Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] sonda lambda
Autor Wiadomość
wtom 
Natret



Typ: Inne
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2002
Nadwozie: Inne
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-31, 19:07   

trolus1 napisał/a:
to jaki sposób będzie np wyglądał błąd P0 133??? Auto T25 oczywiście


27 (dwa mrugnięcia, przerwa, siedem mrugnięć)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
mzdunio 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2012-02-12, 20:58   Podobny problem z sondą

Witam.

Mam podobny problem z sondą lambda (Avensis 1.8 2006 po liftingu). Jakiś miesiąc temu zapaliły mi się kontrolki CHECK ENGINE, VSC i TRC. Po podłączeniu do kompa w serwisie (nie ASO) stwierdzono błąd sondy. Zaproponowano zmianę paliwa na 98 i zobaczenie czy problem znowu wystąpi. Niestety ale sytuacja powtórzyła się. Wymieniłem sondę (przed katalizatorem) na DENSO DOX-0254. Błąd pojawił się ponownie następnego ranka.

Jeżeli chodzi o objawy to występują one tylko na zimnym silniku przy ujemnej temperaturze. Po uruchomieniu początkowo mam obroty silnika około 2tys (chyba normalnie). Po przejechaniu niewielkiego odcinka (powiedzmy koło kilometra) obroty obniżają się do około 800 i tu sie pojawiają problemy - nierówna praca, skoki obrotów od 700 do 1000 i zazwyczaj wtedy pojawia się błąd.
Zauważyłem również, że po kilku dniach około 3 kontrolki gasną, po czym po kilku dniach znowu się zapalają.

Czy ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
wtom 
Natret



Typ: Inne
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2002
Nadwozie: Inne
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-12, 21:54   Re: Podobny problem z sondą

mzdunio napisał/a:
Witam.

Mam podobny problem z sondą lambda (Avensis 1.8 2006 po liftingu). Jakiś miesiąc temu zapaliły mi się kontrolki CHECK ENGINE, VSC i TRC. Po podłączeniu do kompa w serwisie (nie ASO) stwierdzono błąd sondy. Zaproponowano zmianę paliwa na 98 i zobaczenie czy problem znowu wystąpi. Niestety ale sytuacja powtórzyła się. Wymieniłem sondę (przed katalizatorem) na DENSO DOX-0254. Błąd pojawił się ponownie następnego ranka.

Jeżeli chodzi o objawy to występują one tylko na zimnym silniku przy ujemnej temperaturze. Po uruchomieniu początkowo mam obroty silnika około 2tys (chyba normalnie). Po przejechaniu niewielkiego odcinka (powiedzmy koło kilometra) obroty obniżają się do około 800 i tu sie pojawiają problemy - nierówna praca, skoki obrotów od 700 do 1000 i zazwyczaj wtedy pojawia się błąd.
Zauważyłem również, że po kilku dniach około 3 kontrolki gasną, po czym po kilku dniach znowu się zapalają.

Czy ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania?


trzeba zapiąć tester i zobaczyć na wykresie jak zachowuje się sonda. może pękł gdzieś kolektor i ssie lewe powietrze, może sonda zdechła (nieważne że nowa, tak też bywa że i nowe padają), może na wtyczce nie łączy
 
 
mzdunio 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2012-02-13, 08:49   

Dzięki za odpowiedź.

Przejadę się do mechanika i zobaczymy co powie.

A z czego może wynikać to, że po jakimś czasie kontrolki gasną (wygląda jakby przy którymś uruchomieniu już się nie pojawiały).

Co do nieszczelności to nie wiem czy to może mieć związek, ale przy odpalaniu zimnego silnika czasem czuje jakby spaliny (bardziej śmierdzące) dostawały się do kabiny przez nawiewy. Jest to odczuwalne przez dosłownie chwilę, później nic takiego nie czuć.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
yaro77 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 8
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2012-02-17, 13:30   Check engine, VSC TRC OFF, Sonda Lambda

Witam,

w moim przypadku zapaliły się trzy kontroli na raz "Check engine, VSC, TRC OFF" myślałem, że padła mi kontrola tracji (przestała działać). Postanowiłem sprawdzić błąd kabelkiem OBD i wyszło mi że mam błąd P0133 (sygnał sondy zmienia się za wolno). Wykasowałem go i jak narazie jest OK.
Mam pytanie, czy to jest normalne, że jeśli świecą się te kontroli i na kompie wyskoczy błąd P0133 (sonda) to również nie działa kontrola tracji? ABS cały czas działał prawidłowo.
Czy dużo trudności sprawia wymiana sondy lambda? Czy muszę jechać do warsztatu, czy samemu idzie ją wymienić? Oraz, czy po wymianie trzeba ją adoptować w aucie, czy też nie.

Pozdrawiam,
Jarek
 
 
wtom 
Natret



Typ: Inne
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2002
Nadwozie: Inne
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-17, 17:08   Re: Check engine, VSC TRC OFF, Sonda Lambda

yaro77 napisał/a:
Witam,

w moim przypadku zapaliły się trzy kontroli na raz "Check engine, VSC, TRC OFF" myślałem, że padła mi kontrola tracji (przestała działać). Postanowiłem sprawdzić błąd kabelkiem OBD i wyszło mi że mam błąd P0133 (sygnał sondy zmienia się za wolno). Wykasowałem go i jak narazie jest OK.
Mam pytanie, czy to jest normalne, że jeśli świecą się te kontroli i na kompie wyskoczy błąd P0133 (sonda) to również nie działa kontrola tracji? ABS cały czas działał prawidłowo.
Czy dużo trudności sprawia wymiana sondy lambda? Czy muszę jechać do warsztatu, czy samemu idzie ją wymienić? Oraz, czy po wymianie trzeba ją adoptować w aucie, czy też nie.

Pozdrawiam,
Jarek

masz szynę CAN, więc każdy błąd jaki generuje ECU powoduje choinkę na desce i blokadę trakcji
sondę wymienia się samemu
nic się nie adoptuje chyba, że kota :mrgreen:
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
mzdunio 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2012-02-19, 14:55   

Nie wiem czy to może mieć jakiś związek, ale znalazłem dokument serwisowy Toyot'y dotyczący silników 1ZZ-FE (co prawda w amerykańskiej Corolli i Matrixie), ale chyba silnik jest taki sam. Według tego co tam wyczytałem to jednym z powodów występowania błędu P0133 na zimnym silniku jest nieszczelna uszczelka kolektora dolotowego. W tym tygodniu znowu odstawiam samochód do mechanika i zobaczymy czy ten błąd może mieć z tym związek.

Tutaj jest ten dokument
 
 
wtom 
Natret



Typ: Inne
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2002
Nadwozie: Inne
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-19, 15:03   

mzdunio napisał/a:
Nie wiem czy to może mieć jakiś związek, ale znalazłem dokument serwisowy Toyot'y dotyczący silników 1ZZ-FE (co prawda w amerykańskiej Corolli i Matrixie), ale chyba silnik jest taki sam. Według tego co tam wyczytałem to jednym z powodów występowania błędu P0133 na zimnym silniku jest nieszczelna uszczelka kolektora dolotowego. W tym tygodniu znowu odstawiam samochód do mechanika i zobaczymy czy ten błąd może mieć z tym związek.

Tutaj jest ten dokument


nieszczelny dolot nie ma związku z sondą (chyba że dossanie jaest na tyle duże, że skład mieszanki jest zaburzony i odbija się to na spaliach), po drugie objawia się to innymi błędami (wypadaniem zapłonów) i nierówna pracą na wolnych obrotach. nie porównuj z matrixem, bo tam sypały się komputery i różne dziwne rzeczy wtedy się działy. podpnij pod kompa i zobacz jak pracuje ta sonda, bedzie wtedy wszystko wiadomo.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
mzdunio 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2012-02-19, 15:19   

Samochód był podpinany pod komputer. Z tego co widziałem wykres, to sygnał zmienia się (z tego co widziałem to mniejwięcej od 0.1 do 0,8 V) więc sonda reaguje. Nie wiem jak powinien wyglądać prawidłowy wykres więc trudno mi stwierdzić co może być nie tak. Może ktoś jest w stanie wrzucić wykres pracy sondy.

Jeżeli chodzi o inne objawy, to u mnie przy mrozach około -20 miałem na biegu jałowym po przejechaniu około kilometra nierówną pracę silnika (jakby nie pracował na wszystkich cylindrach). Jak się silnik rozgrzewał to nierówna praca ustawała. Poza tym, gdy temperatura wynosiła około +10 stopni, to nie było żadnych błędów sondy.

W serwisie sprawdzili tez przewody i wymienili świece, lecz nic nie pomogło. Sonda jest nowa Denso.
 
 
yaro77 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 8
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2012-02-20, 09:47   Check engine, VSC TRC OFF, Sonda Lambda

Czy po wystąpieniu błędu p0133 czyli sonda lambda, to znaczy że już czas ją wymienić, czy bardziej informacja, że powoli zbliża sie jej koniec? Po czym zauważe, że jej koniec już nadszedł.
Objawów jako takich nie zauważyłem poza większym spalaniem (i błędem na kompie), ale to chyba przez to, że mamy niższe temperatury.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
wtom 
Natret



Typ: Inne
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2002
Nadwozie: Inne
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-20, 11:37   

mzdunio napisał/a:
Samochód był podpinany pod komputer. Z tego co widziałem wykres, to sygnał zmienia się (z tego co widziałem to mniejwięcej od 0.1 do 0,8 V) więc sonda reaguje. Nie wiem jak powinien wyglądać prawidłowy wykres więc trudno mi stwierdzić co może być nie tak. Może ktoś jest w stanie wrzucić wykres pracy sondy.

Jeżeli chodzi o inne objawy, to u mnie przy mrozach około -20 miałem na biegu jałowym po przejechaniu około kilometra nierówną pracę silnika (jakby nie pracował na wszystkich cylindrach). Jak się silnik rozgrzewał to nierówna praca ustawała. Poza tym, gdy temperatura wynosiła około +10 stopni, to nie było żadnych błędów sondy.

W serwisie sprawdzili tez przewody i wymienili świece, lecz nic nie pomogło. Sonda jest nowa Denso.


wykres jest prosty - sinusoidalny w zakresie 0,1-0,9V i tyle
co do objawów to tak jakby się doszczelniał, więc może mieć lewe powietrze.
kup spray do szukania nieszczelności i na zimnym uruchomionym silniku spryskaj okolice kolektora ssącego - jak jest nieszczelność to bedziesz wiedział :mrgreen:

co do sondy (post wyżej) wystąpienie błędu nie zawsze decyduje o tym, że sonda uwalona. musisz zobaczyć na wykresie jak pracuje ze stanu zimnego do gorącego po odpaleniu. może grzałka niedomaga i sonda nie rozgrzewa się odpowiednio szybko lub na zimno traci masę (brak masy sygnałowej to częste uszkodzenia sond)
 
 
romeksla 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2012-02-27, 16:30   

mam T25 1.8 i od czasu do czasu tez wywala mi błąd 2 razy był czytany jako niska sprawność katalizatora czy zastosowanie tulejki :
http://moto.allegro.pl/em...2110082451.html pod 2 sonde rozwiąże problem z tymi kontrolkami?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Olgierd85 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2004
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 1
Skąd: Poznan
Wysłany: 2012-02-28, 10:51   

mzdunio napisał/a:
Samochód był podpinany pod komputer. Z tego co widziałem wykres, to sygnał zmienia się (z tego co widziałem to mniejwięcej od 0.1 do 0,8 V) więc sonda reaguje. Nie wiem jak powinien wyglądać prawidłowy wykres więc trudno mi stwierdzić co może być nie tak. Może ktoś jest w stanie wrzucić wykres pracy sondy.

Jeżeli chodzi o inne objawy, to u mnie przy mrozach około -20 miałem na biegu jałowym po przejechaniu około kilometra nierówną pracę silnika (jakby nie pracował na wszystkich cylindrach). Jak się silnik rozgrzewał to nierówna praca ustawała. Poza tym, gdy temperatura wynosiła około +10 stopni, to nie było żadnych błędów sondy.

W serwisie sprawdzili tez przewody i wymienili świece, lecz nic nie pomogło. Sonda jest nowa Denso.


Mam dokladnie slowo w slowo to samo co tutaj opisales.
3 miesiace juz walcze z naprawa..
Rozwiazales jakos ten problem??

Pozdrawiam
 
 
yaro77 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 8
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: 2012-03-16, 22:07   

Odnośnie mojej powyższej wiadomości; błąd zaczął pojawiać się średnio co drugi dzień, tak więc wymieniłem pierwszą sondę i teraz (jak na razie) jest wszystko OK.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
tomek585 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Sedan
Wiek: 38
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2012-07-30, 19:38   

Witam. Ja również mam podobny błąd jak ten opisany w wątku. Szukam drugi dzień i czy ktoś mi podpowie która dokladnie to sonda rzad 1 czujnik 2. Szukalem na stronie http://www.toyodiy.com/ i nie wiem gdzie dokladnie odszukac tam ta sonde.
Samochod Toyota T25 1.8

[ Dodano: 2012-08-26, 21:12 ]
widzę że nikt nie ma zamiaru pomoc ale tak dla informacji innych, chodziło o sonde druga za katalizatorem, kupiłem i teraz wszystko gra:) :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga