Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Temperatura silnika 2.0 D4 VVT-i
Autor Wiadomość
matti 


Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2020
Nadwozie: Inne
Pomógł: 37 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 409
Skąd: dd
Wysłany: 2009-12-22, 20:39   

czyli "ochładzałeś" ją z zewnątrz - czyli "rozgrzewka" trwa dłużej. Ja właśnie przeleciałem po naszym kraju prawie 600 km (głównie trasa) i wskazówka temperatury nie doszła nawet do połowy skali. Z reguły nie oznacza to że coś jest nie tak. Gorzej jak by podskoczyła do "górnych stanów" - bo to by oznaczało że masz problem z właściwym chłodzeniem i się motor przegrzewa. Czy nie jest dogrzana pośrednio możesz sprawdzić w taki sposób, że jak Ci się ustabilizuje temperatura (wskazówka przestanie się wspinać) to wyłącz klimę i daj grzanie na jakieś 23-24 stopnie (jeśli masz sterowanie automatyczne)l lub na ok 3/4 "ciepła" (przy manualu). Jak Ci będzie szło "przyjemne ciepełko" z nawiewów to znaczy że z "temperaturą" powinno być oki
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
odyso 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 93
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-22, 23:03   

Nie będę się autorytatywnie wypowiadał bo mam benzynę a nie diesla, ale z moich obserwacji wynika, że właśnie dłużej trwa nagrzewanie w mieście bo niskie obroty silnika plus ogrzewanie powodują duże wychładzanie nawet na małym obiegu, natomiast przy normalnej prędkości, a nie od świateł do świateł ładnie łapie temperaturę i po jakichś 4-5 km jest już tyle ile powinno być niezależnie od temp. zewnętrznej. Według mnie nie ma opcji, żeby przy sprawnym termostacie i 18 km w trasie silnik nie osiągnął prawidłowej temperatury, chyba że przy dieslu jest inaczej.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
usuniony-goldengate 
Normalniak



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Wiek: 40
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 115
Wysłany: 2009-12-24, 07:34   

ja również doświadczyłem nowych wrażeń podczas ostatnich prawie -20 stopniowych mrozów a mianowicie, moja avka z benzynką 2.0 nagrzewa się wolniej niż latem ale i tak bardzo szybko, tzn odpalam auto, odśnieżam (ok. 4-5min) i temperature mam już na 1/4 skali, aby doszło do połowy czyli jej normalnego stanu muszę przejechać kilka kilometrów. Kolega ma Corolle Diesla D4D 1.4 i jego ropniak nagrzewa się strasznie długo, podobno to normalne zachowanie że diesle dłużej się nagrzewają, dodatkowo posiada on przycisk na dole przy gałce biegów do szybkiego nagrzewania (jak włączył to i przejechaliśmy kilkanaście kilometrów po mieście po czym staneliśmy pod sklepem zgasił silnik to wydał dźwięk niczym silnik samolotowy odrzutowy, nie wiem co to za wynalazek i jak to działa czy to jakaś grzałka czy co. Tak czy inaczej jeździliśmy sporo po mieście a wskazówka temp. stała na 1/4 także ciężko ma z rozgrzaniem, chyba dlatego że mały motor w sumie to 1,4.
 
 
waldi 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 9
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-12-28, 19:49   

Dziękuje kolegom,widzę że zachowanie mojej awki jest normalne . Zimą trzeba się do tego przyzwyczaić , nie ma co inwestować w wymianę termostatu . Dzęki

[ Dodano: 2010-01-25, 10:18 ]
Witam jeszcze raz pytam jak długo nagrzewa się Avka z 2,0 d4d prz 20 c mrozu. Czy ktoś wymieniał już termostat i gdzie go szukać, czy to skomplikowana operacja. Moja Avka przy -15 C po przejechaniu 22 kilometrów wskazuje na wskaźniku około 6 kreski. Ten dystans to normalna trasa , prędkość około 80km.

[ Dodano: 2010-03-18, 09:15 ]
Jednak w mojej avce należy wymienić termostat. Czy koledzy wiedzą gdzie się znajduję . Proszę o radę schematy lub foty
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Manciek 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-09-20, 11:00   

Cześć,

Odkopuję aby nie zakładać nowego tematu.
W mojej 2.0 vvti wskazówka temperatury nie osiąga nigdy pełnego poziomu; zawsze jest kilka stopni poniżej. Czy u Was też tak jest?

Manciek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga