Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T22] Power Box do D4D 110 KM - wrążenia z jazdy?
Autor Wiadomość
Krzysztof83
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-23, 20:37   

Ja mam założony od około 8 miesięcy box z V-techa. Tylko,że nie zakupiłem go bezpośrednio w v-techu tylko od ich przedstawiciela w Wawie (V max mazowsze, czy jakoś tak- nie pamiętam). Dałem za niego u nich 1100zł, a nie 1300zł.
Tylko niestety nie mam pomiaru z hamowni.
I w moim modelu jest wtyczka 6cio pinowa, a nie jak w większości 3-pinowa.
Musicie sprawdzić, jaką macie wtyczkę, bo do 6cio pinowej box powinien mieć numer VT101001, a nie VT101004. - informacja potwierdzona przez V-Tech.

Jak do mnie dotarł był ustawiony oryginalnie na 4 program. - nie czułem za bardzo żadnego przyrostu mocy i zacząłem nim kręcić. W żadnym położeniu, nawet na maxa nie wyskoczył mi CZEK. Ale zauważyłem, że box chyba nie pracuje u mnie na pierwszych, ani na ostatnich 2 programach prawidłowo. Stwierdziłem to po sygnalizacji diod w boxie- wszystkie świeciły nie przerwanie, bez żadnej reakcji na pedał gazu. Natomiast jak ustawię go między program 3, a 7 to czerwona dioda świeci się dopiero po wciśnięciu gazu- im wyższy program tym szybciej się zapala.

Teraz mam ustawiony na 7 program i lekki przyrost mocy czuję. Najbardziej wtedy, gdy samochód jest obciążony- 4 osoby i bagaż.
Przed założeniem boxa moje auto jechało max 190km/h, a teraz 200km/h - z obciążeniem jak wyżej.
Spalanie natomiast przedstawia się tak:
Jeśli jadę autostradą między 120,a 140 spalanie mam mniejsze o około 0,5-0,8l
Na krótkich odcinkach z mocniejszym wciskaniem pedału 0,5-1,0l większe.
Średnio wychodzi mi, że spala mi tyle samo co przed założeniem boxa, ale staram się jeździć raczej delikatnie, no czasami też przyłożę na pedał. :-P

A, no i nie ruszam z piskiem, staram się dbać o 2-masa i kręcenie powyżej 4 tysi też nie ma sensu, bo on już nie ciągnie tylko wyje. U mnie najlepiej między 3600-3800 i zmiana biegu, ale taki styl jazdy stosuję raczej rzadko.

Na razie nie zauważyłem, żeby coś się działo nie tak z motorem.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników avek :!: :mrgreen: :!:
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
GxJ 
Czasobywacz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2002
Nadwozie: Sedan
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 33
Skąd: Falęcin Nowy
Wysłany: 2011-05-26, 19:50   

Jescze się musze zapytać gdzie tej wtyczki szukać bo nie mam pojęcia gdzie się boxa podpina...
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Goodfornothing 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Wiek: 42
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 14
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: 2011-10-14, 10:26   

Wugie napisał/a:
Witam,
Spytaj w Toyocie czy w Twoim modelu można zastosować boxa.
Ostatnio rozmawiałem z kolegą z Toyoty i aktualnie są dostępne fabryczne pakiety tuningowe. Szczególnie to się opłaci zastosować w modelu D4D 2.0D z mocą 126 KM. Tuningują ten silnik do 156 KM za kwotę 3300 zł. Co ciekawe silnik nie ma podnoszonego ciśnienia w komorze spalania ale wydłużany jest czas wtrysku. Podobnie można zrobić z D4D 2.2 z mocą 150 KM. Ponoszą moc do 175 KM.

Pzdr
Wugie



Czy ktoś ma taki pakiet tuningowy do 2.0 126KM z Toyoty? Proszę o opinie na ten temat ponieważ własnie czymś takim jestem zainteresowany, no i biorąc od nich to chyba nie traci się gwarancji, a ja mam wykupioną na 5lat...
 
 
 
Shotgun 
Natret


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 326
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2011-10-16, 10:42   

Witaj
Jest dostępny taki tzw. chip ale niestety jest mały problem a mianowicie gwarancję na silnik przejmuje wtedy bodajże alians a nie toyota. niestety tak jest w silnikach 2.0 jakie mamy a co do chipa do 2.2 to jest dostępny przez toyotę poland i dają na to gwarancję.
pozdro
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga