Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Nagrzewnica w Avensis d4d z 2004 r.
Autor Wiadomość
ab.avensis 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: Gołdap/mazury
Wysłany: 2012-12-05, 23:36   [Avensis T25] Nagrzewnica w Avensis d4d z 2004 r.

Zaczęło się od głośnej pracy silniczka nagrzewnicy. Dziło sie tak zaraz po uruchomieniu silnika (przez ok. 10 sekund) - potem wszystko cichło, ale pasażer nie miał ciepła (dmuchało mu tylko zimne powietrze, bez wzgledu na ustawienie na wyswietlaczu). Ja (kierowca) nie marzłem, bo po mojej stronie wszystko grało. Po miesiacu odgłosy głośnej pracy silniczka pojawiały sie coraz cześciej (nawet w czasie jazdy). Wyłaczyłem (odłaczyłem) więc ten silniczek, ale teraz i ja marznę, bo grzanie jest minimalne nawet przy ustawieniu na 30 stopni. Proszę o podpowiedź co powinienem wymienić? Czy sam silniczek nagrzewnicy wystarczy, czy wina jest gdzies indziej?
_________________
ab.avensis
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2012-12-06, 00:45   

co rozumiesz przez silniczek nagrzewnicy? masz na myśli dmuchawę?
Moim zdaniem problem jest w tzw. mieszaczu powietrza - silniczek, który odpowiada za ustawienie klap w zależności od ustawionej przez ciebie temperatury. Sa takie dwa. jak szwankuje to tak dziwnie grzechocze. jak nie masz wlaczonego duala to chyba dziala tylko ten od pasazera.
_________________
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
ab.avensis 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: Gołdap/mazury
Wysłany: 2012-12-06, 11:50   

Klub jest super! Kilka chwil i wiem co mam zrobić... Dzieki za podpowiedź. Chylę czoła przed pomysłodawcą :) Mam nadzieje, że i ja kiedyś w czymś pomogę.
_________________
ab.avensis
 
 
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2012-12-06, 14:32   

Jak coś to pod spodem masz cytat z zaprzyjaźnionego forum do tego o czym pisałem wyżej, czyli jak naprawić ten mieszacz powietrza. :-)

Cytat:
Przyczyną chrobotania w moim przypadku był elektromechanizm mieszalnika powietrza (jeśli się nie mylę :) ) przy nastawieniu na 20 - 24 stopnie gdy temperatura w kabinie zbliżała się do ustalonej zaczynał wariować i przemieszczać się na przemian w obie strony wydając ten irytujący dźwięk ponieważ i nie mógł się ustabilizować w odpowiednim położeniu. Rozebrałem go wyczyściłem jak się okazało zanieczyszczone smarem pomieszanym z pyłem grafitowym styki potencjometru złożyłem i od dwóch tygodni mam ciszę w samochodzie. Całe zadanie zajmuje około 1 godziny (jak ktoś wprawiony to obrobi się znacznie szybciej :) ).Przed rozpoczęciem działań - ustawić klimatyzację na najniższą temperaturę, wyłączyć stacyjkę, zdemontować schowek i plastikową osłonę pod schowkiem którą wystarczy nacisnąć od góry i wypadnie ponieważ siedzi na plastikowych zatrzaskach po czym należy odłączyć wtyczkę. Przed rozbiórką mechanizmu zaznaczyć położenie dźwigni względem korpusu co ułatwi późniejszy montaż. Zdjęcia zrobiłem dopiero gdy element był sprawdzony w działaniu i ponownie rozebrany po dwóch tygodniach specjalnie do tego postu w celu zobrazowania.
W celu dostępu do wkręta opisanego jako numer jeden użyłem wkrętaka o długości około 20 cm, niestety trzeba trochę "powalczyć" z konsolą ponieważ otwór nie jest na wprost wspomnianego wkręta i dlatego konieczne jest jej odchylenie.
Tutaj są zdjęcia z kolejnych prac --> http://www.chrobotanie.jpg.pl/
Ostrożnie z zaczepami mechanizmu - są bardzo kruche i łatwo się łamią, proponuję delikatnie podważać i podkładać pod każdy kawałek kartonika albo blaszki z puszki po napoju lub piwie żeby się nie zatrzaskiwały ponownie.
po oczyszczeniu składamy tak żeby się zgrywały znaki na obudowie i dźwigni. Co prawda sam mechanizm jeśli przestawimy o jeden ząbek dźwignię i tak sobie to skoryguje po to jest układ potencjometryczny ale mogą być kłopoty z montażem przy łączeniu białych plastikowych dźwigni - sworzeń musi być wczepiony w prowadnicę tej drugiej dźwigienki.
Ogólnie sprawa jest prosta i w moim przypadku skuteczna.
Powodzenia.
PS. Jeśli coś popsujecie to na własną odpowiedzialność, za wszelkie szkody przez was poczynione nie odpowiadam, to że u mnie zadziałało nie oznacza, że u was musi być tak samo :cfaniak:
_________________
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
czakmol 
Nawiedzacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 198
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-06, 15:06   damper - naprawa

ab.avensis napisał/a:
Klub jest super! Kilka chwil i wiem co mam zrobić... Dzieki za podpowiedź. Chylę czoła przed pomysłodawcą :) Mam nadzieje, że i ja kiedyś w czymś pomogę.

dodam tylko, że poza czyszczeniem ścieżek oporowych należy przemieścić na bok suwaki
(na zdjęciu tu: http://www.avensisklub.pl...ghlight=damper) odrobineczkę tak, ażeby poruszały się obok wyrobionych ścieżek.
Poza tym, wpisz w wyszukiwarkę naszego forum słowo damper i poczytaj dokładnie o sposobie naprawy.
_________________
pozdrawiam,
czak
如果你不改變方向,你可以得到你要去的地方
 
 
ab.avensis 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: Gołdap/mazury
Wysłany: 2012-12-12, 15:47   

Damper naprawiony. Sprawa prosta - gorzej z dostaniem sie do niego... Rozebrałem kanał, który go zasłaniał i jest dobrze. Silniczek pracuje, ale nadal mam zimno w kabinie. Mimo ustawienia na max z ogrzewaniem - wieje ledwie ciepłym powietrzem. W długą drogę kurtki trzeba nakładać. Proszę o poradę gdzie szukać przyczyny.
_________________
ab.avensis
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2012-12-12, 17:02   

podczas przekrecania stacyjki przytrzymaj jednoczesnie przycisk "auto" i obieg zamknięty. Klimatyzacja powinna wtedy zrobić check wszystkich kontrolek i wyświetlić w miejscu gdzie normalnie ustawiasz temperature kody ewentualnych błędów.
Listy kodów niestety nie mam, wiem tylko, że kody 21 i 24 odpowiadają za czujnik nasłonecznienia na desce i w nocy lub w zacienionym miejscu mogą wyskoczyć nawet jak wszystko jest ok.
Zobacz czy wywala ci jakieś inne błędy, jeśli tak to trzeba szukać do nich opisu :roll:
_________________
 
 
 
czakmol 
Nawiedzacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 198
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-12, 18:45   

ab.avensis napisał/a:
Damper naprawiony. Sprawa prosta - gorzej z dostaniem sie do niego... Rozebrałem kanał, który go zasłaniał i jest dobrze. Silniczek pracuje, ale nadal mam zimno w kabinie. Mimo ustawienia na max z ogrzewaniem - wieje ledwie ciepłym powietrzem. W długą drogę kurtki trzeba nakładać. Proszę o poradę gdzie szukać przyczyny.

A może zbyt niski poziom płynu chłodniczego ? (powinien być na max)
_________________
pozdrawiam,
czak
如果你不改變方向,你可以得到你要去的地方
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
ab.avensis 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: Gołdap/mazury
Wysłany: 2012-12-13, 20:49   

czakmol napisał/a:
ab.avensis napisał/a:
Damper naprawiony. Sprawa prosta - gorzej z dostaniem sie do niego... Rozebrałem kanał, który go zasłaniał i jest dobrze. Silniczek pracuje, ale nadal mam zimno w kabinie. Mimo ustawienia na max z ogrzewaniem - wieje ledwie ciepłym powietrzem. W długą drogę kurtki trzeba nakładać. Proszę o poradę gdzie szukać przyczyny.

A może zbyt niski poziom płynu chłodniczego ? (powinien być na max)





Strzał w dziesiątkę. Płyn uzupełniony. Grzeje jak u mamy za piecem :)

Dzięki. Pozdrawiam.
_________________
ab.avensis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga