Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] T25 2004 prestige D4D 2.0 komplet informacji i
Autor Wiadomość
dawkun
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-19, 16:39   [Avensis T25] T25 2004 prestige D4D 2.0 komplet informacji i

Witam, od tygodnia jestem posiadaczem Avensis T25 2004, D-4D 116km liftback. Wersja najbardziej wyposażona (skóra, tempomat itp. ale odziwo brak podgrzewania foteli i spryskiwaczy reflektorow, tak to wszystko jest nawet nawigacja biedna ale jest).

Nie mogłem znaleźć tych informacji w internecie ani na forum (może nieudolnie szukam).
Potrzebuje informacji jaki rodzaj/typ żarówki i ile sztuk, a także w miare możliwości polecenie który rodzaj jest najlepszy (np. ta i ta musi mieć can-bus i najlepsza będzie na diodzie SMD2835 bo najjaśniejsza i mało prądu zużywa itp.)

Ma xenony, a dużo świateł jest wymieniona na LEDy, ale nie wszystkie a niektóre muszę na inne żarówki dać. wewnątrz są:
- 2x żarówka w drzwiach przednich
- 2x2 żarówki przy lusterku na osłonce przeciwsłonecznej
- 3 żarówki z przodu na suficie
- 2 żarówki z tyłu na suficie
- 1 żarówka bagażnika

Później na zewnątrz znalazłem to info (nie wiem czy poprawne do mojego modelu)

Światła pozycyjne przód: W5W
Światła pozycyjne tył: P21/5W
Świtała krótkie: H7
Światła drogowe: H7
Kierunkowskazy przednie: PY21W
Kierunkowskazy tylne: P21W
Kierunkowskazy boczne: W5W
Światła cofania: P21W
Światła stopu: P21/5W
Światła przeciwmgielne przednie: H7
Światła przeciwmgielne tylne: P21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: C5W

I teraz poza informacjami problem z oświetleniem:
Wewnątrz pojazdu 4 żarówki przy lusterkach trzeba wymienić bo są zwykłe
z tyłu na suficie nie mam żadnych, ale te z przodu na suficie albo świecą ciągle albo wyłączyć trzeba, bo nie reagują na zamykanie i otwieranie drzwi, więc w praktyce mam ciągle wyłączone, bo przeecież nie będę zostawiać na cały czas włączonych. Doczytałem się, że potrzebują tego can-busa całego chyba.
Pytanie które inne potrzebują, a które nie?

Dodatkowo chciałbym wymienić migacze, stopu itp. bo na zwenątrz tylko tablicy rej są LED + ksenony na froncie. Do wymiany jeszcze mgielne i wszystkie pozostałe.

Na czym mi zależy?:
- praktyczne użycie (ma działać jak należy)
- stosunek cena/jakość (po co przepłacać, ale najtańszego badziewia nie chce)
- najrozsądniejsze do mocy światła i poboru prądu (lubie jasno, ale jeśli dajmy na to żarówka A ma 200lm i pobiera 1W, a druga ma 400lm ale pobiera 6W, to po co mi wyładowywać szybciej aku). Ale aku mam nową Centre Future 77ah wiec powinno byc super ;)

________________________________________________
FILTRY:
chciałbym wymienić filtry, widzę instruktaże w internecie i wymiana jest prosta, jak wiem filtry są kabiny, powietrza, paliwa, oleju.

Samemu mogę wymienić filtr kabiny i pewnie powietrza też nie jest trudne, oleju to z wymianą na nowy olej od razu i paliwa pewnie też mechanik musi. Chyba, że ktoś poleci filmiki instruktażowe (ang/pol)

Chciałbym kupić jakieś dobre filtry, ale nie wiem jakich wymiarów / typów / modeli szukać, proszę o pomoc. Podobno z węglem aktywnym są lepsze.

Od razu pytanie o polecany dobrej klasy olej 5W30 pełen syntetyk, ten samochód od początku zawsze jeździł tylko na 5W30 różnych. Czytam na forum i dużo osób poleca castrole różne. Ale ja pytam o rozsądek cena/jakość. Bo miałem już przykład z oponami, mój tato kupił do swojego samochodu nowiutkie Dunlopy na wypasie, po kilku dniach samochód stał na cegłach ale z ubezpieczalni nie oddali mu ceny nowych, bo były już przecież używane... kupił jakieś czeskie za pół ceny Dunlopów i był zadowolony dużo bardziej z przyczepności, trwałości, cichości samochodu itp. Mój wujek od zawsze jeździ na koreańskich oponach. Chodzi mi o to, że często bywa tak, że produkt mniej znanej firmy potrafi dorównać temu z topowej firmy, a kosztować dużo mniej. Pytam więc jaki olej 5W30.

Jak już olej to od razu cena/jakość opony zimowe. Felgi mam te większe 17calowe, ale na zime chyba najrozsądniej będzie kupić 16calowe stalowe i drugi komplet kół po prostu mieć.

Proszę jeszcze o poradnik jak używać tej nawigacji, wiadomo, że jednak na ogół będę korzystać z telefonu, ale może zdarzyć się jakaś sytuacja, gdzie będę musiał skorzystać z tej samochodowej, a odbiega ona mocno od nawigacji które znam... ta jest w końcu z 2004.

Przy okazji samochód ma ponad 230tys. oryginalnego przebiegu - kupiłem z pewnych rąk, cały lakier oryginalny i dostałem też naklejki oryginalne toyoty koloru karoserii - 1C0, które mogę nakleić jakby coś się stało by przykryć, w bardzo dobrym stanie, lakier bardzo ładny, znalazłem na końcówce drzwi troszkę rdzy, chciałbym ją papierem ściernym ściągnąć i psiknąć lakierem tego koloru. Tutaj kolejne pytanie, czy ktoś poleci jakieś produkty?

I już ostatnie pytanie jak dbać o karoserie, chciałbym by samochód był zachowany dalej w takim ładnym stanie, jak często i czym polerować, nakładać itp. jakie środki polecacie, czy tylko to co na myjniach karchera? A może czego unikać? Naturalnie cena/jakość czyli zdrowy rozsądek, nie będę spędzał połowy dnia w każdą niedziele by samochód pieścić, bo samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu, no ale lubie dbać o swoje rzeczy.

Podsumowując: potrzebuje kompletu informacji i porad o obsłudze tego samochodu, rodzajów wymiarów żarówek, filtrów i innych porad, bym mógł go bezpiecznie i komforotowo eksploatować, a jednoczęsnie należycie dbać by długo i mało awaryjnie służył:
- żarówki
- filtry
- olej
- opony
- nawigacja
- dbanie o karoserie
- inne

Ps. wszelkie inne dane techniczne, linki, porady czy filmiki instruktażowe rzeczy, które łatwo zrobić / wymienić samemu miło widziane.

Dziękuję
Dawid
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
czakmol 
Nawiedzacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 198
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-29, 12:40   

Proponuję roczną praktykę w najbliższym serwisie fabrycznym Toyoty... :idea: :idea:
PS.
może półroczna wystarczy.
_________________
pozdrawiam,
czak
如果你不改變方向,你可以得到你要去的地方
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga