Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T25] Gdzie jest EGR w 2.0 VVT-i benzyna 05r.
Autor Wiadomość
sunlux 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-26, 12:27   [Avensis T25] Gdzie jest EGR w 2.0 VVT-i benzyna 05r.

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Wszystkie objawy wskazują na brudny EGR jednak nie mogę go zlokalizować.

Czy może ktoś już miał okazję czyścić EGR w tym modelu i wie gdzie mogę go znaleźć. Szukałem w silniku i nic nie wygląda jak EGRy w tutorial-ach.

Proszę tez informację, bo jestem na wyjeździe i mam ograniczony dostęp do narzędzi, jakie sa potrzebne klucze do odkręcenia tego zaworu EGR (jaki rozmiar nasadki/klucza, jakies przedłużki itd.)

Załączam zdjęcie mojego silnika.

Przy okazji też pytanie co to za element na zdjęciu?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Co to jest_.jpg
Co to jest?
Plik ściągnięto 2753 raz(y) 99,81 KB

Silnik T25 2.0 VVT-i benzyna_.jpg
Zdjecie silnika
Plik ściągnięto 780 raz(y) 117,74 KB

_________________
TOYOTA AVENSIS II KOMBI T25 1AZ-FSE 05r. 2L benzyna VVT-i 16V D-4 solo

Spalanie w trasie (100-120km/h) - 6,7L/100km
Spalanie mieszane - 8,6L/100km

Przebieg : 141tys.
Ostatnio zmieniony przez sunlux 2012-07-27, 15:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
matti 


Typ: Inne
Silnik: 1.6 16V benzyna
Rok: 2020
Nadwozie: Inne
Pomógł: 37 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 409
Skąd: dd
Wysłany: 2012-07-26, 13:14   

to co jest na foto 1 to pompa paliwa
ale u Ciebie jak się nie mylę chyba nie ma EGR-a (benzin)
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
sunlux 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-27, 02:30   

matti napisał/a:
to co jest na foto 1 to pompa paliwa
ale u Ciebie jak się nie mylę chyba nie ma EGR-a (benzin)


Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź.

Sugestia, że w tym silniku nie ma zaworu EGR bardzo mnie "zmartwiła" ponieważ wszystkie objawy jakie mam pasuje pod brudny zawór EGR. Konkretnie tak do 3-3,5 tys. obrotów wyraźnie wyczuwana jest nierównowaga mocy a konkretnie nawet delikatne szarpanie. Nawet przy ruszaniu wyraźnie brak mocy. Poza tym ładnie trzyma obroty na zimnym i ciepłym. Co ciekawe taki objaw nie występuje zawsze - zdarzają się lepsze momenty i praktycznie wtedy autko idzie lepiej.

Czujnik przepływu powietrza już czyściłem (termistor NTC oraz rezystory przepływomierza) bo łatwo się do niego dostać - ale brak zmian.

Jeden mechanik sugerował mi wymianę filtra paliwa ale on ponoć jest w zbiorniku i raczej jest nie wymienialny. Czy warto przy przebiegu 137tys. walczyć z tym filtrem?

Czy jeszcze coś warto wyczyścić? Filtry, a w szczególności powietrza do silnika, został wymieniony przed sprzedażą przez właściciela. Autko kupiłem jakiś miesiąc temu ze sprawdzonego źródła przy przebiegu 136tys. Na razie zrobiłem 2 tys. km

Troszkę niepokoi mnie od początku fakt, że silnik przez byłego właściciela został zalany olejem 15W/40 a ponoć, nie wiem czy to prawda, do tego silnika zaleca się 10W/40 ? Silnik nie ma żadnych wycieków, idealnie czysty.

Ciągle zastanawiają mnie świece. Były właściciel uważa, że nie były nigdy wymieniane.
Tylko gdzie te świece się znajdują ? I jakie najlepiej kupić ?
Klucze do wykręcenia świec mam profesjonalne kupione jeszcze do drugiego autka (DAEWOO Lanos 1.5 16V).

Przepraszam za przydługawy opis... i proszę o odpowiedź.
_________________
TOYOTA AVENSIS II KOMBI T25 1AZ-FSE 05r. 2L benzyna VVT-i 16V D-4 solo

Spalanie w trasie (100-120km/h) - 6,7L/100km
Spalanie mieszane - 8,6L/100km

Przebieg : 141tys.
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 955
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-27, 14:14   

Przy tak gęstym oleju to trudno o wycieki. Toyota zaleca 5W30.

Świece do D4 tylko i wyłącznie z potrójną elektrodą. Zalecane Denso SK20BR11 które wytrzymują do 100tys.km, więc jesteś już dawno po limicie.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
sunlux 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-27, 14:53   

Schwefel napisał/a:
Przy tak gęstym oleju to trudno o wycieki. Toyota zaleca 5W30.

Świece do D4 tylko i wyłącznie z potrójną elektrodą. Zalecane Denso SK20BR11 które wytrzymują do 100tys.km, więc jesteś już dawno po limicie.


Dziękuje za odpowiedź - zakupie więc nowe świece. Widzę, że są w cenach już od 35zł za sztukę na znanym serwisie aukcyjnym.

Proszę tylko o podpowiedź jak je wymienić bo nigdzie ich nie widzę w silniku (w Lanosie robiłem to wiele razy i nie było problemów z dostępem do nich) - gdzie one tutaj są, czy na środku samej pokrywy zaworów pod tymi złączami ?

A co do oleju..., czy mimo braku obecnie wycieków warto wracać do rzadszego 5W30 ?

Czy coś jeszcze warto tutaj zrobić, wyczyścić, wymienić?

Skąd mogę się dowiedzieć czy mam ten zawór EGR ?
_________________
TOYOTA AVENSIS II KOMBI T25 1AZ-FSE 05r. 2L benzyna VVT-i 16V D-4 solo

Spalanie w trasie (100-120km/h) - 6,7L/100km
Spalanie mieszane - 8,6L/100km

Przebieg : 141tys.
 
 
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 955
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-27, 22:33   

Świece masz standardowo wkręcone w głowicę. W Lanosie pewnie miałeś w gumowych oprawkach na wcisk a tu musisz dodatkowo odkręcić po jednej śrubie.



Samochód pewnie poflotowy dlatego zalewany po taniości mineralnym 15W40. Ja bym zrobił płukankę tym http://autotrybik.pl/pl/p...ika-300-ml/1225 i zalał tym co zaleca producent.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
sunlux 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-31, 23:50   

Schwefel napisał/a:
Świece masz standardowo wkręcone w głowicę. W Lanosie pewnie miałeś w gumowych oprawkach na wcisk a tu musisz dodatkowo odkręcić po jednej śrubie.

[url=http://s7.postimage....yna.jpg]Obrazek[/url]

Samochód pewnie poflotowy dlatego zalewany po taniości mineralnym 15W40. Ja bym zrobił płukankę tym http://autotrybik.pl/pl/p...ika-300-ml/1225 i zalał tym co zaleca producent.


Dzięki za odp.

W sprawie zmian w mocy silnika w zakresie obrotów 2-3tys. troszkę poczytałem, że problem może tkwić w brudnym dolocie powietrza - szczególnie te ruchome kanały w kolektorze ssącym powietrza. Więc wpierw zostanie wyczyszczony ten układ a dopiero później będę szukał dalej.
Co ciekawe, kiedy zrobiłem reset komputera (odłączenie plusowej klemy na aku) to w fazie uczenia się silnika (kilkadziesiąt kilometrów) moc była znacząco większa przy niskich obrotach 2-3 tys. ale teraz jak już nauczył się i obroty na biegu jałowym są dobre braki mocy 2-3tys. obrotów wróciły.

Jest jakiś sposób aby sprawdzić czy mam aktualne oprogramowanie w tym autku?

Świece sprawdziłem (przez wykręcenie i oczyszczenie), są takie jakie powinny być (DENSO SK29BR11) a były właściciel wymieniał je w serwisie aso toyoty po przekroczeniu 100tys. więc przy obecnym przebiegu 137tys. raczej nie są do wymiany. Jedynie zapomniałem sprawdzić dla każdej świecy czy jej izolacja jest większa niż 10Mohm - sprawdzę czy okazji.

Z tym obecnym olejem 15W/40 to najdziwniejsza rzecz jak na razie - samochód kupiłem o najlepszego kumpla, na 99,99% NIE miał kręconego licznika, miał przejechane przy zakupie 136tys. i był używany prywatnie. Kumpel tylko w jeden sposób potrafi wyjaśnić dlaczego został zalany takim olejem 15W/40 - cena... a szczególnie późniejszych wymian...

Być może wpierw sprawdzę kompresję przez powrotem do zalecanego oleju 5W/30.

Dziękuje i pozdrawiam
_________________
TOYOTA AVENSIS II KOMBI T25 1AZ-FSE 05r. 2L benzyna VVT-i 16V D-4 solo

Spalanie w trasie (100-120km/h) - 6,7L/100km
Spalanie mieszane - 8,6L/100km

Przebieg : 141tys.
 
 
marian1993 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 benzyna
Rok: 2003
Nadwozie: Liftback
Wiek: 31
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 6
Skąd: szczecin
Wysłany: 2014-06-28, 14:36   avensis spadki mocy przeywnaie i kopci

witam mam taki sam problem wymienione cewki swiece filtey olej czyszczenie klapek korektorow wymiana sndy labda katalizatora daptacja przepusticy miesiac czasu stał w aso i nie wieza co jest auto nadal przerywa i zauważyłem ze rano kopci co dalej ma kos jakis pomysl moze wtryskiwacze paliwa
_________________
vvit
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
sunlux 
Nowy Klubowicz



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V D-4 benzyna
Rok: 2005
Nadwozie: Wagon
Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-29, 15:16   Re: avensis spadki mocy przeywnaie i kopci

marian1993 napisał/a:
witam mam taki sam problem wymienione cewki swiece filtey olej czyszczenie klapek korektorow wymiana sndy labda katalizatora daptacja przepusticy miesiac czasu stał w aso i nie wieza co jest auto nadal przerywa i zauważyłem ze rano kopci co dalej ma kos jakis pomysl moze wtryskiwacze paliwa


Witam,

to mogą być wtryski... ale i kilka innych elementów. Jednak ja stawiam na to, że ten typ silnika tak ma. Można to sprawdzić używając analizatora spalin podczas jazdy oraz oscyloskopu podłączonego pod wtryski, cewki zapłonowe oraz sondy lambda. Problem w tym, że mało jest elektryków samochodowych znających się na tym i potrafiących używać oscyloskop - zazwyczaj potrafią tylko odczytać kod błędu ale już bez umiejętności zrozumienia jego znaczenia i powiązanych z nim elementów. A jeśli wystąpi jeszcze kilka kodów to dla większości elektryków samochodowych to kosmos - radzą sobie w tym sposób, że wymieniając po kolei każdy element eksperymentując naszym kosztem.

Minęły 2 lata i z tego co ustaliłem wynika, że elektronika silnika T25 1AZ-FSE jest dość nieudana. Problem polega na jej adaptacji. Inne samochody ze stałą mapą sprawują się znacznie lepiej.

Sprawdź prostą zależność - po wyczyszczeniu pamięci (odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu tak po 15 minutach) czy autko będzie jeździć lepiej. Jeśli tak to kwestia adaptacji mapy i noc na to nie poradzisz.

Powodzenia
_________________
TOYOTA AVENSIS II KOMBI T25 1AZ-FSE 05r. 2L benzyna VVT-i 16V D-4 solo

Spalanie w trasie (100-120km/h) - 6,7L/100km
Spalanie mieszane - 8,6L/100km

Przebieg : 141tys.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga