Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] PRoblem z kilmą
Autor Wiadomość
fisher1981 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 88
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2012-08-18, 08:49   [Avensis T25] PRoblem z kilmą

Witam wszystkich

Otóż ostatnimi czasy mam dwa problemy z klimą:
1. Po dwóch miesiącach od nabicia Klima nie chłodzi (kolega, tzw spec od Klim zobaczył u mnie przez zderzak wyciek na ringu i podejrzewa że to będzie główną przyczyną),
2. Dodatkowy dźwięk z okolic klimy w szczególności słyszany na postoju w momencie dodawania gazu na biegu jałowym a następnie zdjęciu nogi z pedała gazu (taki dodatkowy hałas, turkot czy jakoś tak)
Ponownie zadzwoniłem do kolegi (tego samego speca) i opowiedziałem mu mój problem. Na odległość tzn. przez telefon kolega stwierdził iż problem może dotyczyć sprzęgła w klimatyzacji (jak przyznał oczywiście na telefon nie można tego w 100% stwierdzić ale to jego główne podejrzenie bo często się już z tym spotykał). Jednakże że byłem akurat w okolicy ASO w Opolu myślę podjadę i skorzystam z serwisu celem zdiagnozowania problemu. Po wjechaniu na warsztat zaprezentowałem panom z warsztatu na czym polega mój problem (czyli dodatkowy hałas). Przez parę minutek szukali aż w końcu podpowiedziałem iż że jak załączam Klimę (mimo iż nie działa bo jest pusta) to dźwięk ten jakby zanikał – co też zaprezentowałem. Po tej podpowiedzi Panowie byli już pewni że tym etapie diagnozy (bo dopiero po zdjęciu mogą coś więcej powiedzieć) problem dotyczy koła klimatyzacji i mam zapytać w dziale cześci ile będzie mnie to kosztowało. Tam okazało się że koła nie można kupić samego lecz w zestawie z kompresorem a całość to koszt ok. 3500 zł netto!!!
No to ponownie chwytam za telefon i dzwonie do mojego speca Kolega powiedział mi wprost – w salonie nie naprawiają lecz wymieniają (jak mam za duża kasy to proszę bardzo mogę dać im zarobić) ale on wciąż uważa że problem nie jest tak kosztowny i jest mi to w stanie zrobić za drobną kwotę związaną z częściami i dwa piwka w ramach serwisu Za półtorej tygodnia będę u niego i wtedy się przekonamy tak naprawdę co się dzieje z moją klimką (oczywiście dam wam znać).
Na specjalnych stronach doczytałem iż sama wymiana sprzęgła to nie wszystko – należy zdiagnozować problem jego zepsucia. I tak się zacząłem zastanawiać czy problem z wyciekiem na Klimie i jej włączaniu gdy była opróżniona mógł spowodować wystąpienie takich objawów jak ja mam?
Jak zakończyły się wasze przygody z klimką? Powiem tylko że moja Avka ma dopiero 102 000 przejechane a czytałem że takie klimatyzację powinny wytrzymywać nawet 200 000 przebiegu (ale jak wiadomo serwisy musza na czymś zarabiać to i czesci nie mogą być za trwałe)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
piotrkol 
Normalniak


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 104
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2012-08-19, 20:55   

doszukujesz zbyt wiele. nie zawsze uszkodzone sprzęgło musi oznaczać coś więcej. zaprowadź do swojego kolegi niech uszczelni instalację, zregeneruje sprzęgło i delektuj się chłodem w Ave. Zestaw części do regeneracji to max 150 zł w sieci lub całe sprzęgło za 300PLN. ja w związku z stukającym sprzęgłem klimy jadę w środę -stuka prawie rok.

PS. Serwisy tak piszą- jedź do nich to kolejną kasę zedrą za nie wiadomo co - zrobią coś więcej albo powiedzą że zrobili. Taka ich rola - ograbić nas z kasy!
_________________
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga