Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] klapka od wlewu paliwa!
Autor Wiadomość
kris1610 
Natret



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 8 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 277
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2010-11-30, 11:15   [Avensis T25] klapka od wlewu paliwa!

Znowu problem:( dziś chciałem zatankować .przyciskając guzik w drzwiach klapka nie odskoczyła;/ pochuchałem w ta klapkę jakieś 5 minut i później przyciskając przycisk wreszcie odskoczyła, ale chcąc ja zamknąć nie dało już rady i teraz jeżdżę z otwartą klapka :(

jakieś pomysły?
_________________
TOYOTA AVENSIS POCZUCIE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI :)
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
matti 


Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2020
Nadwozie: Inne
Pomógł: 37 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 409
Skąd: dd
Wysłany: 2010-11-30, 19:24   

1.
jedź do ogrzewanego pomieszczenia, garaż parking w jakimś CH czy cos podobnego żeby auto "odtajało" - powinno pomóc
2.
jak Ci się już uda odmrozić zamek - trzeba "zatrzask" prysnąć jakimś "świństwem" bo pewnie jest wilgoć ją zamraża - np jakimś preparatem do odwilgacania przewodów zapłonowych lub w ostateczności czymś na kształt CX80/WD40
3.
ze względu na fakt że klapka odblokowywana jest elektrycznie, a ta może paść (choćby przepalić się bezpiecznik) jest w bagażniku po lewej stronie "w schowku na apteczkę" rączka na sznurku do otwierania awaryjnego/ręcznego (jest to opisane zresztą w instrukcji od auta - strona o numerze 53, 60 w pliku z ftp-a forumowego)
Tylko jak i sznurek chodzi b. ciężko (w zimie patrz pkt 1) to nie ma co ciągać na siłę bo go można urwać i wtedy też jest kłopot (chociaż można go wymienić samemu)

PS. jakby porady były przydatne - jest taki przycisk pod 1 postem "pomógł" - dzięki za naciśnięcie :-)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
kris1610 
Natret



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 8 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 277
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2010-11-30, 23:07   

właśnie ta rączka na sznurku tez bardzo ale to bardzo chodzi ciężko lecz próbowałem ale po paru próbach sobie darowałem( ale ta rączka służy do otwierania) a mi nie chce się zamknąć.
sprubuję tych Twoich rad mam nadzieje ze pomoże, bo ostatnio myłem samochód i tak to się pewnie stało że trudno miałem ta klapkę otworzyć i tym bardziej nie mogę jej teraz zamknąć.

[ Dodano: 2010-12-03, 10:55 ]
Jak się okazało to nie wina bolca ani mechanizmu. Bo tak naprawdę nic nie przymarzło.
Winna była jak to opisać taka tulejka( w niej porusza się ten bolec). Ta tulejka trzyma się na 2 zatrzaskach a jeden z nich się obluzował prawdopodobnie przez moje szarpanie awaryjnym otwieraniem. zatrzask odgiąłem znowu tulejkę wsadziłem a cały mechanizm przesmarowałem płynem hamulcowym toyoty(na pewno nic nie przymarznie). i tak narazie działa:)

pozdrawiam:)
_________________
TOYOTA AVENSIS POCZUCIE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga