Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Wysokie spalanie Oleju
Autor Wiadomość
infrant 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Inne
Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 4
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2014-09-19, 13:26   [Avensis T25] Wysokie spalanie Oleju

Witam,

Jestem od niedawna posiadaczem Avki 2.0 D4D 2003r
20 maja 2014 wymieniłem olej u mechanika na Helix Ultra 5W-40 , 18.09.2014 przy sprawdzaniu stanu oleju ukazał mi się nie zbyt miły widok.Stan oleju wynosił minimum.
Raczej nie zbyt normalne żeby w tak krótkim odstępie czasu aż tyle oleju zrzarł , przy normalnej jeździe , nie wykonywałem zbyt dalekich tras.Wycieków z silnika nie zaobserwowałem.Po rozmowie z znajomym mechanikem , stwierdził że może byc wiele przyczyn.Jedyne co mi się rzuciło w oczy to ,to że raz na jakis czas uruchomiając silnik , z wydechu idze duży kłęb dymu białego (biało jak cholera).

Czy ktoś z forumowiczów miał podobną sytuację?
_________________
its ball time
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-09-20, 21:32   

Witam. Avensis D4-D z 2003r będzie miał już przelatane ponad 300tys. Mówisz o białym dymie, ale pooglądaj go dokładnie bo może może to być raczej biało-niebieski, skoro jest takie zużycie oleju. Biały dym to woda w komorze spalania, niebieski - niebiesko-biały dym to olej w komorze spalania. Ten dym o którym mówisz pojawia się pewnie tylko po dłuższym postoju (jak silnik jest zimny).
Zrób tak: po odpaleniu obserwuj w lusterku barwę dymu wydostającego się z rury wydechowej, czy po rozpoczęciu jazdy jest on jeszcze niebieskawy przez chwilę i potem znika, czy jest może przez długi czas. Jeżeli będzie tak wyglądało ze puści kłąb dymu przy odpaleniu i podymi jeszcze chwilę po ruszeniu, to jak obstawiałbym zużyte uszczelniacze zaworowe. Jak silnik jest ciepły to szczelnie przylegają a jak silnik ostygnie to przepuszczają olej. Po zgaszeniu silnika i jego ostygnięciu resztki oleju z głowicy spływają do cylindrów, dlatego przy odpaleniu pojawia się kłąb dymu.
Ten temat przerabiałem u siebie. Od wymiany do wymiany czyli co 15tys dolewałem nawet 2,5l oleju. Olej szybko robił się czarny. Duże zużycie oleju było na krótkich trasach, a na długich trasach minimalne. Po wymianie uszczelniaczy po 8tys km nie ubyło jeszcze nic, kolor też ma inny (bardziej przejrzysty).
Inną z przyczyn dużego zużycia oleju może być zużyta sprężarka. Tu bardziej objawiało się dymieniem przy przyśpieszaniu, ale może ktoś inny z forumowiczów przerabiał temat przepuszczania oleju przez sprężarkę i wypowiedziałby się coś więcej w temacie.
Jeszcze inną z przyczyn mogą być pierścienie, ale to raczej już ostateczność. Prędzej obstawiam uszczelniacze, lub sprężarkę.
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga