Toyota Avensis
Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Chat Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Felgi Toyota Avensis radio lampy sklep toyota Tarcze, hamulce regeneracja xenon LED
Sklep alufelgi Toyota Sklep Hustla Online Regeneracja HC Motostacja.pl Układy hamulcowe Regeneracja W-wa Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Zamiana lampy normalnej na xenonowe do avensis
Autor Wiadomość
student78 
Nowy Klubowicz

Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2006
Nadwozie: Wagon
Miasto/Region: bruxella
Wysłany: 2012-11-21, 22:13   [Avensis T25] Zamiana lampy normalnej na xenonowe do avensis

Witam.Mam Avensis 2006 z lampami przednimi normalnymi.Wiem jaka jest roznica miedzy swiatlem standardowym a xenonowym.Moje pytanie czy da sie zamontowac do lampy z normalna zarowka zarniki xenonowe orginalne lub tzw.zamienniki.Jaki moze byc koszt takiej zamiany i czy duzo pracy jest przy tym.Pozdrawiam. ;-)

Proszę używać prawidłowego nazewnictwa tematów oraz predefiniowanych tagów (0x4B25A)

Ave Fan
Nowy Klubowicz

Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D
Rok: 2001
Nadwozie: Liftback
Dolaczyl: 28 Paz 2013
Miasto/Region: avensisklub
pontek25 
Czasobywacz

Rok: 2005
Miasto/Region: Szczecin
Wysłany: 2012-11-26, 22:53   

Da rade bo ja tak ostatnio zrobiłem. Nie wiem co i jak trzeba było zrobić, ale mam xenonki i kosztowało mnie to 1100 zł koło Koszalina w Konikowie mi zamontowali. Dodatkowe koszta jakie trzeba jeszcze ponieść to spryskiwacze, mechanizm autoregulacji wysokości światełek i podobno trzeba mieć jakiś dodatkowy wyłącznik na kokpicie. Nie wgłębiałem się konkretniej w zagadnienie bo wracam do starych pięknie zregenerowanych H7 :okok:

Ave Fan
Nowy Klubowicz

student78 
Nowy Klubowicz

Rok: 2006
Miasto/Region: bruxella
Wysłany: 2012-11-27, 08:21   

Witam.Dzieki za pomocna odpowiedz,jeszcze jedno dlaczego rezygnujesz z xenonow i wracasz do H7 zarowek.Czy chodzi o awaryjnosc i wysokie koszta utrzymania tych swiatel w Toyocie.Pozdrawiam.

pontek25 
Czasobywacz

Rok: 2005
Miasto/Region: Szczecin
Wysłany: 2012-11-27, 09:12   

Rezygnuję bo bez dodatków do tych światełek, które wcześniej wspomniałem nie przejdziesz przeglądu i przy pierwszej kontroli policji stracisz dowód rejestracyjny. Dodatkowo sam sobie nie zamontuję takich rzeczy a znowu komuś nabijać kasę i mieć problemy z patrolem policji mi się nie chce. Więc zapobiegam w ten sposób użerania z patrolem.
Jednak szkoda tych światełek bo są eleganckie i dają super widoczność. Jeżeli jesteś w stanie sobie ogarnąć tematy montażu itp rzeczy to na pewno będziesz zadowolony.
Pozdrawiam

Ave Fan
Nowy Klubowicz

Rufus 
Czasobywacz

Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2007
Nadwozie: Sedan
Miasto/Region: Kraków
Wysłany: 2012-11-27, 20:42   

Ogarnąć temat nie jest trudno, jednak kosztowne jest uruchomienie systemu.
Musisz kupić lampy, musisz kupić potencjometry na wahacze, musisz kupić i zamontować zbiorniczek i pompkę do spryskiwaczy reflektorów, musisz kupić i zamontować spryskiwacze reflektorów i wreszcie na koniec musisz kupić komputer sterujący samopoziomowaniem świateł.

W przeciwnym przypadku kolega wcześniej napisał o związkach przyczynowo-skutkowych podczas kontroli lub corocznego przeglądu. Owszem, można tak jeździć, ale do czasu, potem nerwy, mandacik, przeglądy, chodzenie po urzędach, żeby odzyskać dowód - wg mnie nie opłacalne.

Jeśli moja wypowiedź okazała się pomocna, kliknij POMÓGŁ - to nic nie kosztuje

vigen 
Nowy Klubowicz

Silnik: 1.8 16V VVTi benzyna
Rok: 2003
Miasto/Region: Wawa
Wysłany: 2012-12-31, 18:16   

ja też nie polecam zmiany na xenony. dobrze świecą to jest prawda, ale zdecydowanie dużo szybciej mimo mniejszej temperatury wypalają odbłyśniki, a z tym też jest trochę pierdzielenia i wydawania kasy. sam chciałem tak zrobić ale dowiedziałem się wszystkiego u tych co regenerują te lampy i zrezygnowałem. Polecam dobre żarówki np osram silverstar +50% i mają niewysoką temperaturę w stosunku do innych (gdzieś oglądałem jakiśdobry niezależny test żarówek ale nie pamiętam gdzie), do tego ewentualna regeneracja reflektora - wymiana odbłyśnika i polerka soczewki i będziesz zadowolony. Ja tak zrobiłem i jest super. Nie martwię się o przeglądy, mandaty, i że mi nie wypłacą odszkodowania po stłuczce.

Ave Fan
Nowy Klubowicz

marcin5 
Nowy Klubowicz

Rok: 2008
Miasto/Region: piaseczno
Wysłany: 2013-02-14, 19:40   

witam mnie zamiana kosztowala 600 odblysniki po regeneracji do xenon przetwornice i zarniki D4S toshiba-harison org toyota swieca pieknie, lampy grzejesz w piekarniku 70 stopni celsjusza i rozkladasz wymieniasz odblysniki z soczewkami i skladasz grzejesz i dociskasz i gotowe a i jeszcze dziura na kable do przetwornicy

Odpowiedz do tematu