Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Check engine i brak mocy
Autor Wiadomość
bambolina6566
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-19, 23:04   [Avensis T25] Check engine i brak mocy

Witam, jechałam dziś autem i przy prędkości mniej więcej 60 zauważyłam, że nie przyspiesza. Obroty były mniej więcej na poziomie 1500, Zaczęłam się zastanawiać o co chodzi i zauważyłam zapaloną kontrolę check. Prawdopodobnie spowodowało to włączenie trybu awaryjnego. Nigdy wcześniej nie miałam żadnego problemu z autem, mam go kilka miesięcy, przebieg ponad 200tys. Silnik pracuje tak jak zwykle. Zatrzymałam się autem, wyłączyłam go i odpaliłam jeszcze raz. Kontrolka nadal się paliła, ale auto przyspieszało normalnie. Spalanie tak jak wcześniej, przy 2tysiącach na poziomie 6l. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale od jakiegoś tygodnia po odpaleniu silnika świeci mi się poduszka i po kilku sekundach gaśnie. Na początku kontrolka gasła wraz z odpaleniem. Proszę o pomoc co to może być, ewentualnie czy ktoś ma jakiegoś sprawdzonego mechanika w Warszawie, tańszego niż ASO.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
matti 


Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2020
Nadwozie: Inne
Pomógł: 37 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 409
Skąd: dd
Wysłany: 2014-09-22, 09:06   

Jeśli pali Ci się CheckEngine - to najlepiej trzeba podjechać do kogoś żeby podpiął komp i odczytał błędy (numer błędu). Doraźnie możesz spróbować odłączyć na kilkanaście minut klemy od akku spowoduje to skasowanie kontroli silnika (błąd może pozostać w pamięci ECU). Jeśli była to chwilowa "niemoc" samochodu kontrolka nie powróci, jeśli coś się dalej dzieje nie tak kontrolka powróci. Po podpięciu kompa pod OBD odczytać można kod błędu - czyli w większym lub mniejszym przybliżeniu stwierdzić co spowodowało zapalenie się kontrolki, oraz wykasować błędy z pamięci komputera silnika (ECU)
co do kontrolki poduszki to u mnie tez gaśnie dopiero po jakimś czasie - to uzależnione jest o szybkości kontroli poszczególnych elementów. dodatkowo jeśli gaśnie w innym czasie niz inne kontrolki to oznacza że rzeczywiście system się sprawdza (czasem jak poduszki "nie są do końca sprawne" magicy potrafią spiąć tą kontrolkę np z kontrolka oleju żeby nie wykazywał błędu)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
gawrys 
Śpi na forum



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2003
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 15 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 776
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2014-09-23, 20:49   

Ja miałem tak samo jak ty po podpięciu do kompa pokazało mi błąd ze z turbina już coś się z nią dziej
ale u ciebie nie musi byc to samo
_________________
Jeśli Ci pomogłem to klikaj "pomógł" - tak niewiele za tak wiele
 
 
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-09-23, 23:07   

Temat należałoby przenieść do działu silniki wysokoprężne, bo raczej nie mówimy tu o silniku benzynowym.
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
0x4B25A
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 14:40   

Gotowe :okok:
 
 
bambolina6566
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 17:41   

Bardzo dziękuję za pomoc. Oczywiście, że podjadę do elektryka, ale niestety do mojego majstra mam 30km i nie mam czasu. Samochód stoi. Chyba, że ktoś poleci mi kogoś fajnego w Warszawie... :oops:

Zresetowałam komputer i problem zniknął, ale po dwóch dniach znów się zapalił. Samochód jeździ jak wcześniej, tylko pali się ta irytująca kontrolka :-/

Mój elektryk przez telefon sugerował mi sondę lub też turbinę. Rozumiem, że jak wysiada mi turbina to mam przesrane finansowo ... ? :-(

Przepraszam, że napisałam w temacie dla silników benzynowych, musiało mi się coś źle kliknąć jak wybierałam temat i dzięki za przeniesienie :oops:

PS. Jesteście super - napisałam to samo na innym forum Avensis i nikt się nie odezwał, wiem że ten temat już pewnie był poruszany nie raz, ale jakoś nie mogę znaleźć nic do poczytania. Poza tym wszyscy radzą, żeby podpiąć pod kompa i wszystko się wyjaśni. Mi raczej chodziło o opinie ludzi, który mają już taki problem za sobą :mrgreen:
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
0x4B25A
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-29, 07:38   

W Audi takie symptomy mogą świadczyć o 'padnięciu' nastawnika turbo... ale aby to stwierdzić potrzebujesz sensownego diagnosty... co do polecenia serwisu... mogę tylko polecić swój, w którym serwisuję swoje auto od zakończenia gwarancji... diagtronik.pl... serwis znajduje się w Jankach, więc nie wiem czy Ci pasuje... zadzwoń do nich i zapytaj czy w ogóle zajmują się 'japońcami'... powodzenia!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga