Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Problem z odpaleniem D4D na zimn
Autor Wiadomość
treborzg 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2002
Nadwozie: VAN
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 18
Skąd: Previa II - Zielona Góra
Wysłany: 2012-12-06, 17:02   

Najważniejsze, że "neo" i "pablito" są już mądrzejsi w kwestii SCV i już chyba wiedzą jak się to objawia i jak się do tego zabrać.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
miczo1 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 13
Skąd: K-ce
Wysłany: 2012-12-07, 12:50   

Jak się okazało pomogła regeneracja rozrusznika..
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
pablito 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2008
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-14, 16:16   

Odebrałem auto które po nocce podłączone zostało pod komputer. Program nie wykazał nic co mogło by zakłócać jego bezproblemowe odpalanie. I zagadka nie została rozwiązana
 
 
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-12-15, 16:14   

pablito napisał/a:
Ja mam motor 126 kM i zaworów SCV nie posiadam ( nawet jednego) więc to co napisał neo jest prawdą. Wczoraj byłem u mechanika gdyż problem z odpalaniem pojawił się i u mnie. Filtr paliwa wymieniony został miesiąc temu,wczoraj sprawdzone zostały świeczki-z nimi też wszystko wporządku a akumulator też ma się dobrze. Mechanik doradził podłączenie do kompa na zimnym i tak też najprawdopodobnie uczynie.


A problem nasila się przy temperaturach poniżej 0oC, czy niezależnie od temperatury? Czy rozrusznik kręci szybko, czy widać wyraźny spadek jego mocy? U mnie problem był z przewodami elektrycznymi, a konkretnie połączeniami. Generowały taki spadek napięcia przy rozruchu, że wtryski nie działały prawidłowo.
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
pablito 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2008
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-15, 20:57   

Problem jest przy temperaturach poniżej zera,rozrusznik jest wporządku.Sprawdzę te przewody elektryczne.Dzięki za podpowiedz :okok:
 
 
Krzysztof83
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-15, 22:14   

msblondyn napisał/a:
... U mnie problem był z przewodami elektrycznymi, a konkretnie połączeniami....


Możesz napisać o jakie przewody chodzi? Od akumulatora, czy prowadzące do rozrusznika, a może jeszcze jakieś inne?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-12-16, 11:28   

Nie wiem dokładnie, bo auto odbieram w poniedziałek. Z tego co dowiedziałem się telefonicznie to dwa przewody masowe były już kiepskie i chyba zasilanie do rozrusznika.
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
neo 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Wiek: 48
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 22
Skąd: WZ
Wysłany: 2012-12-21, 00:27   

Moja Avka już wyleczona chodź trochę się zeszło :-/ Po stwierdzeniu w ASO że siada zawór SCV zacząłem kombinować jak go tu taniej wymienić. Znajomy mechanik załatwił wymianę z wgraniem softu za 700zł. Niestety okazało się że owszem wymienili ale dali stary typ zaworu i lipa,jak żle paliła tak było nadal żle. Okazało się że w mojej wersji montuje się zawór Denso nowego typu z jakąś przedłużką i niestety jest on droższy. Koszt zaworu SCV to 950zł. Wymienili,wgrali aktualizację i Avka po nocy w -15st.C zapaliła od pierwszego jak benzyniak. Niestety nawet w ASO mylą te zawory i jest lipa.Jedyny dodatkowy plus wizyty w aso jest taki że sprawdzili świece żarowe,wtryski,turbinę,pompę i wszystko jest ponoć idealne.
_________________
Czarna T25 Sol 2.0D4D wagon...miłość od pierwszego jeżdzenia...
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
treborzg 
Nowy Klubowicz


Typ: Inne
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2002
Nadwozie: VAN
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 18
Skąd: Previa II - Zielona Góra
Wysłany: 2012-12-21, 11:18   

A jednak SCV. Pisałem, żeby od tego zacząć.

Nie mniej jednak, najważniejsze, że kolejne d4d wyleczone.
 
 
lord59 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Sedan
Wiek: 64
Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-12-22, 18:00   

Mechanik
plukał też naftą i nie pomogło. Chyba będę musiał udać się do ASO czy może ktoś wie ile żądają za zawór i wgranie nowej mapy. Nadmieniam iż w mojej avce mam jeden zawór SCV. U mnie po podłączeniu do kompa brak jakichkolwiek błędów.

neo napisał/a:
Moja Avka już wyleczona chodź trochę się zeszło :-/ Po stwierdzeniu w ASO że siada zawór SCV zacząłem kombinować jak go tu taniej wymienić. Znajomy mechanik załatwił wymianę z wgraniem softu za 700zł. Niestety okazało się że owszem wymienili ale dali stary typ zaworu i lipa,jak żle paliła tak było nadal żle. Okazało się że w mojej wersji montuje się zawór Denso nowego typu z jakąś przedłużką i niestety jest on droższy. Koszt zaworu SCV to 950zł. Wymienili,wgrali aktualizację i Avka po nocy w -15st.C zapaliła od pierwszego jak benzyniak. Niestety nawet w ASO mylą te zawory i jest lipa.Jedyny dodatkowy plus wizyty w aso jest taki że sprawdzili świece żarowe,wtryski,turbinę,pompę i wszystko jest ponoć idealne.
_________________
lord59
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
goldas 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: Janów Lubelski
Wysłany: 2012-12-23, 10:14   

Witam
U mnie też pojawił się problem z odpalaniem jak było ciepło palił bez problemu. Problem zaczął się jak temperatura spadła poniżej 0 jak jest 3-5 poniżej zera to odpala ale po sekundzie gaśnie i tak odpali 2-3 razy i jest ok. później pali od strzała. Problem nasila się jak temperatura spada poniżej 10 stopni wtedy sytuacja się powtarza, odpala i po sekundzie gaśnie, tyle że muszę tą czynność powtórzyć już z 10 razy albo i więcej. Czasami się uda odpalić, ale wczoraj akumulator już nie wytrzymał. Wygląda to tak jakby nie dostawał paliwa. Próbowałem pod pompować pompką i nic nie pomogło. Filtr paliwa wymieniałem 10 tysięcy temu, tankuje samochód do pełna i nie jeżdżę na rezerwie więc filtr paliwa powinien być ok. Waszym zdaniem jaka może być przyczyna, zawór SCV ??? Dodam jeszcze że jeżdżąc do pracy jakieś 3-4 km silnik cały czas chodzi na ssaniu 1100 obr. temperatura podniesie się do drugiej kreski i średnie spalanie to 10 litrów na setkę :cry:
 
 
Chacal 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: wies
Wysłany: 2012-12-23, 14:45   

neo napisał/a:
Niestety okazało się że owszem wymienili ale dali stary typ zaworu i lipa,jak żle paliła tak było nadal żle. Okazało się że w mojej wersji montuje się zawór Denso nowego typu z jakąś przedłużką i niestety jest on droższy. Koszt zaworu SCV to 950zł. Wymienili,wgrali aktualizację..


Cześć.

Możesz podać nr zaworu jaki Ci zamontowali. To jest jakiś inny typ zaworu?

pzdr.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
manol29 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2005
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 41
Skąd: Kutno
Wysłany: 2012-12-23, 23:24   

Moja miała problem z rozrusznikiem po małej regeneracji chodzi jak strzała nawet -18 na dworzu jak stała 3 dni nie były problemem z odpaleniem rano :-)
 
 
 
Ostry7 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.2 D-4D diesel
Rok: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-12-26, 20:13   

Witam
Niestety ja również zauważyłem problem z odpaleniem mojej avki w ostatnią niedzielę rano po odstaniu nocki przy mrozie -10 stopni. po podgrzaniu śwniec i przekręceniu stacyjki łapała i gasła, ja kręciłem dalej ale niełapała już. próbowałem aż mi akumulator siadł. po dłuzszej chwili jak znowu próbowałem to widać, że akumulator jeszcze nie jest taki zły bo znowu ładnie zakręcił, avka załapała i zgasła. podłączyliśmy przewodami wyskiego napiecia mój akumulator z autem mojego brata, który chodził na zwiększonych obrotach i avka zaskoczyła bez mrógnięcia okiem. po odpaleniu i zgaszeniu odpalała juz bez żadnego problemu. Czytałem już wszystko co jest na tym forum w tym temacie i nie wiem jak się za to zabrać, albo od czego zacząć. Nadmieniam, że wcześniej auto stało tydzień czasu bez uruchamiania (w garażu, ale nieszczelnym) i odpaliła za drugim razem. Też były mrozy. Najbardziej pasuje mi tutaj sprawa tego zaworu SCV. Mam pyatnie czy w ASO potwierdzą że z tym jest problem bądź czy te ż może powiedzą że tak, wymienią a potem i tak będzie po staremu? Czy może też tak być, że na skutek słabego akumultora przy niskich temperaturach za słabo podgrzewane są świece żarowe? Czy to nie ma znaczenia? u mnie jes też tak, że rozrusznik kręci jakoś tak powolnie, im niższe temperatury tym trudniej mu się zebrać. Czy nadaje się do regeneracji? Dla mnie zastanawiający jest fakt, że zapaliła tak bez problemu jak podłaczyliśmy mój akumulator do auta mojego brata (i wtedy też lepiej kręcił rozrusznik). Czy może ktoś wskazać mi tok postępowania?
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
piotrkol 
Normalniak


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 104
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2012-12-27, 12:05   

po pierwsze akumulator, rozrusznik. Miałem też poprzedniej zimy, że avka zapalała tak jakby chciała a nie mogła. Do -15 zapalała tak sobie, prz -18 musiałem długo kręcić żeby zapaliła. Diagnoza u mechanika trzy świece spalone i tulejki w rozruszniku. Po tym furka zapala bardzo ładnie- przy -20 w tym roku za pierwszym razem i świece raz grzane. Jaki masz aku?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga