Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Silnik nie wchodzi na obroty. Nie ma mocy
Autor Wiadomość
rezor 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Inne
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-05-20, 11:22   [Avensis T25] Silnik nie wchodzi na obroty. Nie ma mocy

Witam.
Dziś podczas wyprzedzania moja Toyota strzeliła focha... Dosłownie strzeliła. Coś stuknęło jakby w tyle i auto zaczęłó zwalniać. Obecnie na biegu z trudem wchodzi na wyższe obroty. Po wciśnięciu gazu do końca rozpędza się jak na tempomacie... Nawet mogę stwierdzić, że na tempomacie radzi sobie lepiej. Na luzie nie czuć różnicy. Ładnie gazuje nic w silniku nie stuka tylko objawy pojawiają się w momencie jazdy. Nawet wcześniej po 2k obrotów nawet przy minimalnym wchodzeniu na obroty słychać było turbinę, a obecnie nic...
Ponadto nie wiem czy wcześniej nie zauważyłem czy to po obecnym wydarzeniu "zerwało" mi plastikową osłone silnika. Wszystkie mocowanka są połamane...

Edit: a ostatnio świętowałem przejechanie 460k km :(
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-05-20, 15:43   

Może coś w wydechu się zatkało? Jakby coś poważniejszego siadło w silniku to zaświecił by się check engine...
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
rudiszubert 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 25
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2014-05-20, 16:37   

Przy okazji . Gdzie jest kontrolka check engine w Avensis T25 D4D z 2003 roku , bo u mnie jest tylko kontrolka z symbolem silnika ?
 
 
rezor 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Inne
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-05-20, 16:48   

Narazie znajomy stwierdził, że silnik chyba bierze lewe powietrze. Jutro jade w delegację więc będe musiał poczekać z diagnozą
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-05-21, 17:01   

rudiszubert napisał/a:
Przy okazji . Gdzie jest kontrolka check engine w Avensis T25 D4D z 2003 roku , bo u mnie jest tylko kontrolka z symbolem silnika ?


Ta żółta kontrolka z symbolem silnika to check engine.
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
rezor 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Inne
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-05-25, 23:24   

Dziś wróciłem i wgramoliłem się pod auto. Okazało się, że lewa obudowa podwozia jest cała "mokra". Po dotknięciu substancja okazała się tłusta i oleista. "Po nitce do kłębka" znalazłem prawdopodobne miejsce wycieku (załącznik). W zaznaczonym miejscu jest najwięcej syfu pozatym mam wrażenie, że czegoś tam brakuje...

[ Dodano: 2014-05-27, 21:32 ]
I po problemie... Wszystkiemu winne turbo a dokładniej dolot i gumowa rura idąca z turbo pod silnikiem do IC. Gdybym od początku miał kogoś pod ręką to już dawno by było po problemie :D Okazało się, że:
a) rura z filtra do turbo tylko sprawiała wrażenie zamocowanej. Pod plastikiem idzie uszczelka a całość trzyma zacisk. W moim przypadku zacisk trzymał uszczelkę a rura była "luźno". Kable trzymały ją tak stabilnie, że mnie zmyliła ale dziś z ciekawości zacząłem patrzyć skąd ten wyciek oleju. Autko rzyczliwie opluło mnie w twarz smarami i wskazało miejsce usterki.
b) wybrałem się na przejażdżkę i auto na początku ruszyło z werwą ale potem dupa... zaczęło przyspieszać nierównomiernie. Okazało się, że pluło jeszcze pod silnikiem w pobliżu spryskiwacza. Diagnoza: pęknięty zacisk i luźna rura.

Aktualnie autko pracuje milutko i bez zastrzerzeń :) teraz tylko czekam na świętowanie 0,5mln km :D Przy okazji zarobiłem bo przybyło mi wiedzy z działania silników diesla i turbin :D

673929658.jpg
Plik ściągnięto 95 raz(y) 216,92 KB

 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
rudiszubert 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 25
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2014-06-09, 13:59   

Dalsza walka z czarnym dymem .

Filtr wymieniłem , dolot sprawdzony i dalej to samo . Szczelność dolotu sprawdzałem zdejmując rurę z filtra do turbiny i na włączonym silniku (3000 obr ) zatykałem dłonią wlot do turbiny , następowało natychmiastowe przyduszenie aż do zgaśnięcia silnika . Czy ta metoda jest miarodajna ? Jak powinien się zachowywać mechanizm EGR z fotek kilka postów wyżej , jak sprawdzić , czy to on nie pracuje poprawnie ? Błędów żadnych nie ma .

[ Dodano: 2014-06-12, 20:28 ]
Dzisiej odłączyłem podciśnienie od siłownika turbiny i nauto przestało dymić i przerywać . Wiadomo nie ma kopa , ale jazda jest przyjemniejsza. Od czego zacząć sprawdzanie ?
-------------------------------------------------------------------------------------------
N75 musi być sprawny , bo popychacz podciśnieniowego siłownika turbiny pracuje w pełnym zakresie . Mechanizm regulacji zmiennej geometrii musi też być dobry , bo sztanga przesówa się bez zacięć , chyba , że w środku stoją któreś łopatki ? Czy wypadało by bprzed oddaniem do regeneracji , wyjąć i rozebrać całą turbinę i ją rozłożyć na części ?

[ Dodano: 2014-06-15, 13:16 ]
I dalej....................

Dziś odłączyłem kostę od EGR i silnik przestał kopcić jak i przyduszać się przy 2tys obr. . Stracił trochę moc i zapaliły się kontrolki .OIdłączałem i podciśnienie turbiny i kostkę EGRu , a efekt taki sam . Czy świadczy to o uszkodzeniu elektrycznej części EGR , czy to wina sterowania turbiną ?
 
 
sebol39 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: Inny
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Wiek: 50
Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: Cuijk,Holandiia
Wysłany: 2014-08-04, 20:45   

Witam,mój problem z dziwną pracą silnika przy rozruchu jest zawsze po flugiej trasie 500km i więcej.A mianowicie po trasie auto na drugi dzień przy odpaleniu przez pierwszych parę sekunt silnik pracuje dziwnie jakby nie mial mocy odpalić.Bylo juz tak parę razy .stukanie w silniku ale tylko przy rozruchu,puzniej jest normalnie,brak spadku mocy spalanie obroty wszystko w normie.Mize ktoś wie co sie dzieje?.Pozdrawiam.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-08-05, 21:20   

Może paliwo cofa się do baku po dłuższym postoju? Spróbuj przed uruchomieniem napompować filtr paliwa ręczną pompką na filtrze.
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga