Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T22] Metaliczne stukanie na 4 cylindrze
Autor Wiadomość
aru 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2002
Nadwozie: Sedan
Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2015-09-12, 14:23   [Avensis T22] Metaliczne stukanie na 4 cylindrze

Problem pojawił się po katowaniu silnika na autostradzie. Stuki ustają po wyłączeniu 4 cylindra, podkładki i uszczelki pod wtryskami zostały wymienione. Zamieniono również miejscami wtryski. Coś stuka na 4 cylindrze i samo raczej nie przejdzie. Teraz już w sumie nie ma większej różnicy, na zimnym i ciepłym stuka tak samo. Panewka na wale korbowym? Wtryski są sprawne. Posiadam wydruk z maszyny dla wtrysków 1, 2 i 3. Natomiast 4 wtrysk jest nowy (regenerowany fabrycznie). W załączeniu zdjęcie wtrysku, który pracował na 4 cylindrze, na którym jest problem. Do baku mam zalany preparat do czyszczenia wtrysków LM.

Korekcje wtryskiwaczy na zimnym silniku:

1: 0,628
2: -0,310
3: -1,249
4: 0,472

Po chwili było lepiej (w załączeniu zdjęcie).

Została sprawdzona kompresja na cylindrach. Na wszystkich jest w granicach: 27-28 Bar. Zostały sprawdzone również luzy zaworowe:
W:|0,30; 0,30|0,33; 0,33|0,33; 0,30|0,33; 0,33|
S: |0,23; 0,23|0,23; 0,23|0,25; 0,25|0,25 0,25|

Ponadto martwi mnie ten dźwięk w 1:22 nagrania, który zaczął pojawiać się coraz częściej:
Link do nagrania: http://www5.zippyshare.com/v/m1rx9jji/file

Taki sam lub podobny dźwięk występuje po wyłączenia testu podbicia ciśnienia na listwie CR za pomocą testera.

Jaki może być tego powód?

wtrysk.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 91,76 KB

korekcje.JPG
Plik ściągnięto 21 raz(y) 136,44 KB

 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
SKL53 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2009
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2015-10-13, 00:07   

Mam identyczny problem, tylko na 1 cylindrze, a wystąpił po wypaleniu dziury w tłoku przez lejący wtryskiwacz i wymianie słupka silnika. Wtrysk na 1 cylindrze po wyłączeniu testerem wycisza silnik. Ale wtryski zostały sprawdzone i są dobre. Wtrysk uszkodzony został wymieniony na zregenerowany. Kompresja zmierzona 29-30 Bar. Panewki korbowodowe i sworznie tłokowe sprawdzone, stan idealny. Zawory i luzy sprawdzone. Koła pasowe na pasku rozrządu bez luzu. Zdjęcie paska wielorowkowego nic nie zmienia. Wałki rozrządu sprawdzone. Sterownik wtrysku sprawdzony. Już jestem głupi, bo nie zostało już nic do czego się można przyczepić. Jak to jest z kodowaniem wtrysków i korekcja może mieć tak duży wpływ na pracę wtryskiwacza? Czy komputer w tym samochodzie sam się koduje. Czy już do czegoś doszedłeś i jak twoja naprawa się zakończyła. Co było powodem tak dziwnych odgłosów? Ja stawiam na wtryski. Postaram się kupić gdzieś używki które mogę odsłuchać i je zamontuję. Mam nadzieję że to jest powód takiej pracy. Pozdrawiam
_________________
Bogdan
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga