Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T27] Felgi stalowe
Autor Wiadomość
jackcyl 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2016-12-31, 09:50   [Avensis T27] Felgi stalowe

Witam wszystkich.

Niedługo stanę się właścicielem nowej Ave :) ale potrzebuje małej pomocy. Otóż samochód ma jedynie homologację na opony 17''. Problem w tym że Toyota nie ma felg stalowych 17'' tylko max 16'' (nie zamontuje 16'' gdyż potwierdzałem u ubezpieczycieli, w niektórych przypadkach ubezpieczyciele nie wypłacą środków np po wypadku, jeśli opony nie były zgodne z rekomendacją producenta)

Starałem się szukać jakieś 17'' stalowe, ale nie mogę nigdzie znaleźć pełnych danych felg oryginalnych.

wiem już że:
17''
rozstaw śrub 5x114,3
otwór centralny 60

Nie za bardzo czaję tego odsadzenia jakie musi być i czy szerokość jest istotna?

Pozdrawiam,
Jacek
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Tnalag 
Czasobywacz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2013
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-05, 01:10   

Czesc,

ja kupowałem Avke w salonie we Wrocławiu w 2013 r. i była na letnich alusach 17", a przy odbiorze auta (grudzień) za dopłatą zamontowali mi 16" stalowe felgi z oponami zimowymi i tak wyjechałem z salonu na co mam papiery. Na auto w takiej specyfikacji dali mi polisę. Jak kupujesz u dilera to on się martwi aby wszystko w aucie miało homologacje, postudiuj sobie też może OWU polisy przed zakupem, jeśli niczego takiego tam nie ma to się nie przejmuj, nie mają prawa odmówić wypłaty ewentualnego odszkodowania. Ja od tamtej pory miałem jednąa szkodę z AC i nikt nawet nie popatrzył na koła.

Stalówki 16" do Avensisa sa takie same jak w którymś innym modelu Toyoty (wtedy chyba takie same parametry i rozstaw miała Corolla, ale dopytaj albo po prostu przymierz, na pewno mają na półce :)
Swoją drogą ciekawe jaka jest różnica w cenie alu i stali 16" bo na zimę rozmiar 16" jest lepszy co widzę po 3 sezonach ..... :) ,


z pozdrowieniami
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
jackcyl 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Hatchback
Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2017-01-07, 20:40   

Tnalag napisał/a:
Czesc,

ja kupowałem Avke w salonie we Wrocławiu w 2013 r. i była na letnich alusach 17", a przy odbiorze auta (grudzień) za dopłatą zamontowali mi 16" stalowe felgi z oponami zimowymi i tak wyjechałem z salonu na co mam papiery. Na auto w takiej specyfikacji dali mi polisę. Jak kupujesz u dilera to on się martwi aby wszystko w aucie miało homologacje, postudiuj sobie też może OWU polisy przed zakupem, jeśli niczego takiego tam nie ma to się nie przejmuj, nie mają prawa odmówić wypłaty ewentualnego odszkodowania. Ja od tamtej pory miałem jednąa szkodę z AC i nikt nawet nie popatrzył na koła.

Stalówki 16" do Avensisa sa takie same jak w którymś innym modelu Toyoty (wtedy chyba takie same parametry i rozstaw miała Corolla, ale dopytaj albo po prostu przymierz, na pewno mają na półce :)
Swoją drogą ciekawe jaka jest różnica w cenie alu i stali 16" bo na zimę rozmiar 16" jest lepszy co widzę po 3 sezonach ..... :) ,


z pozdrowieniami


No widzisz, a mi w salonie powiedzieli że mogą 16'' mi zaproponować, ale nie gwarantują że ubezpieczyciel w każdym wypadku wypłaci odszkodowania. Dzwoniłem do ubezpieczycieli i faktycznie potwierdzono że opony są sprawdzane przy zdarzeniach a znając życie, oni będą szukać wszystkiego żeby nie wypłacić.
Dlatego też inwestuję w 17'' również na zimę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga