Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Dziwnie zużywające się opony i głośne hamulce
Autor Wiadomość
kura 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-CAT diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Wiek: 47
Dołączył: 26 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Głogów/Monachium
Wysłany: 2011-05-01, 23:01   [Avensis T25] Dziwnie zużywające się opony i głośne hamulce

Witam wszystkich.
Od 4 tygodni posiadam T25 2.2 D-CAT w wersji kombi. Mam 2 małe problemiki z moją Avką:
1. Autko kupiłem z przebiegiem 56.600 km. Było na zimówkach. 2 tygodnie temu postanowiłem "obuć" je w letnie... i tu niespodzianka. Przednia prawa opona była po zewnętrznej stronie dość mocno zużyta. Szczerze mówiąc umknął mi ten fakt przy zakupie. Przed zamontowaniem nowych opon zrobiłem w warsztacie oponiarskim kontrolę geometrii. Wszystko jest w porządku. Ponieważ auto kupiłem u dealera Toyoty i dostałem od niego rok gwarancji postanowiłem się do niego wybrać i zapytać co może być problemem. W odpowiedzi usłyszałem, że auta z mocnymi silnikami, przy bardziej dynamicznej jeździe (a taką preferuję) tak się zachowują i takie zużycie opon to norma. Czy tak jest na pewno? Zmiana opon co sezon to niezbyt kusząca perspektywa. Poza tym gdyby tak było, zużyte byłyby obie opony, a nie tylko jedna. Tym bardziej, że wcześniej jeździłem AUDI A6 z silnikiem 2.7 TDI i nie było takiego problemu.

2. Przez pierwszych kilkanaście km podczas hamowania klocki hamulcowe wydają taki odgłos jakby nie było na nich okładzin. Po jakimś czasie odgłosy te trochę słabną, ale nadal nie jest to niesłyszalne. Samochód hamuje bez zarzutu, ale dla pewności chciałem to sprawdzić. Klocki mają firmowe logo Toyoty więc raczej nie są jakąś podróbą. W serwisie Avkę wzięli na podnośnik i na pomiary. Jednak szef warsztatu gadał mi coś o wilgoci, rdzy czy jakimś "kurczeniu się", ale stwierdził, że hamulce są w porządku. Gdzie może leżeć problem... w klockach czy w tarczach?

Jak myślicie wszystko jest OK czy serwis unika napraw w ramach gwarancji?
_________________
KURA
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Mateusz G 
Czasobywacz



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2011
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-03, 13:02   

ad. 1 jeśli chodzi o zużywanie się opon to prawdą jest że zużywają się bardziej ze względu na większy moment ale równomiernie tak jak stykają się z nawierzchnią.

Ad. 2 na tarczach dość szybko powstaje korozja i klocki przy hamowaniu ją zdzierają stąd ten szum. Po kilku hamowaniach powinno to jednak ustąpić. do kolejnego większego postoju .....
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
McGREGOR 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 32
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2011-10-08, 21:01   

jeśli chodzi o zużycie opon , to niezła wymówka serwisu ... haha .. duża moc itd .. wie pan ma Pan super auto no to musi Pan sie z tym liczyć ... nieźle nabili Cię w butelkę

a co do hamulców to moim zdaniem marka klocków ma ogromny wpływ i nie zawsze "dobre marki" najlepiej sie spisują ... u mnie jest Bosch i piszczą przy delikatnym hamowaniu i też mnie to wkurza ale nie bedę kasy wywalał na ich zmianę skoro jeszcze są .
 
 
wrestling100 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 86
Skąd: Grzybno
Wysłany: 2011-10-09, 10:37   

co do pierwszego to z taką opinią się gdzieś już spotkałem.....

a co do klocków (i tak pewnie nie długo się skończą, mam doświadczenie ze te org toyota coś szybko się zbierają) a co do kolego przede mną bosch też mi piszczał cały czas, teraz mam lukasa lub trw i jest wszytko w jak najlepszym porządku.
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2011-10-13, 10:09   

Jak miałem nowy komplet klockow i tarcz to przez pierwsze ~2000km tez wydawaly dziwne dzwieki, pozniej wszystko ustapilo.
co do pierwszego pytania o opony to rozumiem ze na tych oponach toyote kupiles a wiec nie miales ich od nowosci. to ze geometria byla ok nie oznacza ze przez cale "zycie" tej opony tak bylo. auto kupiles u dealera wiec moze wszystko poustawial przed oddaniem go tobie, a opona zostala wytarta wczesniej.
_________________
 
 
 
Andrzej710127 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Elb-g
Wysłany: 2011-10-29, 22:48   

witam
też mam podobnie w mojej i już w 2 warsztatach sprawdzałem geometrię i nadal nie znam odpowiedzi
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga