poczytaj i kup Stanadyne tu:
http://www.jrmotors.pl/st...ormance-formula
np. 235 ml na dwa razy po 60 l. paliwa, lub 470 ml na cztery razy, załóż światła dzienne,
np. te pasują idealnie:
http://allegro.pl/drl-507...1666273663.html
lub
http://allegro.pl/swiatla...1677808090.html
sprawdź korekcję wtryskiwaczy (ważne), NIE daj się namówić na montaż chipa, zamontuj ew. PDC - b. przydatne.
W okolicy zapewne masz sporo dobrych warsztatów, jeśli nie, proponuję wizytę w All Japanese (WKD Warszawa Salomea), resztę poczytasz na forum.
Gratuluję i powodzenia !
_________________
pozdrawiam,
czak
如果你不改變方向,你可以得到你要去的地方
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
banio13 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2011-06-24, 11:32   

Dzięki kolego wezmę Twoje sugestie pod uwagę. Z światłami dziennymi mam dylemat bo osobiście bym je założył, ale żona się piekli że wiochę chce na siłę zrobić a i w budżecie domowym - Grecja... ;-) Tyle że te dzienne naprawdę fajnie wyglądają a wersja przed FL która posiadam ma zarąbiste miejsca pod halogenami prawda? Co do oleju już kupiłem w poniedziałek z częściami walę do mechanika i wymieniam rozrząd i paski, nawet klinowe-wsjio! Qwa nie mogę się już doczekać urlopu i wyjazdu nad morze.... :-) Pozdrawiam kolego i jeszcze raz dziękuję.
 
 
czakmol 
Nawiedzacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 198
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-24, 12:23   

banio13 napisał/a:
Qwa nie mogę się już doczekać urlopu i wyjazdu nad morze.... :-)

Nie dziwię się, oj nie dziwię...
Zalety Ave docenisz jeszcze nie raz ...
Ja ostatnio zmieniłem T25 2004 2.0 diesel wagon na 2,2 diesel z 2008 - można się jeszcze bardziej zakochać !
Dzienne to NIE wiocha, to oszczędność (zresztą wszystkie auta produkowane obecnie mają obowiązek być wyposażone w światła dzienne).
Możesz jeszcze wyrzucić halogeny (całkowicie zbędne) i założyć w ich miejsce te:
http://sklep.wesem.pl/7/6..._typu_HM4#14230
posiadają homologację i atest RL, mały mankament to żarówki halogenowe zamiast diodowych, możesz też w miejsce halogenów założyć okrągłe DRL o średnicy 70 mm
tu:
http://allegro.pl/lampy-d...1608227249.html
lecz do nich musisz dokupić dodatkowo inny moduł (fabryczny nie działa), ten:
http://allegro.pl/modul-a...1619453949.html
a w nim plus po stacyjce podłączasz pod niebieski przewód zasilający wycieraczki (napiszę dokładniej jeśli będzie taka potrzeba),
i to by było chyba na tyle,
pozdrawiam
_________________
pozdrawiam,
czak
如果你不改變方向,你可以得到你要去的地方
Ostatnio zmieniony przez czakmol 2011-06-24, 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
adamR 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Wiek: 36
Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Bialogard/Antwerpen
Wysłany: 2011-06-24, 12:35   

Koledzy wyzej dobrze radza. Zaloz dzienne zaoszczedzisz. Bo te lampki co obecnie to wypala sie zarnik i lampe trzeba pozniej regenerowac. Temat znany i opisywany dosc dokladnie. Ja jezdze Ave i bardzi chwale. Ja auto kupilem w Belgii. Ale i tam tez go uzytkuje. Pierwszy wlasciciel 126 kkm. W ksiazce tez aby pieczatki od duzego i malego przegladu. Teraz ja wlasnie robilem maly to wymienialem olej i filtr. Olej Castrol EDGE 5W30. 6 litrow. Ogolnie bardzo fajne autko. Jazda to sama przyjemnosc. Jak bede w Polsce to tez sobie lampki do dziennej zaloze. Pozdrawiam wszystkich milosnikow Ave!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga