Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T22] kontrolka hamulca
Autor Wiadomość
mgozdz 
Czasobywacz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2002
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-19, 13:48   [Avensis T22] kontrolka hamulca

witam
ostatnio wymieniałem klocki hamulcowe z przodu i przed wyjazdem z gazażu podpompowywałem hamulec.
Po kilkakrotnym naciśnięciu zaświecała się kontrolka hamulca (ta od ręcznego)
Sprawdziłem więc płyn, ale wszystko było ok.
Auto hamuje i w normalnym trybie urzytkowania nic sie nie dzieje.
Jeśli natomiast autko na postoju pare razy depne po hamulcu w szybkich odstępach to kontrolka się zaświeca i po chwili gaśnie.
Wcześniej nic takiego nie zauwarzyłem, ale też nie miałem okazji pompować pedałem.
Czy możecie dac mi znać jak sie wasze avki zachowują po takim parokrotnym naciśnięciu hamulca na podtoju?
Czy powinienem się martwić i szukać przyczyny czy to jest normalne zachowanie auta z ABSem i wspomaganiem?
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Talrep 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 22 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 403
Skąd: Łomianki / maz.
Wysłany: 2011-05-19, 21:31   

To jest normalne zachowanie auta z silnikiem dizla, ale niech na wszelki wypadek jeszczektorys z kolegow potwierdzi lub mnie poprawi :roll:
_________________
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
matti 


Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2020
Nadwozie: Inne
Pomógł: 37 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 409
Skąd: dd
Wysłany: 2011-05-19, 22:30   

tak jest - w dieslu masz tak że przy kilkukrotnym szybkim naciśnięciu na pedał zapala się lampka kontrolna od hamulców - nie wchodząc w szczegóły można rzec że wspomaganie hamowania nie wydala
 
 
jk 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-05-20, 00:24   

Witam, mam to samo w T25 D4D. Wizyta w jednym warsztacie: klocki ok, płyn ok. Wizyta u drugiego mechanika: nawet bez komputera: diagnoza = pompa hamulca chyba nazywa się próżniowa. Po odpięciu czujnika od małego pojemniczka, który jest zaraz między wycieraczkami kontrolka nie pali się. W poniedziałek jestem umówiony na wymianę. Gość ma dwa silniki w garażu, a więc część jest... ciekawe jak cena, bo tani to ten warsztat nie jest (w Hryniewiczach na zakręcie - ludzie z Białego chyba go znają ;-) . Może u Ciebie jest też coś podobnego.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
wtom 
Natret



Typ: Inne
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2002
Nadwozie: Inne
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-05-20, 07:18   

koledzy zanim wywalicie kasę w błoto, należałoby poczytać jak działa układ podciśnienia w silnikach doładowanych. w dieselu doładowanym aby mieć podciśnienie, trzeba je wytworzyć w tzw. pompie vaku. podciśnienie jak wiadomo jest potrzebne do działania serva. pompa vaku je wytwarza i pewien jego zapas jest gromadzony w zbiorniku podciśnienia lub w obudowie serwa (w zależności od modelu ave). na biegu jałowym jak zaczniecie się bawić i pompowac pedałem to pompa vaku nie nadąża z jego uzupełnieniem i objawia się to twardnieniem pedału i zaświeceniem kontrolki hamulca. jest to normalny prawidłowy objaw!!!!
 
 
jk 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-05-20, 10:34   

No to mam dylemat... choć wydaje mi się, jak pisał matti
matti napisał/a:
nie wchodząc w szczegóły można rzec że wspomaganie hamowania nie wydala
. Po powrocie z trochę dłuższej niż codzienna drogi /ok 200 km/ ruszając zauważyłem różnicę w funkcjonowaniu hamulca, to tyle. Może ktoś wie, jakiego rzędu wydatek może wchodzić w grę: używana pompa + wymiana. pozdrawiam

[ Dodano: 2011-05-26, 13:23 ]
wtom napisał/a:
jest to normalny prawidłowy objaw!!!!
a jednak nie jest to normalny objaw... wymiana pompy vaku... to samo, dziś okazało się, że siedzi pompa hamulcowa i serwo.. i po sprawdzeniu nie ma już całkiem hamulca! Jutro wymiana i zobaczymy czy to jest to... dobrze, że to teraz a nie na wakacjach, za granicą, czy na autostradzie, ale nie u nas :-x tylko w Niemczech
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
klimad 
Czasobywacz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Sedan
Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2011-06-26, 18:39   

u mnie dziś zaobserwowałem ten objaw
i się już zastanawiałem co jest grane bo jak pisali przednicy moje auto idealnie hamuje.
Ty wymieniałeś napisz co i jak po wymianie i jaki koszt
 
 
ZBYSZEK66 
Czasobywacz



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2013
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 44
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-06-26, 21:01   

wtom napisał/a:
koledzy zanim wywalicie kasę w błoto, należałoby poczytać jak działa układ podciśnienia w silnikach doładowanych. w dieselu doładowanym aby mieć podciśnienie, trzeba je wytworzyć w tzw. pompie vaku. podciśnienie jak wiadomo jest potrzebne do działania serva. pompa vaku je wytwarza i pewien jego zapas jest gromadzony w zbiorniku podciśnienia lub w obudowie serwa (w zależności od modelu ave). na biegu jałowym jak zaczniecie się bawić i pompowac pedałem to pompa vaku nie nadąża z jego uzupełnieniem i objawia się to twardnieniem pedału i zaświeceniem kontrolki hamulca. jest to normalny prawidłowy objaw!!!!
Czytając powyższe tematy chciałbym potwierdzić to nad czym się ostatnio zastanawiałem- czyli ten mały zbiorniczek w kształcie "beczułki"połączony przewodem z servem i z czujnikiem z tyłu to jest zbiornik podciśnienia ?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
jk 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-07-26, 11:27   

A więc było to tak: wymieniona pompa vaku na inną, używaną, ale ponoć dobrą = 650 zł = to samo lampka się świeci, pompa vaku powrót do mojej i wymiana serwa + pompa hamulcowa = koszt + 100 zł i dalej to samo.... :-? jeszcze jeden mechanik, odłączenie czujnika od pojemnika podciśnienia = 0 zł = kontrolka nie święci, hamulce bardzo dobrze, od miesiąca jestem w Alpach i ani razu nie miałem problemu.... a więc 750 zł jak w błoto... mechanicy.... :evil: Diagnoza po powrocie = ciekawe ile kosztuje czujnik, a jak drogo to jazda bez niego :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga