Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] Od nowego w serwisie, wymieniany olej 10W40 ??
Autor Wiadomość
Walter 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2010
Nadwozie: Sedan
Wiek: 44
Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-05-22, 00:31   [Avensis T27] Od nowego w serwisie, wymieniany olej 10W40 ??

Dzien dobry.
Posiadam Toyote Avensis 1,8 benzyna 2010 rok. Samochod zakupilem niedawno, wszystko jest ok ale ostatnio przyjrzalem sie wpisą w ksiązce serwisowej. Wynika z niej, ze pojazd od poczatku, czyli od nowego mial wlewany olej 10W40 w serwisie w warszawie. Wiem, ze do nowych samochodow zazwyczaj wlewa sie olej 5W...
Mozecie mi wyjasnic o co chodzi ?
_________________
Today Tomorrow Toyota
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-22, 01:40   

Chodzi o to, że 10W40 to półsyntetyk dużo tańszy niż full syntetyk. Samochody flotowe w większości jeżdżą na takim, bo o silnik będzie się martwił drugi właściciel.

Toyota do T27 mocno lansuje swój olej 0W20, ale ja leję Mobil 1 5W30 sprawdzony od lat.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Walter 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2010
Nadwozie: Sedan
Wiek: 44
Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-05-22, 10:23   

Dzieki za odpowiedz. Faktycznie samochod jest poleasingowy.
Samochod ma 125000 km przebiegu. Ostatnio sprawdzalem stan oleju, wszystko jest ok, olej wyglada jak nowy, jest klarowny i żółty. Koles w serwisie mi powiedzial, ze najwazniejsze jest aby olej wymieniac w terminie bo z uplywem czasu traci swoje wlasciwosci, a to czy jest syntetyk czy polsyntetyk to sprawa drugozedna. Auto mam zalane olejem toyotu TGMO.

Jak myslicie, warto go zmienic na 5W30 przy nastepnej wymianie?
No niby nie mozna "schodzic" w dol ale to jest 4 letni samochod.
_________________
Today Tomorrow Toyota
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-22, 14:11   

Właściwości nie mają tutaj nic do rzeczy, bo różnica sprowadza się do smarowania zimnego silnika.

Po zalaniu syntetykiem pewnie będziesz miał czarny olej po kilku tysiącach km i warto by go wymienić na nowy przez upływem tych 15tys.km.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
klimek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-07, 17:24   

Mam podobną sytuację. Mianowicie zakupiłem rok temu używaną poleasingową T27 w salonie Toyoty (Toyota Pewne Auto :) ). Oleje były wymienione, przegląd zrobiony, auto 127 tyś km... Zdziwił mnie tylko ten ojej. Wymieniono na półsyntetyk 10W40.
W tej chwili mam nabite te 10 tyś km, oleju auto nie bierze. Myślę, że choć może trzeba było przed zimą, ale przyszedł czas na jego wymianę, i teraz...
Chyba szkoda silnika na ponowny półsyntetyk. Chcę przejść na 5W30 tylko... Czy robić taką płukankę silnika? Czy może właśnie, zalać syntetyk i wymienić kiedy będzie "czarny" (po kilku tyś).
 
 
bobwoj 



Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2011
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-02-12, 10:44   

Panowie czytajcie instrukcję obsługi. Jedyny rekomendowany olej do silnika benzynowego w T27 to 0W-20 i na takim powinien silnik pracować. W szczególnych wypadkach dopuszczalny jest 5W-30, ale tylko jeżeli nie ma dostępu do 0W-20. I nie jest to fanaberia. M.in. kanały dolotowe są dostosowane do takiej lepkości, więc nie należy tu eksperymentować. Przechodzenie na inną lepkość nie jest rozsądne. Honda już pracuję nad wprowadzeniem u siebie olejów o lepkości 0W-15.

Napiszę jako ciekawostkę. Posiadam drugie auto Opla Corse 1.3 cdti 2004 rok 171 tyś. przebiegu i odkąd mam ją u siebie, czyli od 3 lat wlewam tylko olej 5W-30, czyli taki jaki jest rekomendowany do tego silnika. I co i nic złego się nie dzieję, mało tego w mrozy nie mam żadnych problemów z rozruchem, wcześniej jak brat był właścicielem lał olej 10W-40 bo tak mu kazali mechanicy z poprzedniej epoki i przy -20 nie mógł odpalić auta - gęsty olej.
W serwisie Opla także potwierdzili, że leją do swoich oplów (czyli tych, które są u nich serwisowane) 5W-30 przy przebiegach także powyżej 300 tyś. i jest ok.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-13, 18:30   

bobwoj napisał/a:
Honda już pracuję nad wprowadzeniem u siebie olejów o lepkości 0W-15.

Super, tylko przyklasnąć. W pogoni za ekologią silnik będzie zatarty po 100tys.km czyli po gwarancji.

bobwoj napisał/a:
Jedyny rekomendowany olej do silnika benzynowego w T27 to 0W-20 i na takim powinien silnik pracować. W szczególnych wypadkach dopuszczalny jest 5W-30, ale tylko jeżeli nie ma dostępu do 0W-20. I nie jest to fanaberia.

Instrukcję to jeszcze trzeba czytać ze zrozumieniem... Według tabelki między -29*C a 38*C można stosować 0W20, 5W20, 5W30. Obecnie łatwiej o 40*C w lecie niż poniżej -30*C w zimie, więc właśnie stosowanie 0W20 jest fanaberią, bo silnik który robi długie trasy pod obciążeniem szybciej straci film olejowy na 0W20 niż na 5W30. Olej trzeba dopasowywać do pokonywanych tras i granicach zalecanych norm producenta. Jak ktoś jeździ dużo po mieście przy niskich i średnich obrotach to 0W20 będzie ok, ale na gorące lata i długie trasy + kręcenie po obrotach lepszy będzie 5W30 albo 0W40.

 
 
bobwoj 



Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2011
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-02-15, 07:52   

Schwefel napisał/a:
Super, tylko przyklasnąć. W pogoni za ekologią silnik będzie zatarty po 100tys.km czyli po gwarancji.


Nie chodzi tyle bezpośrednio o ekologie, ale lepsze zabezpieczenie silnika podczas częstych rozruchów - system "start stop" oraz o zmniejszenie ilości spalanego paliwa - minimalizacja oporów.

Schwefel napisał/a:
Instrukcję to jeszcze trzeba czytać ze zrozumieniem...


Dokładnie i w instrukcji zalecany jest Tylko 0W-20 a reszta jest dopuszczalna, widzisz różnice?
Toyota nie specyfikuję doboru lepkości oleju do sposobu jazdy i ilości pokonywanych kilometrów miasto - autostrada. To już jest twoja radosna twórczość ;-) .
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-18, 02:00   

bobwoj napisał/a:
reszta jest dopuszczalna, widzisz różnice?

To jest właśnie twoja radosna twórczość i nieumiejętność czytania ze zrozumieniem instrukcji.

bobwoj napisał/a:
zalecany jest Tylko 0W-20 a reszta jest dopuszczalna

Jakoś Toyocie się odwidziało na www... czyżby ekologiczna papka nie działała?
https://www.toyota.pl/ser...30-fuel-economy

bobwoj napisał/a:
Nie chodzi tyle bezpośrednio o ekologie

bobwoj napisał/a:
o zmniejszenie ilości spalanego paliwa

A to nie jest to samo?

bobwoj napisał/a:
ale lepsze zabezpieczenie silnika podczas częstych rozruchów - system "start stop"

Wypadało by się douczyć i to niekoniecznie z marketingowych prospektów, bo system start&stop działa tylko na rozgrzanym silniku, a akurat jemu jest wszystko jedno czy ma zalany 5W30 czy 0W20.
 
 
bobwoj 



Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2011
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-02-18, 08:29   

Schwefel napisał/a:
To jest właśnie twoja radosna twórczość i nieumiejętność czytania ze zrozumieniem instrukcji.


Kolego przeczytaj uważnie instrukcję tutaj naprawdę nie można inaczej, niż autor miał na myśli zinterpretować. Zaznaczyłem na czerwono, żebyś miał łatwiej ;-)




Schwefel napisał/a:
Jakoś Toyocie się odwidziało na www... czyżby ekologiczna papka nie działała?
https://www.toyota.pl/ser...30-fuel-economy


Zwróć uwagę, który jest rekomendowany jako pierwszy, a który jako drugi. Ponadto poniżej jest zaznaczone wytłuszczonym drukiem, żeby w pierwszej kolejności sugerować się instrukcją obsługi, która wyraźnie wskazuję na 0W-20 (patrz zdjęcie wyżej).

Schwefel napisał/a:
bobwoj napisał/a:
Nie chodzi tyle bezpośrednio o ekologie

bobwoj napisał/a:
o zmniejszenie ilości spalanego paliwa

A to nie jest to samo?


Nie to samo. Pośrednio o ekologie, bezpośrednio o ekonomie. Mniej paliwa, mniej pieniędzy wypadnie Ci z portfela.

Schwefel napisał/a:
Wypadało by się douczyć i to niekoniecznie z marketingowych prospektów, bo system start&stop działa tylko na rozgrzanym silniku, a akurat jemu jest wszystko jedno czy ma zalany 5W30 czy 0W20.


Nie czytam marketingowych prospektów, tylko instrukcję obsługi i od początku się na nią powołuję. A działanie systemu start stop jest różne u różnych producentów aut, przeczytaj jak to działa np. w BMW X3 F25. Tak więc nie staraj się udowadniać na siłę, że zawsze wiesz lepiej :-)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Burza 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 1.8 Valvematic
Rok: 2015
Nadwozie: Sedan
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-07-21, 19:54   

Witam. Byłem dziś Avką na pierwszym przeglądzie przy 10000tys km. Patrzę w rachunek i napisali że wymienili olej na 5w30?? Czy tak może być?? bo wiem że powinien być 0w20.
Jeżdżę na krótkich trasach wiec lipa z tym olejem. Szkoda ze gwarancja obejmuje sam sobie wymieniłbym na 0w20.
Bede musiał się pofatygować tam do nich i powiem czemu nie nalali 0w20 który jest ZALECANY.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga