Toyota Avensis
Reklama Regulamin Regulamin Szukaj Szukaj Grupy Grupy Statystyki Statystyki Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj Album Zdjęcia Avensis Download Pliki Avensis
 Ogłoszenie 

Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

opony aut części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[Avensis T22] hamulce z przed liftu na po lifcie
Autor Wiadomość
stypyr 
Nowy Klubowicz


Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 benzyna
Rok: 1998
Nadwozie: Wagon
Wiek: 39
Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: Ziębice
Wysłany: 2014-01-06, 21:33   [Avensis T22] hamulce z przed liftu na po lifcie

Witam. Mam od jakiegoś czasu toyotke i jestem mega zadowolony.
Trochę wibruje podczas hamowania - spodziewam się wymiany tarcz. Czytałem, że te modele z przed liftu mają taką przypadłość wieku niemowlęcego jako słabe tarcze nie wentylowane, problem ten został usunięty po lifcie. Moje pytania:

1. Jak bardzo się różniły te układy?
2. czy się da zrobić przekładkę hamulców tylnych i przednich poliftingowych do auta z przed liftu
3. Jakie części potrzeba zakupić i przełożyć?
4. Czy ktoś to robił i może ma jakieś rady czy dużo z tym przeróbek i czy efekt jest warty zachodu.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
Schwefel 
Śpi na forum



Typ: Avensis T27
Silnik: 2.0 Valvematic
Rok: 2009
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 951
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-06, 23:23   

Tarcze przed liftem są wentylowane.
Też miałem problem z pogiętymi tarczami, ale po wymianie fabrycznych na komplet tarcz i klocków TRW przez 25tys.km problem nie wrócił i mam nadzieję, że nie wróci. Ważne żeby dobrze przygotować piastę i nie smarować jej.

stypyr napisał/a:
1. Jak bardzo się różniły te układy?

Bardzo. Było kilka kombinacji układów, różniły się wielkością tarcz, grubością tarcz, podwójnym wentylowaniem, producentem (ATE albo Bosch), bębnami albo tarczami z tyłu.
stypyr napisał/a:
2. czy się da zrobić przekładkę hamulców tylnych i przednich poliftingowych do auta z przed liftu

Z tyłu to pewnie nowe osie, piasty i wahacze trzeba bo w końcu masz bębny a chcesz założyć tarcze. Pozmieniasz i w końcu nie będziesz wiedział jakie klocki kupić, bo po VINie już nie dojdziesz a nowe hamulce nie wiadomo z jakiego samochodu są.
stypyr napisał/a:
czy efekt jest warty zachodu

To już zależy czego oczekujesz od hamulców. Ja tylko braku wibracji to zrób tak jak ja, a jak dobrego hamowania ze 140km/h to nie w tym modelu, bo T22 w porównaniu do nowych Toyot ma spowalniacze a nie hamulce.
 
 
ASO Avensis 



Typ: Avensis T25
Silnik: 2.0 16V benzyna
Rok: 2006
Nadwozie: Hatchback
Pomógł: 53 razy
Wiek: 38
Imię: Tomek
Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 339
Posty: 5036
Skąd: Internet ASO
msblondyn 
Moderator



Typ: Avensis T22
Silnik: 2.0 D-4D diesel
Rok: 2001
Nadwozie: Wagon
Pomógł: 29 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 601
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-06-09, 21:17   

Witam

Ja już 2 raz w ciągu 5 lat i przejechanych 80tys przerabiam wymianę tarcz i klocków. Tarcze się wichrują, ale powodem jest korozja prowadnic, tłoczków itp.... Klocki źle odbijają, tarcza się przegrzewa i możemy ją wyrzucić na złom, jakiej firmy by nie była. Przy dzisiejszej wymianie w moim aucie (wersja poliftowa) zostały wrzucone nowe prowadnice, tłoczki oraz komplet tarcz i klocków ATE. Zobaczymy jak to będzie się sprawować. Myślę, że rozsądnym rozwiązaniem w moim przypadku będzie wraz z wymianą oleju, czyli średnio raz w roku dorzucanie czyszczenia zacisków. Może to pomoże mi zjeździć chociażby klocki do końca jeden raz.... Ostatnie tarcze wytrzymały 2 lata - 26tyskm.
Denerwujące jest to, że tarcze w starych rumplach co mają po 25lat sto razy lepiej się zachowują, a w Avenie T22 nawet nie ma sensu ich przetaczać, gdyż są tak słabe, że zaraz się zwichrują...
Wie ktoś jak jest w T25 i T27? Poprawiono tą wadę?
_________________
BLONDYN

Engine: 1CDFTV 2000CC DIESEL TURBO
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


opony samochodowe części samochodowe ucando.pl
hamulce felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe iparts.pl

Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Traktory ogrodowe Stiga