Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Nie kręci rozrusznik, bzyczy przekaźnik pod ma
Autor Wiadomość
ingram 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Wiek: 52
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-09, 22:50   [Avensis T25] Nie kręci rozrusznik, bzyczy przekaźnik pod ma

Toyota Avensis T25 1.8 2007

Po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapalają się kontrolki (nie pali się kontrolka ładowania - piktogram akumulator), nie do końca zapala się kontrolka oleju (drży świecąc połową mocy) oraz pod maską w skrzynce bezpieczników głośno bzyczy szary przekaźnik opisany jako ECU. Po chwili kontrolki gasną w swoim rytmie (jak w sprawnym aucie). Po przekręceniu kluczyka dalej w pozycję zapłon przekaźnik milknie ale rozrusznik nie działa. Słychać ciche kliknięcie.
Po odpuszczeniu kluczyka przekaźnik zaczyna znowu bzyczeć.

Stało się to drugi raz. Za pierwszym razem auto odjechało na lawecie do znajomego mechanika. Posiedział, pogrzebał i dwa dni później auto było sprawne. Najprawdopodobniej na jakiejś kostce w desce rozdzielczej (chyba za radiem) nie było styku.
Po kilku miesiącach sytuacja sie powtórzyła. Mechanik na urlopie, nie pamięta dokładnie co wtedy robił.

Rozebrałem środkową konsolę i od dwóch dni sprawdzam wszystkie połączenia, kostki, kabelki i inne duperelki i niestety nic to nie daje.

Podmieniony z innej skrzynki bezpieczników identyczny przekaźnik bzyczy tak samo. I trzeci też bzyczy.
Podmiana akumulatora też nic nie daje.
Dzisiaj wymontowałem rozrusznik, posprawdzałem połączenia. Wszystko czyste. Zajrzałem do szczotek - idealne.
Dwa razy udało mi się wprowadzić zegary w taki stan, że paliły się wszystkie kontrolki (akumulator i olej też) i przekaźnik nie bzyczał ale po próbie uruchomienia (słychać było charakterystyczne głośne kliknięcie rozrusznika) przekaźnik zaczynał swoją grę.
Rozebrałem kostkę stacyjki - idealna
Masa na silniku jest.
Gdzie i czego szukać?
Pomóżcie, proszę...
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga