Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[AVENSIS T22] Skoki napięcia
Autor Wiadomość
Michciu01
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-18, 21:01   [AVENSIS T22] Skoki napięcia

Witam,

od jakiegoś czasu mam drażniący problem - jak silnik chodzi na biegu jałowym, zauważalne jest lekkie pulsowanie świateł, kontrolek, podświetlenia itp. Przy włączeniu np. zamykania/otwierania okien wszystko lekko przygasa, podobnie jest z włączeniem nawiewu. Po dodaniu gazu, nawet do 1,2 tys. obrotów, wszystko "rozbłyska", wraca do normy, a włączanie czegokolwiek nie rzutuje w żaden sposób na oświetlenie. Dmuchawa też zaczyna mocniej kręcić. Mierzyłem napięcie na klemach - na luzie ok. 13,7 V, po dodaniu obrotów ok. 14,3 V. Dodam, że w zimę odpalałem bez najmniejszych problemów. Nie mam pojęcia co to może być, byłem na razie u jednego elektryka, to obstawiał alternator, ale nie miał jak podnieść auta, żeby się temu przyjrzeć dokładniej. Inna sprawa, że jak wjadę w głębszą kałużę, to bez względu na obroty wszystko potrafi niemal zgasnąć na parę sekund (alternator podobno jest położony bardzo nisko). Ponadto od niedawna zbiera mi się zielono-niebieski osad na dodatniej klemie. Co prawda wyczyściłem to i posmarowałem smarem miedziowanym, ale czytałem, że takie wycieki z jakiegoś powodu potrafią uszkodzić właśnie alternator.
Jakieś sugestie?

Ave 2002, 2.0, D-4D.

Pozdrawiam
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga