Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Wymiana dwumasy na sprzeglo sztywne
Autor Wiadomość
kokomo666 
Nawiedzacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 9 razy
Wiek: 56
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 231
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-02-07, 10:39   

Sprzęgło do koła dwumasowego i sztywnego sę inne.Jeżeli możesz sobie pozwolić na mały przestój,to poczekaj na oględziny mechanika.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
omega_mind 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Wiek: 45
Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 52
Skąd: N.Sacz
Wysłany: 2013-02-07, 20:48   

kokomo666 napisał/a:
Sprzęgło do koła dwumasowego i sztywnego sę inne.Jeżeli możesz sobie pozwolić na mały przestój,to poczekaj na oględziny mechanika.


Roger That

Podziękował ;)

[ Dodano: 2013-02-08, 12:48 ]
Jaki jest koszt takiej wymiany/oględzin sprzęgła/koła? Wie ktoś może.
_________________
Toyota Avensis T25 2004r. 2.0 D4D 116PS
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-02-08, 19:07   

Żeby dokonać oględzin, trzeba zrzucić skrzynię biegów, czyli trzeba wykonać 90% czynności co przy wymianie sprzęgła. Koszt wymiany w zależności od warsztatu od 300 do 700zł.
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
omega_mind 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Wiek: 45
Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 52
Skąd: N.Sacz
Wysłany: 2013-02-09, 14:15   

OK dzięki msblondyn za info.

Byłem u mechanika, przejechał się i stwierdził, że koło dwu-masowe mam w porządku(powiedział, że zużyte koło wyraźnie słychać - metaliczny dźwięk - u mnie nic takiego nie ma).
Sprzęgło ciężko chodzi, bo przydałaby się wymiana tulejki(koszt około 120zł) - ale sporo roboty przy tym - trzeba by zdjąć tapicerkę deski/kokpitu(koszt jakieś 200zł). W sumie, aż tak mi to nie przeszkadza - przyzwyczaiłem się. :-P
Sprzęgło mi się nie ślizga.

Jedyne co mam to drgania całego samochodu na wolnych obrotach(stwierdził, że być może powoduje to docisk sprzęgła, ale spokojnie jeszcze trochę pojeżdżę). Zauważyłem, że w czasie jazdy też są drgania(mechanik stwierdził, że to od kół - w normie).

Tak, więc czeka mnie właściwie tylko regulacja pedału sprzęgła, bo nie to końca wraca do samej góry 4/5 i tyle.
Jak zrobię to napisze ewentualnie, czy jest poprawa.

Pozdrawiam ;-)
_________________
Toyota Avensis T25 2004r. 2.0 D4D 116PS
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-02-09, 15:03   

Spróbuj wymienić płyn wysprzęglika. Ja przy okazji wymiany sprzęgła i dwumasy wymieniłem płyn wysprzęglika i olej w skrzyni. Sprzęgło chodzi teraz bardzo leciutko. Płyn wysprzęglika przed wymianą miałem czarny, a teraz czyściutki jak nalany świeżo z butelki.
Sprzęgło przed wymianą chodziło ciężko i szarpało, dwumas praktycznie był rozsypany.
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
omega_mind 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Wiek: 45
Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 52
Skąd: N.Sacz
Wysłany: 2013-02-11, 21:38   

Byłem u mechanika, wyregulował sprzęgło/pedał sprzęgła. Powiem tak, pedał chodzi lepiej-lżej(co ciekawe mechanik nie wymieniał tulejki) i już się nie zapada. Wcześniej pedał zostawał na 4/5 teraz wraca do samej góry.
Drgania budy też są jakby mniejsze, ale może mi się wydaje.
Jak na razie jeździ mi się zdecydowanie lepiej, ale muszę jeszcze trochę przejechać, żeby zobaczyć czy wszystko gra. Ciesze się, że narazie nie muszę zmienić, ani sprzęgła, ani koła - choć wcześniej czy później pewnie mnie to czeka, ale nie tym razem. ;-)
_________________
Toyota Avensis T25 2004r. 2.0 D4D 116PS
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
mech z toyoty 
Normalniak


Typ: Audi
Silnik: Inny
Rok: 2016
Nadwozie: Inne
Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd: wrocław/sobótka
Wysłany: 2013-02-12, 21:06   

weż lepiej zmień mechanika ,bo nie ma pojecia o toyocie,wszystko co powiedział to bzdura ,to nie vw ,jedyne co mógł zrobić to podnieść pedał na pompie,nie ma pojecia jak zachowują sie toyki z uwalonym dwumasem,z tego co widze to spodziewa sie takich efektów jak w vw ,fiat i ine te badziewia ,sprzegło w avce jak jest ok to nawet nie czujesz jak wciskasz(bardzo lekka praca),tulejka na pedale nie ma żadnego wpływu na pracę sprzęgła,jeżeli jest uszkodzona to problem tkwi w sprzęgle( zatarte łozysko oporowe w miejscu gdzie powinno sie lekko suwać),weź na forum avensis i poczytaj wiele o tym napisałem pozdrawiam

Byłem u mechanika, przejechał się i stwierdził, że koło dwu-masowe mam w porządku(powiedział, że zużyte koło wyraźnie słychać - metaliczny dźwięk - u mnie nic takiego nie ma).
Sprzęgło ciężko chodzi, bo przydałaby się wymiana tulejki(koszt około 120zł) - ale sporo roboty przy tym - trzeba by zdjąć tapicerkę deski/kokpitu(koszt jakieś 200zł). W sumie, aż tak mi to nie przeszkadza - przyzwyczaiłem się.
Sprzęgło mi się nie ślizga.

Jedyne co mam to drgania całego samochodu na wolnych obrotach(stwierdził, że być może powoduje to docisk sprzęgła, ale spokojnie jeszcze trochę pojeżdżę). Zauważyłem, że w czasie jazdy też są drgania(mechanik stwierdził, że to od kół - w normie).

Tak, więc czeka mnie właściwie tylko regulacja pedału sprzęgła, bo nie to końca wraca do samej góry 4/5 i tyle.
Jak zrobię to napisze ewentualnie, czy jest poprawa.
_________________
masz problem z toyotą zapraszam.
 
 
omega_mind 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Wiek: 45
Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 52
Skąd: N.Sacz
Wysłany: 2013-02-13, 12:49   

mech z toyoty napisał/a:
weż lepiej zmień mechanika ,bo nie ma pojecia o toyocie,wszystko co powiedział to bzdura ,to nie vw ,jedyne co mógł zrobić to podnieść pedał na pompie,nie ma pojecia jak zachowują sie toyki z uwalonym dwumasem,z tego co widze to spodziewa sie takich efektów jak w vw ,fiat i ine te badziewia ,sprzegło w avce jak jest ok to nawet nie czujesz jak wciskasz(bardzo lekka praca),tulejka na pedale nie ma żadnego wpływu na pracę sprzęgła,jeżeli jest uszkodzona to problem tkwi w sprzęgle( zatarte łozysko oporowe w miejscu gdzie powinno sie lekko suwać),weź na forum avensis i poczytaj wiele o tym napisałem pozdrawiam


No to mnie zmartwiłeś, trochę tego przeczytałem tu na forum i na innych forach również. Tak mi się wydawało, że sprzęgło.dwumasa mi się pomału sypie. :-( Najlepsze, że to mechanik z toyoty. :-/
A mógłbym Cię prosić, abyś tu w paru punktach po prostu napisał objawy uszkodzonego sprzęgła oraz uszkodzonej dwumasy, bo już mam mętlik w głowie - jeśli możesz.
Z góry podziękował. :-(
_________________
Toyota Avensis T25 2004r. 2.0 D4D 116PS
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Stavens 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 1.6 16V VVTi benzyna
Rok: 1999
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-25, 10:43   

Masz drgania silnika w czasie wolnych obrotów i mechanik powiedział, że to nie dwumasa?
Ten mechanik chyba się z zawodami minął, bo to jeden z objawów typowych dla dwumasy:
Objawy zużycia koła dwumasowego

Lepiej wymienić całość. I święty spokój na dłużej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga