Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
O wycieraczkach raz jeszcze...
Autor Wiadomość
Zupper 


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-02, 12:14   O wycieraczkach raz jeszcze...

Kochani
Potrzebuję pomocy – rady od bardziej doświadczonych. Przejdę do rzeczy – pacjent to wymęczona t25 2003 r, kombi benzyna 1,8 rocznik, Przebieg auta 400 kkm, przebieg silnika 230 kkm. Auto chodziło i chodzi bardzo dobrze pomimo wieku i wymęczenia jako ciężarówka. Jak w większości tych roczników i przebiegów palił się check engine od kata. Za radą kogoś z forum skorzystałem z usług zakładu elektroniki samochodowej który przeprogramował sondy tak by się nie palia się kontrolka. Robota zrobiona 500 pln zapłaciłem i pełen szczęścia ruszyłem w trasę. Po kilkunastu kilometrach chciałem zmyć szybę i ruszyłem manetka wycieraczek i ……zonk. Nie działa spryskiwacz, nie działa czujnik deszczu, wycieraczki tylko w manualu i musze je zatrzymywać u dołu szyby bo same się tam nie zatrzymają przy wyłączeniu manetką. Niby prosta sprawa: bezpiecznik, pompka, albo manetka….No to po kolei – bezpieczniki wszystkie całe bez żadnych uszkodzeń. Obie pompki działają bo pozamieniałem wtyczki i hulają jak się patrzy. Zmieniłem manetkę na oryginalną sprawna z gwarancją ..i to wszystko bez skutku  Pojechałem do w/w elektryka reklamowanego tutaj z prośbą o uporządkowanie tematu bo ja w tym jestem cienki jak kompot z desek. Zrobił tylko spryski skasował 300 pln i dalej jestem w czarnej d…
Spryski już działają ale wycieraczki nie. Przy spryskaniu przedniej szyby wycieraczki się nie ruszają tylko muszę wymusić ich ruch przesuwając manetkę do dołu i wyłączając gdy pióro jest u dołu szyby. Reasumując – podejrzenie padło na silnik wycieraczek i jakiś przekaźnik do niego..ale nie chcę filozofować stąd moje pytanie do Was. Czy ktoś zna w Mazowieckiem przyzwoitego i solidnego elektryka, który jest w stanie jednoznacznie zdiagnozować w czym jest problem tak bym mógł z wycieraczek korzystać jak fabryka dała?
Pozdrawiam

[ Dodano: 2018-10-03, 14:28 ]
chapeau bas - wczoraj wieczorem zadzwonił elektryk by przyprowadzić auto raz jeszcze - dziś rano zrobił nie biorąc złotówki- temat zamknięty - winny był moduł komfortu
_________________
Theo van Zupper
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga