Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Zamiana lampy normalnej na xenonowe do avensis
Autor Wiadomość
student78 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 9
Skąd: bruxella
Wysłany: 2012-11-21, 22:13   [Avensis T25] Zamiana lampy normalnej na xenonowe do avensis

Witam.Mam Avensis 2006 z lampami przednimi normalnymi.Wiem jaka jest roznica miedzy swiatlem standardowym a xenonowym.Moje pytanie czy da sie zamontowac do lampy z normalna zarowka zarniki xenonowe orginalne lub tzw.zamienniki.Jaki moze byc koszt takiej zamiany i czy duzo pracy jest przy tym.Pozdrawiam. ;-)

Proszę używać prawidłowego nazewnictwa tematów oraz predefiniowanych tagów (0x4B25A)
_________________
student78
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
pontek25 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 25
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-11-26, 22:53   

Da rade bo ja tak ostatnio zrobiłem. Nie wiem co i jak trzeba było zrobić, ale mam xenonki i kosztowało mnie to 1100 zł koło Koszalina w Konikowie mi zamontowali. Dodatkowe koszta jakie trzeba jeszcze ponieść to spryskiwacze, mechanizm autoregulacji wysokości światełek i podobno trzeba mieć jakiś dodatkowy wyłącznik na kokpicie. Nie wgłębiałem się konkretniej w zagadnienie bo wracam do starych pięknie zregenerowanych H7 :okok:
_________________
Obecnie: Toyota Avensis Kombi D-4D 2,0 116KM (1CDFTV)

 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
student78 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 9
Skąd: bruxella
Wysłany: 2012-11-27, 08:21   

Witam.Dzieki za pomocna odpowiedz,jeszcze jedno dlaczego rezygnujesz z xenonow i wracasz do H7 zarowek.Czy chodzi o awaryjnosc i wysokie koszta utrzymania tych swiatel w Toyocie.Pozdrawiam.
_________________
student78
 
 
pontek25 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 25
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-11-27, 09:12   

Rezygnuję bo bez dodatków do tych światełek, które wcześniej wspomniałem nie przejdziesz przeglądu i przy pierwszej kontroli policji stracisz dowód rejestracyjny. Dodatkowo sam sobie nie zamontuję takich rzeczy a znowu komuś nabijać kasę i mieć problemy z patrolem policji mi się nie chce. Więc zapobiegam w ten sposób użerania z patrolem.
Jednak szkoda tych światełek bo są eleganckie i dają super widoczność. Jeżeli jesteś w stanie sobie ogarnąć tematy montażu itp rzeczy to na pewno będziesz zadowolony.
Pozdrawiam
_________________
Obecnie: Toyota Avensis Kombi D-4D 2,0 116KM (1CDFTV)

 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Rufus 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2007
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-27, 20:42   

Ogarnąć temat nie jest trudno, jednak kosztowne jest uruchomienie systemu.
Musisz kupić lampy, musisz kupić potencjometry na wahacze, musisz kupić i zamontować zbiorniczek i pompkę do spryskiwaczy reflektorów, musisz kupić i zamontować spryskiwacze reflektorów i wreszcie na koniec musisz kupić komputer sterujący samopoziomowaniem świateł.

W przeciwnym przypadku kolega wcześniej napisał o związkach przyczynowo-skutkowych podczas kontroli lub corocznego przeglądu. Owszem, można tak jeździć, ale do czasu, potem nerwy, mandacik, przeglądy, chodzenie po urzędach, żeby odzyskać dowód - wg mnie nie opłacalne.
_________________
Pozdrawiam
Rufus

Jeśli moja wypowiedź okazała się pomocna, kliknij POMÓGŁ - to nic nie kosztuje
 
 
AsTomasz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-31, 18:16   

ja też nie polecam zmiany na xenony. dobrze świecą to jest prawda, ale zdecydowanie dużo szybciej mimo mniejszej temperatury wypalają odbłyśniki, a z tym też jest trochę pierdzielenia i wydawania kasy. sam chciałem tak zrobić ale dowiedziałem się wszystkiego u tych co regenerują te lampy i zrezygnowałem. Polecam dobre żarówki np osram silverstar +50% i mają niewysoką temperaturę w stosunku do innych (gdzieś oglądałem jakiśdobry niezależny test żarówek ale nie pamiętam gdzie), do tego ewentualna regeneracja reflektora - wymiana odbłyśnika i polerka soczewki i będziesz zadowolony. Ja tak zrobiłem i jest super. Nie martwię się o przeglądy, mandaty, i że mi nie wypłacą odszkodowania po stłuczce.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
marcin5 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2008
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 9
Skąd: piaseczno
Wysłany: 2013-02-14, 19:40   

witam mnie zamiana kosztowala 600 odblysniki po regeneracji do xenon przetwornice i zarniki D4S toshiba-harison org toyota swieca pieknie, lampy grzejesz w piekarniku 70 stopni celsjusza i rozkladasz wymieniasz odblysniki z soczewkami i skladasz grzejesz i dociskasz i gotowe a i jeszcze dziura na kable do przetwornicy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga