Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T22] PROBLEM Z JAZDĄ Z PRZYSPIESZANIEM
Autor Wiadomość
malik266 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 diesel
Rok: 1998
Nadwozie: Wagon
Wiek: 48
Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-03-16, 09:59   [Avensis T22] PROBLEM Z JAZDĄ Z PRZYSPIESZANIEM

Witam wszystkich moja avensis 1998 r. 2.0 td kombi 90 km t 22. Przebieg 300 tys
Podczas jazdy odczuwalne drżenie po lewej i prawej stronie bardzo silne po prawej telepie karoseria i silnikiem. Mechanik stwierdza wymiana półosi bo przeguby wewnętrzne walnięte-ok
Kupuje całą lewą stronę używaną dalej to samo-oryginał w toyocie majątek! Dalej kupuje prawą stronę wewnętrznego przegubu czyli połowę całej półosi od strony skrzyni-trochę lepiej ale szału nie ma-dalej drżenie nie mogę mocno przyspieszyć. Kupuje lewy wewnętrzny przegub-tu niespodzianka krzyżak jest o 5 mm wyższy od oryginału sprawdziłem w zamiennikach tak jest nie da się więc założyć na półoś gdyż jest na niej zabezpieczenie żeby się krzyżak dalej nie zsunął-jedni mówi zdjąć zabezpieczenie wtedy założę krzyżak - drudzy by nie ryzykowali.
Wymieniono końcówki drążków i sworznie lewy i prawy. Opony wyważone i sprawdzone nie są wyząbkowane. Do wymiany poduszka pod silnikiem z przodu tuż przy chłodnicy mechanik mói to nie jest przyczyna.
Diagnoza następująca wymienić lewy wew. przegub jak to nic nie da to do tego zewnętrzny lewy i prawy- ja dodam od siebie w ten sposób mogę wymienić wszystko najpierw powiedzą że to nie przeguby wew. tylko zew. potem że trzeba skrzynie wymienić potem że silnik a potem już tylko cały samochód.........
Proszę was o pomoc może ktoś miał taki problem bo mam wrażenie że tylko ja mam taki "fart" żeby trafić tojke z takimi cudami.
Będę wdzięczny za info i wskazówki bo mechanicy się kończą....
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Ziele 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 diesel
Rok: 1998
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-16, 22:08   

Cześć.

Mam podobny problem. Jeszcze nic nie wymieniłem. Kupiłem tylko podporę łożyska półosi (mówili, że to jest winne) ale jeszcze nie zakładałem.
Co się u Ciebie okazało? Ostatnio na tapecie u mnie jest środkowy przegub półosi prawej.
_________________
Pozdrawiam
Piotr Zieliński
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
RAFAŁ 
Śpi na forum



Typ: Avensis T22
Silnik: 1.6 16V VVTi benzyna
Rok: 2002
Nadwozie: Wagon
Wiek: 51
Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 409
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-17, 09:33   

ja mam wprawdzie inny silnik, ale podobne objawy. Też zgadywali już wszystko. Natomiast słyszałem od znajomego co ma sklep, ze był u niego koleś z toyotą co miała właśnie takie objawy i w jakimś serwisie zdiagnozowali wybite łożysko w skrzyni biegów !!! może to to?, stwierdziłem, że do póki się da tak jeździć to nie ruszam, bo może z nim się rozsypie to zrobię pół miliona i auto na złom.
_________________
Wymiana sprężyn tylnych - Audi A6.
Audi A6 C4 2.8. Problem z olejem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga