Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Wykorzystanie świateł długich jako dzienne zam
Autor Wiadomość
Gandalf 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2008
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 1
Skąd: MAZ
Wysłany: 2017-05-07, 16:59   

Próbowałem dziś ustalić czy u mnie jest sterowanie plusem czy minusem. Miernikiem i próbówką wyszło mi, że plusem, bo minus jest na stałe.

Potem na wyłączone długie na zacisk plusowy podałem "+" z akumulatora, tam rozumiem, że trzeba podać sygnał modułu DRL30%. W tym momencie zaświeciły mi się światła mijania. Co może być przyczyną, czy to może świadczyć, że mam sterowanie jednak minusem?
Próbowałem też podawać minus z aku, ale nic się nie zaświeciło.

Auto przypominam Toyota Avensis T25 2008r Diesel.

[ Dodano: 2017-05-14, 20:40 ]
Posprawdzałem miernikiem w weekend i poniżej moje spostrzeżenia:

Mijania są na stałe do masy natomiast drogowe dostają masę z manetki, a plus jest
wspólny. czyli sterowanie długimi jest za pomocą minusa a plus się
pojawia razem z krótkimi. Plus idzie z przekaźnika który jest w skrzynce nad chłodnicą. Teraz uwaga - sterowanie tego przekaźnika minusem z manetki. Bezpieczniki: sa w obwodzie juz po przekaźniku (tuz obok). Jeden jest na lampę L (wspólny plus na mijania i drogowe), drugi na lampę prawą (wspólny plus na mijania i drogowe). Z lampy prawej jest kontrolka świateł drogowych brana (sterowanie minusem).

Pozycjune są sterowane plusem z manetki.

Ostatecznie chce zrezygnować z DRL30%. chce wysterować przekaźnik od mijania z pominięciem czujnika zmierzchu, tak, żeby mijania świeciły od razu po rozpoczęciu ładownia. Sa w necie moduły przekaźnikowe (po ok.30zł) które przełączają tylko jak napięcie w instalacji jest 13,5V. dodatkowo posiadają wejście np. ze świateł pozycyjnych plusowe, zeby moduł odłączyć. jak chce sie włączyć tylko pozycje przy wł. silniku wiec jak bedzie mierzch to moduł się odłączy a światła będzie zasilał przekaźnik sterowany z automatyki auta. W moduł włączę tez funkcje Coming Leaving Home podpięto pod kierunki (mrugają jak otwieram/zamykam Toyke).

Z DRL30% rezygnuje bo się naczytałem że to nielegalne albo coś. A pozatym w Avensis podłączenia wymaga przeróbki obwodu świateł długich - a nie mam na to zapału. Swoją drogą czasami uzytkowników z DRL30% zapalonymi marnie widać podczas lekkiego deszczu, pochmurnej pogody a tak będę miał mijania na 100%. No i oczywiście czujnik zmierzchu sobie popracuje - zmiana podświetlania deski + navi.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
czakmol 
Nawiedzacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 198
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-15, 09:06   

A jak się ma sterowanie tymi wynalazkami przy ustawieniu manetki w pozycji "auto" (czujnik zmierzchu) ?
_________________
pozdrawiam,
czak
如果你不改變方向,你可以得到你要去的地方
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga