Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] klimatyzacja
Autor Wiadomość
Antofima 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-02-10, 17:48   

Sprawdziłem w końcu i wygląda na to, że silniczki pracują dobrze. Spawdziłem też czy ramie silniczka steruje klapami i jest OK. Jutro będzie płukanie nagrzewnicy. Mam nadzieję, że pomoże. Będę meldował o wynikach.

[ Dodano: 2014-02-11, 23:26 ]
Antofima napisał/a:
Sprawdziłem w końcu i wygląda na to, że silniczki pracują dobrze. Spawdziłem też czy ramie silniczka steruje klapami i jest OK. Jutro będzie płukanie nagrzewnicy. Mam nadzieję, że pomoże. Będę meldował o wynikach.


Pomogło czyszczenie nagrzewnicy.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
milosz196 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 21 Maj 2022
Posty: 5
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2022-05-21, 17:48   

Witam chciałbym odświeżyć kotleta. Mianowicie silniczek działa prawidłowo a klima nadal po stronie kierowcy nie chłodzi, ktoś ma jakieś jeszcze pomysły tutaj???
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Andrzej 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 567
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-05-21, 18:49   

milosz196, a klapka otwiera się?

klapka2.jpg
Plik ściągnięto 64 raz(y) 511,43 KB

klapka.jpg
Plik ściągnięto 53 raz(y) 396,01 KB

 
 
milosz196 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 21 Maj 2022
Posty: 5
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2022-05-21, 19:53   

Jeżeli możesz to podpowiedz bo nie wiem jaka klapka? GdZie ona jest? Tam przy tym silniczki czy coś więcej rozebrać? . Powiem tylko że zmieniając temperaturę przy 19° ramię silniczka się porusza około 45° i przy nastawie na 20° porusza się ramię po raz drugi około 45°. Działa to płynnie bez oporu hałasu itp
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Andrzej 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 567
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-05-21, 20:18   

Popatrz na konsolę np ten film: https://www.youtube.com/watch?v=jlACmJ6fdK8

Ewentualnie: https://www.youtube.com/w...gT_ShjAM&t=246s

Na koniec... zdjęcia jak wygląda nagrzewnica Ave T25. Wydaje mi się że coś masz nie tak z silniczkiem, styki potencjometru jak otworzysz. To jest po prawej zawsze. Musisz dokładnie popatrzeć skoro po prawej masz "Antarktydę" ;-) , zimna klima a po lewej lekko dmucha ciepło.

No i oczywiście na początku wyczyść odgrzybianie klimatyzacji. Mój temat: https://avensisklub.pl/avensis-t25-odgrzybianie-klimatyzacji-faq-vt217.htm

NAGRZEWNICA CLIMATRONIC AVENSIS II T25 - A.jpg
Plik ściągnięto 73 raz(y) 71,9 KB

NAGRZEWNICA CLIMATRONIC AVENSIS II T25 - B.jpg
Plik ściągnięto 65 raz(y) 72,5 KB

NAGRZEWNICA CLIMATRONIC AVENSIS II T25 - C.jpg
Plik ściągnięto 69 raz(y) 71,68 KB

NAGRZEWNICA CLIMATRONIC AVENSIS II T25 - D.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 71,41 KB

NAGRZEWNICA CLIMATRONIC AVENSIS II T25 - E.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 71,77 KB

NAGRZEWNICA CLIMATRONIC AVENSIS II T25 - F.jpg
Plik ściągnięto 48 raz(y) 71,91 KB

NAGRZEWNICA CLIMATRONIC AVENSIS II T25.jpg
Plik ściągnięto 65 raz(y) 270,45 KB

 
 
milosz196 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 21 Maj 2022
Posty: 5
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2022-05-22, 16:03   

Dzięki za zdjęcia dobry materiał. Natomiast wracając do wątku. Sprawdziłem jeszcze raz i silniczek jest 100% sprawny działa prawidłowo steruje tak jak na filmikach podesłany chce od ciebie. Dodatkowo rozłączyłem ramiona silnika i przedstawiałem klapę ręcznieręcznie. W żadnej pozycji nie działa prawidłowo klimatyzacja.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
margorz 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 24 Lis 2020
Posty: 4
Skąd: WKZ
Wysłany: 2022-05-29, 22:04   

milosz196 napisał/a:
Dzięki za zdjęcia dobry materiał. Natomiast wracając do wątku. Sprawdziłem jeszcze raz i silniczek jest 100% sprawny działa prawidłowo steruje tak jak na filmikach podesłany chce od ciebie. Dodatkowo rozłączyłem ramiona silnika i przedstawiałem klapę ręcznieręcznie. W żadnej pozycji nie działa prawidłowo klimatyzacja.



Witam serdecznie. Ja również walczę z klimą po stronie kierowcy.
Zdemontowałem siłownik/silniczek (damper). Rozebrałem obudowę i okazało się że wszystko w środku ok (styki przenoszące napięcie do silniczka, zębatki, potencjometr kontrolujący położenie ). Sprawdziłem klapę mieszacza w kanale przekręcając zębatkę która swobodnie przestawia się ręcznie z jednego skrajnego położenia w drugie. Przed ponowną zabudową silniczka sprawdziłem klapę mieszaczacza w kanale przestawiając ręcznie na pracującym silniku i okazało się że tu jest prawdopodobnie problem ponieważ w pozycji max skrajnej (chłodzenie) delikatnie jest cieplejsze powietrze od strony pasażera. W mojej ocenie ok. 5 st. C. W drugiej max pozycji jest ewidentnie ciepłe powietrze co świadczy o pozycji w której jest ogrzewanie. Zastanawiam się czy gdzieś w kanałach powietrza nie ma jakiejś uszczelki która nie doszczelnia i w skutek tego dostaje się ciepłe powietrze do schłodzonego przez sprężarkę ... w efekcie jest odczuwalna różnica między lewą a prawą stroną (kierowac a pasażer).

Czu udało się tobie wyjaśnić i rozwiązać problem? (...) a może ktoś miał podobny problem i udzieli wskazówek.
 
 
Antofima 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Mielec
Wysłany: 2022-05-30, 15:18   

Cytat:
Sprawdziłem w końcu i wygląda na to, że silniczki pracują dobrze. Spawdziłem też czy ramie silniczka steruje klapami i jest OK. Jutro będzie płukanie nagrzewnicy. Mam nadzieję, że pomoże. Będę meldował o wynikach.

[ Dodano: 2014-02-11, 23:26 ]
Antofima napisał/a:
Sprawdziłem w końcu i wygląda na to, że silniczki pracują dobrze. Spawdziłem też czy ramie silniczka steruje klapami i jest OK. Jutro będzie płukanie nagrzewnicy. Mam nadzieję, że pomoże. Będę meldował o wynikach.


Pomogło czyszczenie nagrzewnicy.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
milosz196 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 21 Maj 2022
Posty: 5
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2022-05-30, 15:32   

Witam Margorz. Niestety nie udało się nic ruszyć do przodu. U mnie też silniczki działają klapy się przestawiają i nic. Antofima czy czyszczenie nagrzewnica polega tylko na psikaniu preparatem od strony pasażera tak jak gdzieś to widziałem tu na forum??
 
 
Antofima 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 13
Skąd: Mielec
Wysłany: 2022-05-30, 15:46   

Nie. U mnie robił to mechanik i nie widziałem ale z tego co pamiętam to polegało na spuszczeniu płynu i ogólne czyszczenie / płukanie całego systemu chłodniczego jakimś specjalnym płynem. Mówił, że sporo syfu wyleciało. Nie pamiętam juz czy nagrzewnica była wyciągana.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
margorz 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 24 Lis 2020
Posty: 4
Skąd: WKZ
Wysłany: 2022-05-30, 20:56   

Zastanawiam się ... czy w układzie rozprowadzenia powietrza do kokpitu gdzieś w kanałach po stronie kierowcy i pasażera nie ma grzałki elektrycznej, która ma za zadanie podgrzać powietrze do czasu uzyskania temperatury przez silnik. Oczywiście tylko w okresie niskich temperatur. Logika nakazywały by kontrolę takiego rozwiązania przez termostat lub czujnik wprowadzony do modułu/sterownika klimatyzacji.
Wniosek - jeżeli uszkodzony jest moduł/sterownik klimatyzacji lub czujnik czy termostat to mimo ustawienia dimera/silniczka w pozycję zamkniętą w której ma być schładzanie grzałka jest załączona i podgrzewa powietrze ... efekt różnica w temperaturach między stroną kierowcy i pasażera.

Czy moja analiza ma sens? Proszę o wasze opinie.

[ Dodano: 2022-06-01, 11:52 ]

Na jednym z forum doczytałem że jest nagrzewnica elektryczna wbudowana w tzw. mieszacz który jest między konsolą a ścianą grodziową silnika.
Czy ktoś może mi pomóc w lokalizacji gdzie jest skrzynka/puszka z przekaźnikami od grzałek (nagrzewnicy elektrycznej) która zabudowana jest w komorze silnikowej.

Może tu jest problem ... np. sklejony przekaźnik, który powoduje dogrzewanie schłodzonego powietrza po stronie kierowcy.

[ Dodano: 2022-06-30, 13:15 ]

Problem wyjaśniony i zagadka rozwiązana :idea:
... okazało się że to nie są uszczelnienia mieszacza powietrza (brak doszczelnienia na klapie), czy uszkodzony silniczek kalpy/ damper, czy sklejony styk przekaźnika grzałki elektrycznej - u mnie było za mało oleju w kompresorze (80ml) :-) szczęście że sprężarka nie uszkodziła się. Wymagana ilość oleju to 440mil. Zrobiłem pełny serwis i teraz nie straszy mi upał nawet 35 st. :mrgreen:

Dodatkowa informacja dla użytkowników forum - porównałem parametry układu klimatyzacji korzystając z VXDIAG-a. Po pełnym serwisie klimatyzacji (wymiana oleju + czynnika) ciśnienie w układzie było ok. 14-15MPa przy pracującej klimie, natomiast wcześniej było ok 7-8MPa co ma znaczący wpływ na wydajność (skuteczność) chłodzenia. Temperatura na wylotach powietrza teraz jest ok 6-7st. C wcześniej było po stronie kierowcy ok 21st. C a po stronie pasażera 16st. C.
Jako materiał na przyszłość zrobiłem fotki wszystkich parametrów układu klimatyzacji w Techstream przed serwisem i po serwisie.

_papa
 
 
milosz196 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 21 Maj 2022
Posty: 5
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2022-07-04, 10:48   

Cześć margorz. Ja problem z chłodzeniem połowy samochodu rozwiazałem w banalny sposób. Nabiłem klimatyzację i problem zniknął klima mrozi że nie można wysiedzieć. Fachowcy z tego wątku są trochę na wyrost i nie podpowiedzą najprostszego rozwiązania tylko od razu dampery chłodnice nagrzewnice... Tak że jeżeli dawno nie uzupelniales czynnika albo zawierzyłeś sprzedającemu jak ja, że " Klima sprawna świeżo nabijana" , to jedź sprawdź szczelność i nabij czynnik, koszt u mnie 200zł . Pozdrawiam
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga