Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T22] Mało wydajna klimatyzacja - ponoć sprawna
Autor Wiadomość
slawoo 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2001
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-06-14, 10:33   [Avensis T22] Mało wydajna klimatyzacja - ponoć sprawna

Witam,

Mam w/w Avensis od ok 2 lat. Od początku klimatyzacja ma moim zdaniem zbyt niską wydajność. Byłem w zeszłym tygodniu w warsztacie zajmującym się montażem i serwisem układów klimatyzacji i koleś po nabiciu i odgrzybieniu stwierdził, że układ jest szczelny i do końca nie wie dlaczego klimatyzacja nie jest tak wydajna jak powinna być. Stwierdził, że to taka uroda tego samochodu i nie ma co dalej grzebać. Klimatyzacja niby chłodzi, ale nie w takim stopniu jak działa to w innych samochodach.
Dlatego właśnie postanowiłem zapytać jak u Was wygląda chłodzenie w tym modelu Avensis.

Dla tych którzy się orientują, to zapamiętałem że koleś na podpiętej maszynie do nabijania klimatyzacji pokazywał mi że wskazówka na czerwonym zegarze (od czerwonego węża) wskazuje wartość 17, a dobrze jest jak wskazuje poniżej 15. Chodziło o jakieś ciśnienie w układzie czy coś takiego.

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki w tej kwestii.

Mój model to Avensis T22 po Lifcie, rok 2001 wersja SOL
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Motostacja 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 59 razy
Wiek: 40
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1025
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2010-06-14, 16:54   

Ja mam 2004r i w upały, które były ostatnio klima nie dawała rady kompletnie. Obroty wentylatora maks temperatura 19st (a czasem na LOW) obieg powietrza wewnętrzny. I jak wjeżdżało się do miasta i prędkość spadała do 70-80km/h klima tak jakby wogóle nie chlodzila. Na trasie powyżej 120km/h dawała radę. Sam nie wiem czemu tak jest ;-)
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Shotgun 
Natret


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2010
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 326
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 2010-06-14, 22:03   

u siebie mogę powiedziec że wszystko jest ok klimka działa tak jak powinna przy upałach 35 st w cieniu nie było problemu z chłodzeniem wnętrza temp minimalna pokrętło wentylatora na drugiej kropce i jest rewelacyjnie. może dlatego że ja nie wyłączam klimy przez 12 miesięcy w roku i ona pracuje non stop? ostatnio w trasie w upałach jak tak jechałem to powiem wam że czasami było aż za zimno (a nie jestem jakiś nie dogrzany ;-) ) wręczy przeciwnie uwielbiam zimno)
w mieście też nie ma problemu może też dlatego że jak nie muszę to nie gaszę auta tylko jak wychodzę i gadam z kimś albo wskoczę do sklepu i jest ktoś w środku kto pilnuje :-) ) to nie wyłączam autka bo po co i się chłodzi.

pozdro
 
 
 
Motostacja 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 59 razy
Wiek: 40
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1025
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2010-06-15, 16:13   

Shotgun, Ja też nie staram się nie gasić autka jak się zatrzymuje :-P Bo to i zdrowiej dla silnika jak się go zapala jak najmniej ;-)

A teraz co się dowiedziałem co do klimy.

Aby utrzymać sprawnośc sprężarki na najwyższym poziomie należy:
- wyłączyć sprężarkę chwilę przed zgaszeniem silnika
- w okresie zimowym uruchomić sprężarkę na ok 15 minut na pełnych obrotach

Pamiętam, że czytałem gdzieś o tym co robić aby dbać o sprężarę od klimy. Jednak czy tak robię czy nie wydaje mi się że układ jest jednak zbyt mało wydajny :-> Bo w 35st upały ciężko było utrzymać chłód we wnętrzu auta ;-)

Może ktoś kto ma Diesla jest w stanie powiedzieć czy ma coś równie podobnego jak ja :-D

I co ciekawe im szybciej jadę tym czuję coraz większy chłód. W te upały przy 170km/h było w środku naprawdę hardkorowo zimno :-D Leczy gdy tylko zwolniłem od razu pot mnie zalewał :mrgreen:
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
cure-arti 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-17, 20:43   

Im szybciej jedziesz tym chłodniejsza jest karoseria i mniej oddaje ciepła do środka, dlatego przy większych prędkościach jest ci chłodniej. Poza tym jak chcesz aby także przy wolnej jeźdźie było ci chłodno to ustaw sobie nawiew na ręce od razu poczujesz się lepiej. Przy tak dużych upałach żadna klimatyzacja nie da rady jeśli samochód nie będzie dobrze izolowany od zewnątrz. Nasze Ave to nie rols-royce'y i nie mają drewna w drzwiach, które jest doskonałym izolatorem.

Acha i jeszcze pamiętajcie o tym aby klime co roku przed sezonem czyścić, nabijać i odgrzybiać ( ja to robię za 180zl + koszt filtra). Moja działa jak złoto

Pozdrawiam
 
 
bialus 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-CAT diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2010-06-30, 13:58   

Witam
Też maiłem takie uczucie że klima jest za mało wydajna ale po sprawdzeniu wszystkiego i wymianie kilku elementów z przyczyn nie zwiazanych ze słaba wydajnością ( chłodnica, sprężarka filtr, filtr kabinowy) dalej jest tak samo jakby za mało chłodziła. Mądre głowy wyjasnily mi że to tak ma działać w tych smochodach, a uczucie że zamało chłodzi wzrasta razem z temp zewnetrzną, gdyz jak to okreslono jest to inteligentna klima nie powodujaca szoku u pasazera :) moze i tak :) juz się przyzwyczaiłem, choc problemy mam dalej z klimą moze ktoś mi pomoże: klima się rozłacza sama i nie chłodzi pomimo tego że spręzarka pracuje, po wyłaczeniu klimy lub silnika i załączeniu ponownie klima zaczyna działać czasem muszę wykonać taka czynność kilka razy żeby załapała. poza tym dochodzi jeszcze jakis dziwny stukot przy pracy sprężarki z jakiegos śmiesznego zbiorniczka toż pod pokrywa silnika lewa strona
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Jupek 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: Inny
Rok: 2001
Nadwozie: Sedan
Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 12
Skąd: Kowary
Wysłany: 2010-07-07, 13:44   

Witam !
Też mam Avensis T22 jak autor posta z tym, że starszego - klimatyzacja co prawda chucha zimnym powietrzem ale szału nie ma - sprawdzałem gaz w instalacji jest - dlatego mam pytanie czy przypadkiem klima w Avensisie nie ma po prostu takiej charakterystyki ???
 
 
toto 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Liftback
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-07-24, 21:57   

Siema!

Mam podobny problem, klima sama sie rozlacza. dowiadywalem sie i to ponoc normalne, bo w.w zbiorniczek musi sie ochlodzic, oddac nazbierane cieplo.
_________________
tumek
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Motostacja 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 59 razy
Wiek: 40
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1025
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2010-07-25, 07:28   

toto, dokładnie. Przy upałach, które były ostatnio jest to dosc częste zjawisko, szczególnie gdy klima chodzi na maks obrotach. I niestety na to nie ma ratunku, tak po prostu musi być ;-)
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
gerat 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2010-07-25, 20:34   

Witam serdecznie. U mnie jest sytuacja, że rano, jak odpalam samochód, przez 15 minut klima działa wspaniale :) potem wchodzi w tryb awaryjny i kicha. Prawdopodobną przyczyną ma być za duże ciśnienie czynnika chłodzącego (muszę to sprawdzić), które odłącza sprężarkę. Układ mam na pewno szczelny i zawiera 450g HFC-134a oraz 8 g oleju..
Wartości prawidłowe są podane na czujniku(PRESOSTAT). Można je odczytać ze zdjęcia: http://allegro.pl/item110...tat_toyota.html
Wystarczy tylko podpiąć zegary i sprawdzić, jakie mamy ciśnienia i w razie potrzeby je skorygować. Jeżeli ciśnienia są w porządku to albo padł czujnik, albo trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. W związku z tym mam parę pytań:
1. Czy układ posiada zawór zwrotny pozwalający na wymianę presostatu bez straty czynnika chłodzącego?
2. Czy jest możliwa fizycznie wymiana na presostat jak niżej w przypadku, Gdy ciśnienie czynnika w układzie będzie za duże (chodzi mi o możliwość otrzymania porządnego chłodku w AVE)
http://allegro.pl/item115...honda_nowy.html
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
arab 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-07-26, 11:32   

witam.
dzisiaj byłem w serwisie klimy. 3 tygodnie temu wymieniali mi rurkę przy chłodnicy. w ostatnie upały sądziłem, że jednak nadla jest nie szczelna ale okazało się, że ciśnienie jest ok i przecieków nie ma. sprężarka pracuje jak sprawna więc panowie stwierdzili, że tak ma być. Pan dodał, że jak nie wierze to zaprasza do forda focusa i pokaże mi co to kiepska klima.... wniski takie, albo mamy serwisy nie ogarnięte albo ave ma klime do dupy.
 
 
gerat 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2010-07-29, 19:43   

Chyba zmienię nicka na Przepraszalski:). Oba presostaty pokazane na linkach są identyczne. Tylko na drugim jest źle wykonane zdjęcie. Na razie klima pracuje mi prawidłowo. Już opisuję co zrobiłem:
1. Nabiłem w zakładzie 450 g czynnika chłodzącego HFC 134a.
2. Zdjąłem plastik pod maską i atrapę, żeby odsłonić parownik (chyba)
3. Popryskałem go środkiem do usuwania kamienia i brudu, odczekałem chwilę i spłukałem wodą pod ciśnieniem.
To wszystko.
Proponuję spróbować, na pewno nie zaszkodzi:).
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
bialus 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-CAT diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2011-06-08, 19:55   

gerat napisał/a:
Chyba zmienię nicka na Przepraszalski:). Oba presostaty pokazane na linkach są identyczne. Tylko na drugim jest źle wykonane zdjęcie. Na razie klima pracuje mi prawidłowo. Już opisuję co zrobiłem:
1. Nabiłem w zakładzie 450 g czynnika chłodzącego HFC 134a.
2. Zdjąłem plastik pod maską i atrapę, żeby odsłonić parownik (chyba)
3. Popryskałem go środkiem do usuwania kamienia i brudu, odczekałem chwilę i spłukałem wodą pod ciśnieniem.
To wszystko.
Proponuję spróbować, na pewno nie zaszkodzi:).

czy możesz napisac dokładniej gdzie ten parownik sie znajduje
 
 
piokli
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-08, 20:06   

To nie parownik tylko chłodnica klimatyzacji.
Parownik znajduje się w konsoli środkowej wewnątrz samochodu w kanałach nawiewu.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
bialus 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-CAT diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2011-06-10, 09:53   

klima sie rozłącza/nie startuje w temp powyzej 20 st co może byc powodem? ( sprężarka wymieniona, instalacja szczelna, gas jest )
witam ponownie
problem został rozwiązany dla zinteresowanych podaje przyczynę dla silnika 2,2 d-cat 177KM 2006 r. rozwiazanie problemu tkwi w wymianie czujnika regulującego wydajność sprężarki zlokalizowanego na sprężarce koszt 10 zł :) klima chłodzi ja trzeba nawet wydajność poprawiła się :)
P.S nie polecam ASO w rozwiązywaniu tego typu problemów gdyż jedyną opcją jaką zawsze wskazuje ASO wymiana sprężarki lub brak czynnika (ASO Koszalin)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga