Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Czujnik cofania piszczy cały czas
Autor Wiadomość
KrisNovy
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-17, 18:40   [Avensis T25] Czujnik cofania piszczy cały czas

Cześć Wam !

W mojej toyocie Avensis z 2004r coś się uszkodziło z czujnikiem cofania i jak włączę wsteczny to piszczy jednostajnie cały czas. Zastanawiam się czy to uszkodziła się centralka czy jakiś czujnik?
1. Czy jeśli uszkodził by się jeden z czujników to właśnie tak cały czas piszczy po wrzuceniu wstecznego biegu ?

Początkowo chciałem wyeliminować ten wadliwy czujnik i po kolei odpinałem każdy z czujników ale to nic nie dało bo za każdym razem słychać było jednostajny pisk.

Ale może po wyciągnięciu czujnika należało zewrzeć końcówki złącza ?

Proszę Was o poradę co jeszcze mogę sprawdzić i jak samemu to naprawić

Pozdrawiam
Kris
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Tomi 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2012
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-18, 09:44   

Elo.
Pierwsza sprawa: sensory składają się ze środka, który pracuje i obudowy plastikowej. Między nimi jest guma-może być polakierowana. Weź igłę i dokładnie oczyść te szparki ponieważ nawet najmniejszy brudmoże powodować, że głowica nie będzie miała miejsca na drgania i wtedy cały czas będzie sygnalizował przeszkodę.
Jeśli to nie pomoże dokop się do centralki i zobacz producenta-coś wymyślimy...
Pzdr.
Tomi
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
KrisNovy
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-18, 10:52   

Dziękuję za sugestię ale każdy z czujników po kolei odłączałem i wskaźniki przeszkody nadal jednostajnie piszczały. Pytanie tylko czy po odłączeniu czujnika trzeba zewrzeć złącze po wypiętym czujniku aby układ nie sygnalizował braku jednego z czujników właśnie takim samym piskiem ?

- Gdzie szukać centralki czujników cofania ?

- Czy może to być spowodowane uszkodzeniem jakiegoś bezpiecznika ?

Pozdrawiam
Kris
 
 
Tomi 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2012
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-18, 15:20   

Nie chodzi o samo odłączenie a o sensory. Wyczysc tak jak pisałem. Działanie zależy od producenta...
Centralki szukaj w bagażniku pod materiałem w rejonach nadkoli-raczej będzie tak gdzie światło wsteczne. Nie przepali żadnych bezpieczników bo zasilanie ma tylko w lampki wstecznego.
W niektórych czujnikach sensory są całkowicie niezależne i po odpięciu zepsutego przestaje piszeczeć...
Dokop się do centralki...i przeczyść sensory-szczeliny...
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
kizia 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2004
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: szczecin
Wysłany: 2013-03-30, 22:13   mam ten sam problem

mam u siebie to samo, tylko czujnik dostał uderzenie, i był sygnał ciągły, po wizycie u lakiernika - zderzak był malowany, jest nadal to samo dalej sygnał ciągły, nie wiem czy to czujnik czy może centralce się coś stało, raz jak wbiłem wsteczny zaczął działać poprawnie, nie wiem gdzie szukać awarii
 
 
koromk123
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2008
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: 2014-10-11, 17:17   Czujnik parkowania valeo 632001 632000

Witam!

Niedawno montowałem osobiście czujnik parkowania valeo 632001. Powiem krótko, instrukcja jest bardzo szczupła w informacje i nie mówi jak szybko i sprawnie dokonać montażu. Na infolinii valeo nie wiele wiedzą, powołują się na instrukcję. Problem pojawia się z dodatkowym plusem ( różowy kabelek ) który rzekomo ma być podłączony w + stacyjki. Pojawia się pytanie na cholerę ciągać ten 1den kabelek przez całe auto? Drugi zagadkowy motyw to jak podłączyć czujki kiedy światło wsteczne mamy z prawej strony auta. W instrukcji jest tylko opcja gdzie światełko występuje z lewej strony.
WNIOSKI i PORADA:
1.Różowy mostkujemy z czerwonym przewodem, który podłączamy do + żarówki wstecznego. Działa bez zająknięcia na 100%. Przed załączeniem-sprawdzeniem należy pamiętać, żeby podpiąć wszystkie wtyki do sterownika.
2. Jeśli światło cofania jest z prawicy auta to wówczas wpinamy: A z D, B z C, C z B, D z A i dopiero teraz wyświetlacz wskazuje prawidłowo.
3. Należy pamiętać o prawidłowym ustawieniu czujek UP-em do góry + 90 stopni względem gleby.

Jeśli komuś pomogłem w montażu to bardzo się cieszę, ja nie miałem takiego szczęścia :P
W razie problemów proszę dzwonić -664429358
Pozdrawiam Ciotka![/center]
 
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
kaitek_91 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Warszawa/Kraśnik
Wysłany: 2015-02-07, 20:34   

Witam wszystkich!
Posiadam fabrycznie montowane czujniki parkowania TYŁ + centralkę PZ464-J0421-01.
Niestety po wrzuceniu wstecznego buzzer wydaje nieprzerwanie dźwięk (również po wypięciu wszystkich czujników).
Podejrzewam więc jakiś błąd w centralce.
Czy posiada ktoś z Was schemat elektryczny do tej centralki (albo podobnego modelu)?
Nie mogłem znaleźć schematu w internecie. Część schematu odtworzyłem za pomocą multimetru, jednak nie pozwoliło mi to na zdetekowanie usterki.
Proszę o pomoc.

Toy Ave 2007, kombi, 2.2 D4D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga