Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Jaki silnik benzynowy polecacie ???
Autor Wiadomość
mwmichwil
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-11, 19:47   [Avensis T25] Jaki silnik benzynowy polecacie ???

Witam wszystkich !

Przymierzam się do zakupu Avensis T25 z silnikiem benzynowym. Mój budżet mieści się w granicach 20 tyś PLN ( +/- 3 tys) . Rok auta w przedziale 2003 - 2005.

Początkowo planowałem diesla, jednak naczytałem się, że w tych silnikach przy przebiegach w granicach 200 tys. mogą zdarzyć się poważne awarie.

Tak więc na tą chwilę ma to być sedan z silnikiem benzynowym. Jaki silnik polecacie ? Czy silnik 1.8 daje radę? Czy lepiej kupić 2.0 ? Jak wygląda spalanie i co ważniejsze awaryjność tych dwóch jednostek?

Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą opinię. ;-)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
avemaniak 
Czasobywacz



Typ: Avensis T25
Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 50
Skąd: Lubartów / Lubaelskie
Wysłany: 2014-12-12, 22:43   

Mam 1.8 z 2003 r i jestem bardzo zadowolony, wg mnie to jeden z bardziej udanych silników w ave pod warunkiem że jest po wymianie shortblocka lub już z poprawionym silnikiem. Kupiłem swoją ave jak miała 190 tys, obecnie ma 245 tys km a silnik super się sprawuje, mimo iż z tych 245 tys zrobiłem 40 tys na gazie. Założyłem gaz bo jednak spalanie na pb w skali miesiąca kosztowało mnie ponad tysia. Gaz zwrócił mi sie po 3 miesiącach :okok:
Jesli chodzi o dokładne spalanie to w cyklu mieszanym palił mi 7 -8 L benzyny a gazu pali 8 do 11 w zalżności od stylu jazdy ;-)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
lukas44 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Sedan
Wiek: 36
Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 3
Skąd: Ostrowiec Św
Wysłany: 2014-12-15, 18:13   

posiadam 2.0 sprowadzoną ze skandynawi.tam była serwisowana w toyocie do końca wiem bo kupiłem od rodziny.miała 180tys a ma 230 i nic się nie dzieje a jak coś było do wymiany to wymieniane.kupisz dobre sprawdzone auto to pojeżdzisz kilka lat bez dokładania tylko wymiana oleju lać paliwo klocki hamulcowe.rozrząd na łancuchu.spalanie ok 8-9 litrów 10 nigdy nie miałem na trasie raz miałem 5,6 litra.pokazywał komputer.na allegro jest kilka sztuk z silnikiem benzyny disel ma lepsze branie wiec wiecej ich.wersji wyposażenia jest chyba 4 rodzaje gdzięś na forum znajdziesz info o tym.gaz do 2.0 nie założysz lub jest drogie, też jest info na forum.jesli masz teraz disla i siądziesz w benzyne to będzie mułowate dla ciebie bo ave ciągnie dopiero od ok3.500 tys obrotów.
 
 
Wąsik 
Czasobywacz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Wiek: 35
Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 24
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-12-15, 23:26   

od 6 lat posiadam avensis 2.0 z przebiegiem 250 tys. Szczerze? Poza wymianą filtrów i olejów nic się nie psuję, a z tego co mi wiadomo oszczędzana przez poprzedniego właściciela nie była a trzyma się b.dobrze. Może mi nie uwierzycie ale spalanie na trasie zazwyczaj w granicach 6,0 przy dobrych wiatrach 5,5. Rekord chyba 5,2. W mieście nie zbyt dużym ok 7,5-8 czyli norma jak na tej klasy samochód. Najlepszym wyborem będzie 1.8 lub 2.0. Przy tym pierwszym sprawdź jak powiedział kolega wyżej czy był wymieniany shortblock :-> pozdrawiam
_________________
D4 - bo ja kocham ten głos powyżej 3 tysięcy obrotów
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
mwmichwil
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 10:55   

Dzięki za opinie. Benzyna tanieje więc będę szukał wersji 2.0 :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga