Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] pytanko o światła automatyczne (czujnik zmierz
Autor Wiadomość
moruss 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2011
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-04, 14:13   [Avensis T27] pytanko o światła automatyczne (czujnik zmierz

Mam takie pytanko - posiadam autko przywiezione z Niemiec i sprawa wygląda tak, że przy przełączniku ustawionym w tryb "AUTO" światła się nie świecą, zapalają się dopiero jak sie ściemnia i to mnie nie dziwi, bo w Niemczech nie ma obowiązku jazdy na światłach, słyszałem jednak, że istnieje możliwość przeprogramowania tego trybu tak, że postojówki świecą cały czas.
Byłem z tym problemem w ASO Toyoty na Bielanach i Pan poinformował mnie, że należy zamontować "moduł świateł dziennych" tak więc zamówiłem ten moduł w ASO, zamontowali go, ale okazałe się, że po zamontowaniu tego modułu światła świecą cały czas i nie można ich wyłączyć (nie wyłącznik świateł nie działa), w związku z tym moduł został wymontowany (jak by ktoś potrzebował, to mogę go tanio odsprzedać) a ja mam pytanko do osób siedzących głębiej w temacie - czy faktycznie da się te światła przeprogramować, a jeżeli tak to w jaki sposób?
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
szyman_leo 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: 2.4 16V VVTi benzyna
Rok: 2007
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 10 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-02-10, 11:22   

Koncern Toyoty jakoś tak dziwnie podszedł do zagadnienia DRL i na rynek amerykański auta mają fabrycznie dzienne światła, a nam w EU pozostaje montaż modułu.
U mnie działa to tak, że podświetlone są żarówki od długich na powiedzmy 30% mocy i tylko one się świecą, nawet jak piszesz na pozycji OFF wyłącznika. Poza tym bardzo ładnie to współpracuje z funkcją AUTO i na parkingu podziemnym, w tunelu czy po zmierzchu odpalają się normalne światła.
Moduł jest podpięty do żarówki pozycyjnej i przełączenie na jakąkolwiek pozycję inną niż OFF "dezaktywuje" go.
Wady: nie da się całkowicie wygasić świateł (2 szt), chyba że domontujesz dodatkowy wyłącznik na przewodzie zasilającym moduł.
Zaleta: oszczędność prądu i żarówek w aucie, których wymiana bywa czasem kłopotliwa. Dodatkowo unikasz mandatu za nie odpalenie świateł ;-)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga